Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

^
Lol. Bas sinoc odgledao klip. :) "nema razlike" izmedju slima i pro za FHD gaming, ali ipak ima... ;)

U principu dobili smo pravu FHD konzolu tek u drugoj fazi/polovini EOL-a PS4-rke. Nadam se da to nece biti slucaj sa PS5-icom i full 4k (mada je gotovo siguran scenario)
 
Poslednja izmena:
To je i bilo ocekivano. Mada, nekome je razlika u ceni nepremostiva prepreka.
Kakav god base ps4 bio, stvari su jos gore kada pogledas obican xbox one.
 
Imam pitanje.
Nisam neki gejmer, igrao bih GTA V i RDR2, imam 4K TV 43". Da uzmem polovni/novi PS4 Slim 1TB ili PS4 Pro onaj najnoviji poboljšani (tiši)? PS5 neće do 2021 kod nas, tako da nije za čekanje.
Gledam ove snimke upoređivanja ps4 vs pro i ne mogu nešto puno da zaključim, rezolucija mi nije bitna koliko fluidnost, nemam pojma, konzolu nisam imao još od PS1. Hvala

Nov PS4 Pro je oko 380, dok je Slim 290, a polovan oko 220. Jesam li u toku sa KP cenama? :)
 
Poslednja izmena:
Ja da sam na tvom mestu uzeo bih 2 PS4 pro-a, taman da vozis u full 4k... :)

Imas nekoliko stranica u nazad iste dileme/pitanja i bukvalno ali bukvalno klip 3 posta unazad/iznad tvog posta, koje ako ti ne da odgovore na tvoja pitanja ne znam sta ce...
 
Da li neko zna koja je razlika izmedju PS4 modela CUH2115A i CUH2261B?
Ima li neke bitne razlike da bi me kao obicnog korisnika trebalo zanimati koji je model?
 
Razmisljam nesto da uzmemo 4k TV za Sony PS4 Pro zbog rezolucije i HDR-a. Koji TV je sada neki proveren best buy?
 
LG Oled. Veličina i model po želji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Philips 50PUS6703
 
Jeste mu odlična cijena ali nema Arc 2.1
Ako planiras PS5 značiće ARC 2.1
Ako možeš finansijski Pucaj na B9 ili C9

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sony ili LG Oled, i Samsung Qled!
 
Koliko sam upoznat Sony koristi oled ekrane koje im proizvodi Lg, samo Sony koristi svoj procesor za procesuiranje slike.
Koji god oled da se kupi nema greške, samo treba paziti na burn in.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sony Oled sa svojim procesorom i procesuiranjem slike ove godine pojeo LG.

Burn in je jedina mana ako se koristi nepromisljeno. Qled Q80r-Q90r odlican izbor takodje. Kod nas ima Q85r model koji je super kupovina.

Ako covek ne planira da gura vecu lovu, onda ima dosta Midrange 4K tv-a od pomenutih koji ce biti zadovoljavajuci.
 
Sve se slažem , mada sad je samo diskutabilno koliko je to Sony pojeo Lg. Koji god da se kupi TV iz visoke klase tu nema greške.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nista lepse nego kad spojis Sony tv i Sony Playstation! :p ,)
 
Ne bih se bunio da PS4 spojim sa Lg C9 ili Lg B9 :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo da obavestim sve zainteresovane....

Sony ponuda.JPG

U Tempu je akcija
 
Da li se isplati uzimati danas pro model klincima? Ili opet pak čekati ps5, pitanje je koja će cena biti kod nas posto su kod nas cene prosto neverovatne sto se tiče sve tehničke robe.
 
Uzmes im lepo ps4 slim za ispod 200e polovna sa oglasa, ima servisa/ljudi sto daju cak i neku garanciju za polovni.

PS5 kad stigne, stigne.
 
Ako TV podržava 4K rezoluciju i HDR treba uzeti u obzir PRO model.

Međutim, zavisi šta deca igraju ili vole da igraju. Ako ne planiraš da im kupuješ igre koje podržavaju 4K i HDR onda uzmi slim model.
 
Ako TV podržava 4K rezoluciju i HDR treba uzeti u obzir PRO model.

Međutim, zavisi šta deca igraju ili vole da igraju. Ako ne planiraš da im kupuješ igre koje podržavaju 4K i HDR onda uzmi slim model.

Zar nema pro verzija jaci hadware, pa neke igre rade bolje ? Ne moras igrati igre u 4k rezoluciji, ali u 1080p imas bolji/stabilniji FPS u odnosu na slim/classic verziju.
 
Zar nema pro verzija jaci hadware, pa neke igre rade bolje ? Ne moras igrati igre u 4k rezoluciji, ali u 1080p imas bolji/stabilniji FPS u odnosu na slim/classic verziju.

Yep, ali ne sve, samo one koje imaju podrsku za performance mode. Generalno je sada PS4pro "bolja 1080p" konzola, mada ni "4k" (1440p upscaled) nije los za neke igre. Poslednje par ekskluzive (zadnje ~godine) izvlace max iz hw-a i na samom limitu je.
Ne znam koliko dugo planira da ostane sa PS4-orkom i da li je sada bas pravo vreme iskesirati vise za PS4pro pred izlazak PS5 (bolje je mozda ustekati novac i uzeti PS5 odmah pri izlasku sa par igara)

Pitanje je i sta klinci planiraju da igraju - tj koliko su stari i da li cale hoce malo da se "ogrebe" za djojstik u slobodno vreme... :D Za "decije igre" i sportske simulacije je dovoljan i slim...

Generalno gledano ovako blizu, pred izlazak 5ice, po meni makar je bolja opcija PS5 - nek se zapita da li ce se stvarno posle zezati oko preprodaje i doplate za novu konzolu... (a to je barem 100e baceno u luft umesto na 5-6+ igre na popustu)
Ako ce klinci zaista da se igraju redovno, sa PS5 bice miran narednih 5-6godina sigurno, jos ima backlog sa PS4 a dobija i nove naslove i sve to uz dosta bolje iskustvo...
 
Poslednja izmena:
Igraće tipa assassin's creed, battlefield u tom fazonu i naravno da cu se ogrebati malo. Klinci su 15 i 11 god.
 
Sto znaci mogu i ozbiljnije igre...
Sta znam, licno mislim da je onda bolje sacekati PS5, ustedeti novac i uzeti pri izlasku (verovatno ce biti oko 500ak evra), kao glavna gaming masina bicete komplet mirniji duze vreme - posebno sada za nove korisnike koji nisu imali trenutnu generaciju konzola. Mnogo bolje performanse ce imati za 4k rezoluciju, jer je trenutna generacija na izdisaju i vise je vidim kao kratkorocnije odnosno prelazno resenje.

Do proslog leta je i nekako imalo smisla uzeti PS4, sada bas i ne toliko.
Eventualno ako naletis za 200/250e (kao sto znaju da budu na snizenju u EU u poslednje vreme, sto je opet ~40/50% cene za PS5) kod dobavljaca iz Madjarske, ali sumnjam da se mogu naci toliko povoljno u Srbiji... Razmisli da li ti je posle do cimanja oko (pre)prodaje i uzimanje PS5ice, igre iz PS4 generacije svakako ce raditi...

Na kraju dana uvek mozes da izlozis pros/cons klincima pa neka sami preseku... :D
 
Poslednja izmena:
Uzmi onda Pro pa prvom prilikom ili kada klinci budu insistirali menjaj za PS5.
 
Nazad
Vrh Dno