Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

Hvala! U kojoj rezoluciji igras? Kakva je situacija sa GoW, RDR2 i Last of Us igrama sto se buke tice?
4K. RDR2, Spiderman, GoW. Cuje se ali to je bas tihi sum. Moram da utisam TV nacisto da bi ga cuo.
 
Da li je 7216B poslednja revizija, ili je izaslo jos nesto novije ?
Razmisljam da se pocastim jednim PS4 Pro. Igraju mi se God of War, Spajdi, RDR2...

Kada bih znao da ce PS5 da podrzava i PS4 igre, onda bih mozda sacekao da on izadje.
 
Da, poslednja revizija je u pitanju... Par meseci je u opticaju, gde ces aktuelnije od toga?
 
Da li je 7216B poslednja revizija, ili je izaslo jos nesto novije ?
Razmisljam da se pocastim jednim PS4 Pro. Igraju mi se God of War, Spajdi, RDR2...

Kada bih znao da ce PS5 da podrzava i PS4 igre, onda bih mozda sacekao da on izadje.
7216B je izaša sa RDR2 Novije nema.
Uzmi PS4 nećeš pogrešiti. Ja sam ga uzeo skoro pošto za PC nema ništa da se igra. A sad imam bar 10 igara za koje vredi odvojiti vreme.
Jos jedna stvar: Trosed ispred TV od 50". Nema dalje :)
 
7216B je izaša sa RDR2 Novije nema.
Uzmi PS4 nećeš pogrešiti. Ja sam ga uzeo skoro pošto za PC nema ništa da se igra. A sad imam bar 10 igara za koje vredi odvojiti vreme.
Jos jedna stvar: Trosed ispred TV od 50". Nema dalje :)

Lazy bag ispred 55''? :d
 
Lazy trosed ispred OLED tv-a? :p :D
 
Ja imam lazy bag ispred 49' na metar daljine
Nemoguce je igrati sa 2,5-3m... nista ne vidim.


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ha ha. Touche sto bi rekli :)
Biće OLED biće samo da malo sidju cene ;)
 
Ja se razmisljam da uzmem 7216 i prodam moju konzolu. Hoću izgubiti 100-nak evra, ali ću sačuvati razum.
 
^


Moj model Pro-a iz prve serije cuje se bas kao i kod ovog u klipu. Ume nekad da zahuci, ali nikada to nije bilo kriticno da mi smeta ili da ne cujem TV kada igram. Znam da je bilo price da je i kod te prve serije bila razlika u kulerima tj fanovima koje su koristili.
Imao sam i slim kratko vreme i rekao bih da su skoro isto bucni bili. Takodje meni PS uvek stoji na alu postolju za lap (Zalman NC1000), tako da verujem da i tu pomaze disipaciji toplote iako postolje nije ukljuceno...

Mada 7200 na klipu jeste nesto tisi, ne moze da se ospori.

+edit
Druga opcija bi ti bila zamena fanova:

 
Poslednja izmena:
7216B je izaša sa RDR2 Novije nema.
Uzmi PS4 nećeš pogrešiti. Ja sam ga uzeo skoro pošto za PC nema ništa da se igra. A sad imam bar 10 igara za koje vredi odvojiti vreme.
Jos jedna stvar: Trosed ispred TV od 50". Nema dalje :)

Imam i Lazy beg i trosed i TV od 50".
Nije OLED, to mozda bude za 2g.

Fora je sto se poslednjih 2g uglavnom igram na PC-ju sa wireless xbox kontrolerom, u lazy begu ispred TV-a :)
I zakljucio sam da sam postao idealan kandidat za konzolu.

Najbolje mi je onda da uzmem neki PRO bundle (konzola + igra, recimo RDR2, spajdi, ili God of War). Samo da pazim da je 7216B.

Pretpostavljam da preporucujete kupovinu sa KP?
 
Bundle sa rdr2 ti je ta verzija konzole, to ti je najbolji izbor.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Na KP naravno kupovina posto su nasi opet digli cene u vis.
 
