Šta je novo?

Sluske za gaming do 100e

ele

Cenjen
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruke
478
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K FUMA 2
Matična ploča
GIGABYTE Z390 AOURUS PRO
RAM
32GB 3600MHz
GPU
RTX 3080
Storage
2TB
PSU
750W
Kućište
SHINOBY
Monitor
ALIENWARE AW2521H 360hz
Miš & tastatura
Mionix Avior 7000
Ostale periferije
Razer ostalo
Mobilni telefon
S21 ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Igram FPS igre na malo vecem nivou, pa treba da zamenim vise dotrajale Siberije v2. Budzet je max 100e, pri cemu bih verovatno uzimao preko kp, dakle cak i polovne sa garancijom dolaze u obzir, naravno ne nesto staro. Vec sam gledao neke modele koje cu da okacim ali bi voleo da cujem jos neke predloge. Nesto sto sam gledao je nesto ovako:

RAZER Kraken 7.1 Chroma - 99e
HyperX Cloud II Headset - 95e
SteelSeries siberia V3 -55e
HyperX Cloud Stinger -8k dindzi
Logitech G430 - 75e

To je manje vise to, ASUS nemojte da mi predlazete jer ne zelim da placam brand nego kvalitet zvuka. Ako imate bolji predlog od ovih ponudjenih slobodno predlozite, ne zurim nigde, jos se siberke drze, ali pocinju jastucici da se gule i mic je prestao da radi tako da polako gledam koju zamenu da im nadjem.
Od svih ponudjenih nekako mi se cine RAZER Kraken najbolje.
 
Kao neko ko je imao Superlux 668b i sad HyperX Cloud II kažem ti da uzimaš HyperX i ne razmišljaš više na tu temu.
Kvalitet izrade 668b ne može da priđe HyperX-u, kad hod sam ih držao u rukama ili stavljao na glavu imao sam utisak da će svakog časa da se raspadnu. Nisu se raspale, ali čisto sumnjam da bi trajale kao Hyperx pri istoj upotrebi.
668b nema mikrofon, znači za MP igre koje zahtevaju voice chat moraš da se snalaziš na drugu stranu. Ne zanosi se sa modovanjem mikrofona, dok naručiš iole pristojniji mikrofon (oko $20+) plus poštarina, na kraju te izađe skuplje nego da si kupio HyperX, plus cimanje da se sve nakači...


Sent from mTalk
 
Kao neko ko je imao Superlux 668b i sad HyperX Cloud II kažem ti da uzimaš HyperX i ne razmišljaš više na tu temu.
Kvalitet izrade 668b ne može da priđe HyperX-u, kad hod sam ih držao u rukama ili stavljao na glavu imao sam utisak da će svakog časa da se raspadnu. Nisu se raspale, ali čisto sumnjam da bi trajale kao Hyperx pri istoj upotrebi.
668b nema mikrofon, znači za MP igre koje zahtevaju voice chat moraš da se snalaziš na drugu stranu. Ne zanosi se sa modovanjem mikrofona, dok naručiš iole pristojniji mikrofon (oko $20+) plus poštarina, na kraju te izađe skuplje nego da si kupio HyperX, plus cimanje da se sve nakači...


Sent from mTalk
Istomisljenik sam, svakako necu uzimati slusalice bez mikrofona. Jel imao neko oba HyperX Cloud, da li ima razlike u kvalitetu zvuka? Znam da Cloud II ima digitalni mic i da ima podrsku za virtuelni 7.1
 
Ja sam sebi uzeo u playeru ove Superlux HMD 660 model za gaming i rade posao ok :)

https://goo.gl/qAPzH2

Jedino sto su uvezli model bez nastavaka sa golim zicama pa ti onda leme koji hoces prikljucak..
 
Oba ta SL HMC/D 660 modela imaju previse ''sasecene'' niske frekvencije a to nije bas dobro ni za igranje ni za slusanje muzike, gledanje YT, filmova.. jesu jeftine i imaju dobar odnos cena/kvalitet + mic ali ima boljih opcija za nesto vise para.

Mada i za te HMC/HMD postoji ''lek'' - neki eksterni dac/amp sa bass boost prekidacem, npr FiiO E10k, Q1, E07k od jeftinijih :) Taj hardverski bass boost bi im dodao taman toliko bas-a da zvuce mnogo ''atraktivnije'' a i uopste bi to bio lep zvucni apgrejd u odnosu na integruse i jeftine zvucne karte.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, pise da idu od 10Hz do 30KHz...koliko znam ljudsko uvo cuje izmedju 20Hz-20KHz a bass je u tom niskom rasponu.. Ti Dac/ampovi me sad ne zanimaju, ali mi je u planu neki USB audio interface poput ovog najjeftinijeg Behringera UM2 http://www.mitrosmusic.com/proizvod/18966-Behringer-UM2/

Inace sto se samog bassa tice na ovim sluskama, meni je ok
 
To sto pise je prakticno nebitno, ono sto cujes je bitno :)

Taj Behringer je tek osrednje ocenjen, ako ti zaista treba audio interfejs onda za par crvenih vise imas dokazano dobre ESI/Focusrite. A i ovako za prosecnu kucnu/multimedija upotrebu FiiO DAC/AMP su bolje resenje od tog UM2.
 
Treba mi i zbog XLR mikrofona koji mi skuplja prasinu tenutno, pa da ga iskoristim :D Znam da je Focusrite Solo bolji izbor, videcu da li ce upasti u budzet... A za sluske poredim ih sa Sen CX150 i bass koji na njima cujem ne zaostaje ni malo za ovim Sennovim.. Za 40e ne znam da li moze bolje, a to mi je bio cilj...za vise para, vise i bassa :)
 
Uzeh Razer Kraken 7.1 chroma, polovne ali top ocuvane, uporedjujem ih sa Siberkama v2 za nauk ukoliko neko ima slicne nedoumice.
Sam zvuk bolji, 7.1 radi posao, samo treba da se navikne da se primeni taj 7.1 i u gejmingu. Bass je ludnica, ja jos nisam cuo ovoliko agresivan i cist bas na nekim sluskama. Visoki tonovi su po meni manjeg kvaliteta nego na siberkama, moj neki utisak. Mikrofon cista 10, digitalni mic, radi posao neutralise sav nepotreban i zvuk i osetljivost mikrofona moze da se podesava kako zelite. Lako je podesiv kao i zvuk sve u par klikova. I za mic dajem prednost Razeru.

Udobnost e ovde Siberke nastupaju, za deo oko usne skoljke nema neke razlike, obe su udobne, kozni jastucici stvarno rade posao i nikakvog stezanja uveta ili slicno. Ali onaj most sto ide na glavu sto spaja 2 slusalice je drasticno bolje odradjen na siberkama, ovde sve nakako steze, zulja i ako se malo olabavi onda stalno imam utisak kao da ce svakog trenutka da mi spadnu sa glave, eto za to imaju - kod mene.

Kvalitet izrade, i tu su po meni siberke malo bolje odradjene, Razer je stedeo ovde u materijalu, nekako ova plastika ne deluje previse cvrsto, ali eto to je samo utisak videcu kako ce se ponasati. Zatim ona gore textura od fake koze sto ide oko mosta sto spaja dve slusalice je jako osetljiva sto na habanje sto na promene temperature i ona je vec pocela da se guli.
Sve u svemu zadovoljan sam zvukom, kvalitetom slusalica i ne toliko (za sad). Mozda mi dosade pa uzmem Xyper X cloud 2.
 
HyperX Cloud Core za 7815 RSD u firmi na M. Verujem da za taj novac nema ništa bolje... ili možda grešim? :)
 
Odlicna cena!
@ele
Sad ne znam koje igrice ti igras, ali obicno u 80% igara 7.1 je totalno sr**e. Za FPS igrice kraken nema sta da trazi pored v2.
Hyperx Cloud 1/2 daleko kvalitetnije od kraken...
 
Poslednja izmena:
Odlicna cena!
@ele
Sad ne znam koje igrice ti igras, ali obicno u 80% igara 7.1 je totalno sr**e. Za FPS igrice kraken nema sta da trazi pored v2.
Hyperx Cloud 1/2 daleko kvalitetnije od kraken...
Hmm, ne bih se bas slozio, radi posao 7.1 samo se treba navici i podesiti sve lepo. Za FPS igrice pricam, v2 sam koristio evo vec 5 godina kako ih imam i slazem se da su za FPS igrice jedno od top sluski i nezaostaju po meni ni za mnogo skupljim. Samo kazem da da je moj utisak da je 7.1 bolji. HyperX ne mogu da komentarisem, pogledao sam dosta klipova po y2bu i uglavnom ih svi hvale. Za sad jedina mana koju sam nasao kod Krakena je da su dosta neudobne, pogotovo kada se nose malo duze i sam kvalitet izrade mi se cini da nije na top nivou dok kod Clouda je to odradjeno mnogo bolje. Voleo bih da probam i Cloud pa da vidim kakva je razlika u zvuku, konkretno Cloud 2.
 
Hmm, ne bih se bas slozio, radi posao 7.1 samo se treba navici i podesiti sve lepo. Za FPS igrice pricam, v2 sam koristio evo vec 5 godina kako ih imam i slazem se da su za FPS igrice jedno od top sluski i nezaostaju po meni ni za mnogo skupljim. Samo kazem da da je moj utisak da je 7.1 bolji. HyperX ne mogu da komentarisem, pogledao sam dosta klipova po y2bu i uglavnom ih svi hvale. Za sad jedina mana koju sam nasao kod Krakena je da su dosta neudobne, pogotovo kada se nose malo duze i sam kvalitet izrade mi se cini da nije na top nivou dok kod Clouda je to odradjeno mnogo bolje. Voleo bih da probam i Cloud pa da vidim kakva je razlika u zvuku, konkretno Cloud 2.

Ja sam nekih 10-tak dana pokusavao csgo da igram na 7.1(cloud2), ali jednostavno nisam mogao. E sada mozda u to vremene kada sam igrao sa cloud2 csgo nije bio optimizovan toliko za 7.1 ...
 
Ja sam nekih 10-tak dana pokusavao csgo da igram na 7.1(cloud2), ali jednostavno nisam mogao. E sada mozda u to vremene kada sam igrao sa cloud2 csgo nije bio optimizovan toliko za 7.1 ...

5.1/7.1 na stereo slusalicama je obicna prevara tj. emulacija takvog zvuka.



Covek je sve lepo objasnio, malo duze traje klip ali to je to. Kvalitetan DAC/AMP i kvalitetne slusalice su 100x bolja opcija i za igranje od raznoraznih gaming audio-hw prevara pa makar takve igracke kostale i stotine evra/$.
 
Nazad
Vrh Dno