Šta je novo?

Slusalice do 5000

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,361
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Hocemo drugaru da uzmemo neke sluske za rodjendan pa me zanima sta je best buy do 5000din? Mislim da nema posebnu zvucnu tako da ce biti povezane na integrisanu.

U obzir dolazi i narucivanje, pogotovo sto ide Black Friday pa mozda bude nekih lepih popusta na slusalice
 
Video sam i te AKG ali ne znam kakve su u odnosu na HD681 EVO. Mislim, malo je verovatno da ce on cuti neku razliku, prvenstveno jer nije neki audiofil. Koristice ih prvenstveno za gejming i youtube. Nisu lose ni te Presonus HD7 ali opet kazem, ne verujem da ce on primetiti bilo kakvu razliku u zvuku, pogotovo sto ce ih kaciti na integrisanu zvucnu

Inace, pitao sam onog prodavca iz Nisa, nema ih trenutno na stanju, stizu oko 1. decembra i kaze da daje garanciju sto mi onda dodje bolje nego da ih porucujem iz kine
 
Poslednja izmena:
Ima li onda neki bolji izbor za integrisanu?
 
Poslednja izmena:
Nisu ni sve integrisane iste a Evo su semi-open da izolacija nije bas sjajna.

Tesko da ce za te pare naci bolje slusalice.
A inace zasluzuju nesto bolje od integre, bar FiiO K1 http://headfonics.com/2016/01/the-k1-by-fiio/


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ne verujem da ce kupovati dodatu zvucnu, tj siguran sam da nece tako da nema poente predlagati bilo kakvu zvucnu. Videcu da mu uzmem ove 681 pa ako su mu tihe, neka uzme zvucnu :D
 
Nema boljih ni dosta skupljih slušalica od Superlux modela.

Jasno stoji u specifikaciji da je impedanca 32 oma. Ja imam Xonar DG i gura je bez problema.
 
Pozdrav

Potrebna mi je pomoc oko izbora slusalica...iskljucivo za muziku, u kucnoj varijanti, integrisane zvucne kartice i 'obicni' Genius zvucnici (znaci nikakva pojacala i haj-tek cuda)

Do pre dva dana sam imao

http://www.itsvet.com/img/obj/comp_comp_headphones/000/000/001/665/bigimg.jpg

Sa karakteristikama

SPECIFIKACIJA - Philips SHL8800/10
Osnovno
Naziv
Proizvođač : Philips
Model : SHL8800/10
Ostalo
Tip : Slušalice
Povezivanje : Žično
Masa : 140 grama
Zvučnik - Frequency response : 15Hz-24kHz
Zvučnik - Input impedance : 32 ohms
Zvučnik - Sensitivity : 107 dB
Priključak : 3.5mm
Domet : 1.2 m

Za tu da kazem amatersku verziju slusanja preko kompa, sa skromnom opremom - super su se pokazale...od najgorih mp3 formata do flac-a i originalnih diskova (razliciti zanrovi) - imao sam (laicki) utisak da su skoro uvek uspevale da izvuku maksimum, kad se pogleda ona stara floskula "koliko para, toliko muzike".

Jedina konkretna mana je sto je prilicno brzo otkazao kabl, pa je poceo da se gubi signal na onom mestu gde se nalazi iglica ili ti jack.

Sad mi je potrebno nesto slicno, mozda i neznatno bolje, sa nesto izdrzljivijim kablom, koji nece praviti probleme prilikom prvog uvrtanja ili slicno.

Kod nas sam pronasao neke modele, koji su mi se ucinili da mogu proci kao zamena i da su mi prijemcivi sto se tice cenovnog ranga.

Modeli su: Panasonic (RP-HF100ME), A4 Tech (A4-HS-780), JVC (HA-S150), Sony (MDR-XD150), Genius (GHP 430F), Pioneer (SE-MJ503), Philips (SHP2500/10).

Ako neko prepoznaje medju ovim ponudjenim slusalice koje bi mogle biti pandan ovim starima, veoma bi mi pomogao :)

Unapred zahvalan!
 
Superlux HD-330, HD681 EVO, HD668B, Presonus HD7, Samson SR-850. A mogle bi i navedene AKG K52.

To su današnji best-buy modeli u toj klasi. Kasnije nabaci pristojnu zvučnu, barem Audigy 2 ZS, ima ih za ~10-15e u oglasima.
 