Ja imam Pro verziju 7216B i baš je glasna posle tipa 30 min GoW. A da, uključen je boost mode zbog 4K TV
 
Hm, nadao sam se da ta verzija bar moze da izdrzi 4k mucenje.
Sada se razmisljam da li da uopste menjam konzolu.
 
Ja imam PS4 Pro CUH-7216B i konzola je jako tiha.

Takodje i kod mene PS4 Pro CUH-7216B. Ne čuje se dok radi.

Baš sada igram Spidermana. CUH-7216B se uopšte ne čuje, prilično sam oduševljen tišinom.

4K. RDR2, Spiderman, GoW. Cuje se ali to je bas tihi sum. Moram da utisam TV nacisto da bi ga cuo.

Ja imam Pro verziju 7216B i baš je glasna posle tipa 30 min GoW. A da, uključen je boost mode zbog 4K TV
Sada se razmisljam da li da uopste menjam konzolu.


KLy9Ek8.gif


:d
 
Poslednja izmena:
Hahaha jeste majndfak kada svi kažu da im je isti model tih a samo jedan kaže suprotno. Stvarno se čuje kada igram igrice
 
Imao sam prvu PRO verziju kada je izašla, zbog buke sam je i prodao, naravno i zbog toga što sam na njemu po drugi put izgustirao Bloodborne i više nisam imao što da igram. Sad sam pazario 7216B i totalno druga priča, gotovo da je ne čujem.

Inače GoW me je fino iznenadio, još uvek sam razočaran zato što su napustili prvobitnu formulu, pre svega zato što su bili jedini od retkih koji su je pogodili u tom žanru i što su morali da mešaju open world u celu ovu priču, ali je igra stvarno odlična i pruža fin izazov na većim težinama. Dao sam i drugu šansu HZD-u, ali mi ne leži, šteta...

Da ostanemo u temi (Pro vs Slim), zaista mi znači performance mod u GoW, poprilično mi smetaju nizak fps i viši lag i resolution modu za ovako fast pace naslov.
 
Ok, izgleda da ipak menjam konzolu :).
 
Izmače mi bukvalno ispred nosa odličan PS4 Pro bundle sa FIFA 18 i Star Wars BF2 za 325€... 18 bi taman poslužila da se premoste ova tri mjeseca do izlaska 20-ke, pošto 19 imam na PC-ju. Najpovoljnija ponuda koju sada imam je 370€ za klot PS4 Pro, ali sada se dvoumim. Pare nisu problem, ali mi je krivo jer sam propustio sjajnu ponudu, a i PS5 je na cca godinu i po od svjetla dana, tako da nisam siguran šta je sada bolji value for money.

TV je 40'' Samsung 4K HDR serije 6 sa 8-bitnim panelom (40MU6122 model). Najviše bi se igrala FIFA, pa zatim NBA2K19 (možda još F1 ili WRC od sportskih simulacija), RDR2 i poneki zanimljiviji naslovi. Slim verzija košta 230€, šta mi preporučujete, da li vrijedi razlike doplata za Pro, ili je isplativije taj novac iskoristiti za ove igre? Koliko je u stvari vidljiva razlika između Pro i Slim u ovakvim uslovima? Volio bih da čujem iskustva od nekoga ko je posjedovao ili imao prilike da isproba obe verzije.
 
Tema nije velika ... Premotaj od početka, imas 99% odgovor na pitanje... :)
 
Upravo iščitah sve stranice od izlaska Pro verzije, tako da će najvjerovatnije Slim biti izbor. Ako neko ima drugačije mišljenje, neka proba da me razuvjeri. :D
 
Sportske simulacije, poneka ekskluziva, ne igras aktivno online... Imamo skoro identicne TV-e, sumnjam da imas HDR podrsku. Ali razlike postoje izmedju 4k i 1080p (kao i manji boost u performansama za neke igre)
Kao sto kazes PS5 je iza ugla, taj slim (ako jos bude u garanciji) mozes da prodas sa relativno manjim gubitkom nego pro verziju i uz doplatu uzmes PS5... PS5 ce skoro sigurno imati backwards compatibility, tako da je win-win u tvom slucaju - za ~220ak evra u nekom bundle-u sa dzojstikom i igrom, ps4 slim je skroz ok.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno