Šta je novo?

PS4 slim ili PS4 Pro?

m4rkoni

Poštovan
Učlanjen(a)
11.08.2016
Poruke
29
Poena
55
Pozdrav ljudi,

Razmisljam da uzmem PS4 konzolu.

Vecinom svog gaming veka sam furao igre na PC-u, ali kao klinac sam przio gameboy i PS1 i nekako su mi te starije retro konzole, ali prvenstveno Sony, ostao u lepo secanju.
Bas zbog ove cinjenice sam odlucio da ove godine najzad nabavim PS3 i odigram sve te ekskluzive i jednim delom igre iz detinjstva (MGS: Legacy Collection) na konzoli.

Kako polako prelazim sve te igre, ujedno i razmisljam o PS4 konzoli i smislu kupovanja iste u ovom periodu kada su se pojavile 2. iteracije.

Jedan od video koji mi je dao malo bolju perspektivu o Pro verziji je ovaj:
https://www.youtube.com/watch?v=c8UI_3YGqh4

Sta vi mislite o svemu tome?
Da li vredi ulagati u PS4 Pro radi dodatne 4K upscaled grafike i 60 fps (mislim da bi meni fps znacio zbog PC gaminga i 'fluent-like' iskustva)?
Ili pak sa druge strane vredi sacekati jos neko vreme da se pojavi XBOX Scorpio na trzistu i to mozda promeni neke poteze Sonyja (pad cene, veci broj ekskluziva i slicno)?
 
PS4 Pro ti vredi ako imas 4K TV, ili planiras u skorije vreme kupovine. U suprotnom, i ne bas. Najisplativija varijanta ti je sada da uzmes PS4 polovan za 200e. Za 200-220e manje, imas skoro identicne igre, a svi prodavci su legitimni jer prelaze na Pro, i konzole se ne kvare (osim dzojpeda). Bice aktuelna konzola jos najmanje 3 godine. Ti sada mozes uz doplatu od 100e da prodas PS3 i kupis PS4 vec danas. A pola od tih PS3 igara mozes naci za PS4 u mnogo lepsim remaster izdanjima. Razmisli.
 
Poslednja izmena:
PS4 Pro ti vredi ako imas 4K TV, ili planiras u skorije vreme kupovine. U suprotnom, i ne bas. Najisplativija varijanta ti je sada da uzmes PS4 polovan za 200e. Za 200-220e manje, imas skoro identicne igre, a svi prodavci su legitimni jer prelaze na Pro, i konzole se ne kvare (osim dzojpeda). Bice aktuelna konzola jos najmanje 3 godine. Ti sada mozes uz doplatu od 100e da prodas PS3 i kupis PS4 vec danas. A pola od tih PS3 igara mozes naci za PS4 u mnogo lepsim remaster izdanjima. Razmisli.

Mislis da zbog tog skoka sa 30 na 60 fps ne vredi ulagati?
Pored toga, zaboravio sam da napomenem i HDR podrsku, koja mislim da nije ekskluzivna samo za 4K televizore?

Da, slazem se sa tobom da ce konzola biti aktivna sigurno jos 3-4 godine, uzimajuci u obzir timeline izmedju izlaska PS3 i PS4, ali opet vrlo moguce da ce ih trziste primorati da to urade ranije. :)

Sto se tice igara, mogu se naci neke, ali meni je bio vrlo veliki selling point MGS: Legacy Collection koji postoji samo na PS3 (opet, poseban je slucaj). :D
 
Razlika ako uzima na KP(novu)konzolu je tacno 90 eur,zar nije bolje uzeti Pro u tom slucaju?

PS4 Slim 1 TB=310 eur.
PS4 Pro 400 eur.

Mislim da je racunica jasna.Ako uzima polovno treba da gleda da je novija konzola tj noviji CUH(i bar neka garancija da postoji) a takvim konzolama ljudi i dalje drze nerealne cene pa je opet bolje uzeti novo za 40-50 eur vise sto automatski znaci da treba ici na Pro...Moje misljenje,tj tako sam ja uradio.
 
Razlika ako uzima na KP(novu)konzolu je tacno 90 eur,zar nije bolje uzeti Pro u tom slucaju?

PS4 Slim 1 TB=310 eur.
PS4 Pro 400 eur.

Mislim da je racunica jasna.Ako uzima polovno treba da gleda da je novija konzola tj noviji CUH(i bar neka garancija da postoji) a takvim konzolama ljudi i dalje drze nerealne cene pa je opet bolje uzeti novo za 40-50 eur vise sto automatski znaci da treba ici na Pro...Moje misljenje,tj tako sam ja uradio.

Da, slazem se sa tobom zapravo.

Mislim da trenutni price point definitivno cini PS4 Pro boljim izborom. Osim ako se nesto ne desi u narednom periodu, pa cena slim ili fat verzije opadne.
 
Pro ako imas novca, dosta je bolja konzola.
Ne ocekuj da igras dosta toga u 60, izgleda da se pre svega cilja na vise rezolucije.
 
Mislis da zbog tog skoka sa 30 na 60 fps ne vredi ulagati?

Takav skok cemo videti u 10% igara, ako i toliko. Kada bi se standardizovalo kao opcija vredelo bi. Ovako, dobices "samo" supersamplovanih 1080p, odnosno kvalitetniju sliku bez AA. Posto je vecina PS4 igara ionako imalo temporal AA, smatram da ova razlika nije drasticna u korist Pro konzole. U ponekim igrama videcemo i visi nivo detalja.

U principu, ako hoces samo najbolje i ne zelis da razmisljas za koje si opcije uskracen u obicnoj PS4 verziji, a imas neki kes za potrositi, uzmi Pro. Ali je razlika 220e, duplo je skuplji od PS4, i mozes se razocarati ako ocekujes veliku razliku vrednu duplo vise ulozenog novca. Razlika se isplati samo ako kupujes nov PS4, u tom slucaju je "samo" 100e doplata za duplo jacu, future proof konzolu.

Uracunaj dakle ako uzimas Pro i dodatni trosak za 4K TV, koji ces verovatno zeleti da kupis pre ili kasnije da bi video sve benefite nove konzole. Trenutno su dobri 4K 10-bitni televizori oko 1000e, al' ocekujem ogroman pad cena u 2017.
 
Poslednja izmena:
Pro je moja preporuka ako ideš na novu konzolu, pa čak i na 1080p ekranu. Ja def neću žuriti sa nabavkom 4K tv-a. Sledeće leto ili jesen će biti vrlo zanimljivo što se toga tiče.
 
Ako kupuješ novo PRO, ako kupuješ polovno možeš i običan.
 
Hdr imas i na obicnom ps4. Stigao sa nedavnim update-om.
 
Ako planiras mp igre uzmi Pro, vec sada se vidi primetna razlika u BF1. Kad na PS4 stucne na 30 na Pro je i dalje 40+, okretanje gamepadom je primetno. A kako vreme prolazi performanse i optimizacije moze biti samo bolja. Za SP igre ti je isti djavo, zasebno iskustvo.

Ne znam samo ko jos prodaje PS4 za 200e kad su to cene za PS3 cipovane uglavnom (170-200e). Polovnjaci idu 250e+, Pro vec za 420e.

Ako vec oces da prodjes jeftinije pa uzmes PS4, onda trazi poslednji model (pre slima), nemoj one jos sa izlaska da uzimas i zbog buke i zbog zagrevanja. A i bas me zanima za kolko ces da nadjes 1TB polovnjak, nema sanse ispod 270-80e sa gamepadom. Znaci dodas jos 150e i miran si 2-3 godine dok ne najave novu, a ovako ces da razmisljas na svakoj igri da li si mogao bolje.
 
Poslednja izmena:
Pa ne, osim verovatno osetnijeg pada cena pristojnih HDR 4K televizora.
 
Ne znam samo ko jos prodaje PS4 za 200e kad su to cene za PS3 cipovane uglavnom (170-200e). Polovnjaci idu 250e+, Pro vec za 420e.
Evo ja prodajem jer sam uzeo PRO. Stariji je CUH ali nema buke i ne pregreva se. :D http://forum.benchmark.rs/showthread.php?389484-PS4-500GB-DS4-Stand-Game

Sto se tice debate, individualna je stvar. Uzeo sam PRO zato sto planiram da uzmem i 4K HDR TV. Posto ti je ovo prva PS4 konzola, pa ako planiras upgrade televizora, PRO ima smisla. Ako ne, uzmi slim, radice ti odlicno na 1080p. Ne znam zasto bi uzimao neki CUH pre slim-a jer se ne razlikuje hardware a manja je konzola. Jedino ako ti se bas svidja fat dizajn.
 
Evo ja prodajem jer sam uzeo PRO. Stariji je CUH ali nema buke i ne pregreva se. :D http://forum.benchmark.rs/showthread.php?389484-PS4-500GB-DS4-Stand-Game

Sto se tice debate, individualna je stvar. Uzeo sam PRO zato sto planiram da uzmem i 4K HDR TV. Posto ti je ovo prva PS4 konzola, pa ako planiras upgrade televizora, PRO ima smisla. Ako ne, uzmi slim, radice ti odlicno na 1080p. Ne znam zasto bi uzimao neki CUH pre slim-a jer se ne razlikuje hardware a manja je konzola. Jedino ako ti se bas svidja fat dizajn.

Pored toga sto je slim manji, video sam jos i prednost toga da ima bolju wi-fi karticu:
https://www.reddit.com/r/PS4/comments/57yz78/ps4_slim_significantly_better_wifi_speed_with_5ghz/

Ne znam da li postoji jos nekih prednosti, ali ovo je primetnija.
 
Hdr imas i na obicnom ps4. Stigao sa nedavnim update-om.

Citao sam o ovome pre neki dan.

Mana ovoga sada, po meni, je:
- Kako ce se to odraziti na FPS u igrama
- Developeri moraju takodje to da implementiraju u svojim igrama (koliko sam razumeo)
- I u nekim slucajevima postoji problem sa podrskom HDMI kabla
 
HDR se ne odrazava na performanse. U nekim igrama je vec implementiran. Najveci problem je sto su HDR televizori skupi, i sto se poturaju 8-bitni televizori kao HDR, a to nisu.
 
Oba su ******, uzmi pc kao pravi gamer. :D
 
Ma konzole samo za sport, u drustvo naravno, a ne ko ***** sam da igras, a ostalo PC na max u 2-4k normalno. :D
 
Ma konzole samo za sport, u drustvo naravno, a ne ko ***** sam da igras, a ostalo PC na max u 2-4k normalno. :D
Meh, nisam sports guy. :) Ali slažem se da konzole vrede za društvo i couch coop npr.

Ja konzole uzimam kako bih odigrao sve ekskluzive i igre koje nikad neću moći na kompu (sad je izuzetak PS now ali nije to to).

Sve zavisi sta voliš da igraš, ja volim vise igre sa dubokom pričom i naracijom i solidnim gameplayom. Bitna mi je i grafika, ali često nije presudna. Sports igre mi nikako ne donose zabavu, krastavac. :D Izuzetak su mozda racing igre, njih mogu da przim ako su odradjene valjano. :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Razumem te u potpunosti.. Ako ti je bas do exkluziva, uvek mozes i da iznajmis PS4 i odigras sve to i ne bacas pare ako kasnije ne planiras da ulozis toliku ili vecu sumu (od same konzole) za igre, nove ili stare..

U svakom slucaju sada vredi uzeti samo Pro na polju Sony konzola, bar dok ne izadje novi xBox, e onda videcemo. :D
 
Razumem te u potpunosti.. Ako ti je bas do exkluziva, uvek mozes i da iznajmis PS4 i odigras sve to i ne bacas pare ako kasnije ne planiras da ulozis toliku ili vecu sumu (od same konzole) za igre, nove ili stare..

U svakom slucaju sada vredi uzeti samo Pro na polju Sony konzola, bar dok ne izadje novi xBox, e onda videcemo. :D

Iznajmljivao sam ranije PS3 i skontao da nikad nemas dovoljno vremena da odigras igru kako treba. Barem je to slucaj kod mene gde volim da istrazim igru uzduz i popreko ako mi se bas svidja. :D

Sa druge strane, platis ne tako malo para da iznajmis na 24h, i onda kada odes na spavanje, imas osecaj kao da gubis vreme, a moras krastavac i da spavas i jedes kako ne bi umro... i tako te dileme. :D Nije mi nikako odgovaralo iznajmljivanje jer te tera da prelazis napeto igru i da se posvetis samo tome nazalost. Dok sa druge strane, ako imas konzolu, biras kad ces da igras, sa kime i koliko, jednostavno je opustenija varijanta koju ja vise preferiram. :)

Svakako sam u medjuvremenu odlucio da ne uzmem PS4 u nekom skorijem periodu, jer imam jedno 10tak naslova za PS3 koje nisam presao, ali sam samo hteo da vidim sta ljudi misle o verzijama koje se trenutno pojavljuju i koje su prednosti i mane sve tri vezije trenutno u ponudi. :)

XBOX Scorpion ce biti zanimljiv, ali MS izdaje brdo svojih igara i na W10, tako da mi trenutno nema smisla uzimati tu konzolu (barem kada razmisljas u ekskluzivama), osim mozda Halo igara koje nemamo na PC-u
 
Poslednja izmena:
Razumem te u potpunosti.. Ako ti je bas do exkluziva, uvek mozes i da iznajmis PS4 i odigras sve to i ne bacas pare ako kasnije ne planiras da ulozis toliku ili vecu sumu (od same konzole) za igre, nove ili stare..

U svakom slucaju sada vredi uzeti samo Pro na polju Sony konzola, bar dok ne izadje novi xBox, e onda videcemo. :D

Bas me zanima zasto samo PRO? Koje je obrazlozenje? Ovde ljudi hipe-uju zarad par igrica u 60fps, i nekoliko senki i eventualno ostrije kuce u igrici koja ionako nema nikakav znacaj. Osim 4k, ne znam sta bi nekoga nateralo da kupi PRO. Pogotovo neko ko vec ima PS4.
 
A ako nemas 4k TV? Ja sam ubedjen da 4k TV ima jako mali broj gamer-a.

Ja se trenutno igram na PRO i to na 1080p i nemam apsolutno nijednu zamerku. Downsample donosi dosta toga (meni barem). PCMR mi za tih 400€ ne nudi ni grafičku koja bez problema prikazuje (namerno sam napisao prikazuje) 4K u 30FPS. A da ne pričam o tome da je uz npr. 1070-ku poželjno imati i min neki i5 od još 200€ ... Imam FX8xx0 based PC, nije mi "gušt" uopšte se igrati na njemu više. Posao mi odrađuje savršeno i dalje. Bude par igara godišnje koje lepo optimizuju za PC. Ostalo sve portovi identičnog izgleda. A i jeftinije nabavljam PS4 igre, i to dosta jeftinije.
 
Nazad
Vrh Dno