Poslednja izmena:
Slusalice koje sam imao su Panasonic Ergofit,ali su se pokvarile.Medjutim,ukazala mi se ponuda da kupim urbeats za 4000 din.Da li da kupim urBeats,Panasoni Ergofit ili pak neke druge?
 
Posto je naslov teme slusalice do 5000, da ne bih otvarao novu temu, da li bi HD681 EVO bio dobar izbor za filmove? Stigla je beba pa vec par meseci gledam
filmove i serije prakticno bez zvuka, hocu malo da apgrejdujem iskustvo gledanja :D
 
Cestitam! [emoji482]

Sto se slusalica tice.. prakticno sve otvorene/poluotvorene imaju manu aka sound leakage, vec na umerenim jacinama zvuka sire isti u okruzenje a kada dosta pojacas pocinju da se cuju kao omanji PC zvucnici :)
Tako da nisam bas siguran da bi ti odgovarale neke semi-open sluske, jesu EVO jedne od nekoliko najboljih za taj novac ali sve one imaju tu manu da im zvuk ''curi'' u okruzenje. Ali imaju i jednu prednost - zbog prosecne/lose izolacije lakse ces cuti bebu, naravno i zvono, telefon.

Ako si iz BG mozes da skoknes do neke prodavnice pa da probas bilo koje semi-open SL, cisto da proveris da li ti odgovaraju.

A sigurnija opcija je da kupis neke zatvorene SL/iSK, ima ih za 3900-6700 din i takodje su odlicne, imaju velike drajvere, dobar bas i soundstage iznad proseka (sto je bitno za filmove), ja bih uzeo ove: http://www.imdb.com/title/tt2543164/?ref_=fn_al_tt_1

http://www.swamp.net.au/studio-monitoring-headphones-closed-back

6700 din u srb, 50-55$ na GB/ali-u. Vaze za odlicne, udobne, minimalno sire zvuk, izolacija dobra sto moze da bude i mana u ovom slucaju (tesko da ces cuti bebu, telefon, zvono dok gledas film npr)

Imas i nesto jeftinije, zatvorene SL - 662 seriju iz kojih se kao najbolje izdvajaju 662f i 662b - http://www.head-fi.org/t/658510/superlux-hd-662

39e u srb, prodavnica ih nema trenutno na stanju ali pise da stizu uskoro.
 
Poslednja izmena:
hsv.stoned hvala na cestitkama, a i na savetu naravno. Po svemu sudeci izbor ce biti iSK HP-980. Na zalost nisam u prilici da ih poslusam, pa cu morati da se oslonim na tvoj savet kao i pozitivne recenzije po netu.

p.s. Arrival nije los film, doduse ne znam kakve veze ima sa slusalicama, ali dobro :D ;)
 
hsv.stoned hvala na cestitkama, a i na savetu naravno. Po svemu sudeci izbor ce biti iSK HP-980. Na zalost nisam u prilici da ih poslusam, pa cu morati da se oslonim na tvoj savet kao i pozitivne recenzije po netu.

p.s. Arrival nije los film, doduse ne znam kakve veze ima sa slusalicama, ali dobro :D ;)

Prelistaj jos malo testove, utiske o raznim zatvorenim SL, iSK pa pokusaj da procenis koje bi to najvise odgovarale, posto vec nisi u mogucnosti da probas pre kupovine.

Od modela koje je moguce kupiti kod nas (do 50, 60e) birao bih izmedju HD662f/662b (39e) i tih iSK (55e) :)

Pominjem samo closed-back jer mislim da su bolja opcija u ovom slucaju, vecina otvorenih siri zvuk i to bi moglo da smeta bebi, evo ovde imas primer sa otvorenim Senn na razlicitim jacinama zvuka: https://youtu.be/h98XY1und0A?t=6m20s

Moje poluotvorene slusalice povezane na fiio pojacalo (maks. jacina) se bukvalno cuju kao manji PC zvucnici, cak i na 50% jacini zvuka mogu da se cuju u susednoj sobi, i u telefon da ih ubodes i pojacas na maks. ima da se cuju u susednim prostorijama, zato ti i savetujem zatvorene..

@ peja

Ne znam kakve su ali jedan clan mi je pre par meseci rekao na PP da ih je probao (u fazi biranja slusalica kada je probao i vecinu SL) i rece da mu nije jasno cemu toliki hajp na odredjenim sajtovima kada su te AKG u pitanju..
Ali opet treba ih probati, prethodne AKG te budzetne K serije su bile jako lose u odnosu na cenu, mozda su se sada popravili samo je pitanju da li nude bolji zvuk od SL i slicnih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno