Šta je novo?

Kineski Win10 tableti - generalna tema

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,779
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
S obzirom da ih je sve više i da su čini mi se itekako i pristupačni i kvalitetni, možda ne bi bilo loše da napravimo jednu generalnu temu na kojoj bi se pratio razvoj istih kao i eventualne akcije i best-buy u datom momentu. Možda se ovo malo više poklapa sa "šta da kupim" temama, ali kako su Kinezi u pitanju možda bi mogla da se provuče kao neka generalna informativna tema.

Ja recimo tražim neki model od 4GB RAMa i 64GB i kako mi se čini, u cenovnom rangu do 250€ (sa carinom) i nisam pametan šta je tu bestbuy - vidim da ima neki Cube iWork 10 sa 7000mAh a opet, tu je i Teclast X98 Plus II sa 4:3 formatom.

Ima li trenutno još nešto u tom rangu vredno pomena?

Zanimao bi me eventualno i neki 8-inčni 4/64 tablet ukoliko postoji. Ne jurim fullHD display, jer pretpostavljam da je autonomija osetno za HD Ready ekrane a baterija mi je uvek veći prioritet.
 
Poslednja izmena:
Chuwi uzmi u razmatranje, takođe
 
Ja imam Chuwi i dobar je skroz, ALI :) baterija je dizaster. Jedan ipo sat SOT i zdravo. Ne smem ni da ga koristim, ode baterija u rekordom roku :)
 
Ima li neko neku preporuku sa krštenom baterijom?

Zanimljivo mi je da nema nijedan 8" a da ima 4/64 konfiguraciju :(
 
Ja imam Chuwi i dobar je skroz, ALI :) baterija je dizaster. Jedan ipo sat SOT i zdravo. Ne smem ni da ga koristim, ode baterija u rekordom roku :)
Koji Chuwi?
Moj Vi10 izgura 5-6sati maltretiranja
 
Chuwi HiBook Pro 10 , 4 sata na 50%. Hibook pro je odlicno resenje zbog OGS one glass solution-a , tj staklo je laminirano na lcd kao i kod telefona i bash je prava stvar. Ostali Chuwi modeli nisu OGS, a drugi kinezi i nemaju laminirana stakla pa je lcd upusten u odnosu na touch i to je bas bez veze.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Za taj Chuwi HiBook Pro, kolika je ispala carina na kraju?
 
Mislim da su i Vivax i Tesla kinezi, samo prekršteni. Možda grešim ali sam ubeđen da je tako.


Sent from mTalk
 
Da li je neko probao instalaciju Win7 na tablet racunare sa preinstaliranim Win10 ?

Sent from my S7 Edge
 
Ja imam asus win tablet 8incha, i nisam ga palio vec ima godinu dana. Hocu da kazem da ovi od 8incha nisu ni za sta, jednostavno nemam zelju da nesto gledam ili radim na njemu pored samsung galaxy tab s
 
Ja imam asus win tablet 8incha, i nisam ga palio vec ima godinu dana. Hocu da kazem da ovi od 8incha nisu ni za sta, jednostavno nemam zelju da nesto gledam ili radim na njemu pored samsung galaxy tab s
Slažem se. I meni win tablet samo skuplja prašinu.
 
Nemojte bacati pare na te jeftine win tablete. Od win tableta jedino vredi surface.
 
Ne bi se reklo, kinezi sa dobrim spec poput ovog Chuwia mogu fino da rade posao...Surface je prava stvar, samo precenjena...

Sent from my S7 Edge
 
Ja ovog vivaxa w10 nisam uzeo da mi zameni laptop ili PC, ali za sad sve što tražim od njega ispunjava mi bez problema i to za koje pare. A kad uzmemo u obzir ponudu windows tableta kod nas.........

Sent from mTalk
 
Onaj ko kupi 8" svakako ima na umu prenosivost kao glavnu karakteristiku a ne neki "udoban" rad. Za udoban rad postoji HDMi. Moja primena se svodi na wireless kontrolu nekih drugih uredjaja, navigacij (uz neki USB GPS) a i neki retro-gaming (emulacija PSXa npr) ne bi bio na odmet dok putujem.

Mada, pošto baterije i nisu nešto specijalno, vidim da ću morati da uzmem 10" minimum.
 
Po meni se ne isplati uzimati te kineske tablete samo ove ,,brendirane,,
 
Nazad
Vrh Dno