Šta je novo?

Problem sa drakonia misem

nikolaf7

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
2,168
Poena
390
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Lc cc 120
Matična ploča
Gigabyte B550m ds3h
RAM
2x8gb ddr4
GPU
Asus 1060 6gb
Storage
WD i Samsung SSD, Toshiba HDD
Kućište
Bitfenix Shinobi
Miš & tastatura
G502 hero
Mobilni telefon
Samsung A34
Mis se povremeno iskljuci pa ukljuci u sred rada, probao sam sve u winu da cackam da iskljucim to, uzalud, i na kraju sam prikljucio stari mx500 koji radi bez problema(jedino mu klik oslabio) tako da je do kabla izgleda.
Mis sam uzeo na oglase pre par godina jer mi hitno trebao nesto jeftino, pa nisam ni obracao paznju da je otvaran vidi se po desnom klizacu na slici(ostale sam ja zguzvao sad pri otvaranju
6f24f86dc9058dca8b2bf4e0eb8ad6ad.jpg

Unutra naidjoh na nekakvi metalni prsten oko koga je uvijen kabal?!?
39d4b57977f1d2d6dd049b28932726b0.jpg

479219d59ce848b79f3a93f304229f69.jpg

100% ga je neko popravljao, nema toga prstena na slikama sa neta.
Vidi se i malo ostecenje kabla
3227989490c92d5195b52dbb1e2b299c.jpg


Sad imam opciju da ili kratim i lemim kabal sto mi se ne radi, ili porucim sa neta kabal za neki drugi mis(posto za ovaj nema). Na nekim kablovima sto sam gledao je potpuno isti konektor, jedino me brine raspored pinova, je li moguce da je drugaciji kod razera ili logitecha?

Opet i ako je drugaciji raspored kapiram lakse im je zamijeniti mjesta nego da se lemi....moze li crknuti mis ako se ukljuci kabal sa drugim rasporedom?

Sent from my Z5
 
Mis se povremeno iskljuci pa ukljuci u sred rada, probao sam sve u winu da cackam da iskljucim to, uzalud, i na kraju sam prikljucio stari mx500 koji radi bez problema(jedino mu klik oslabio) tako da je do kabla izgleda.
Mis sam uzeo na oglase pre par godina jer mi hitno trebao nesto jeftino, pa nisam ni obracao paznju da je otvaran vidi se po desnom klizacu na slici(ostale sam ja zguzvao sad pri otvaranju
6f24f86dc9058dca8b2bf4e0eb8ad6ad.jpg

Unutra naidjoh na nekakvi metalni prsten oko koga je uvijen kabal?!?
39d4b57977f1d2d6dd049b28932726b0.jpg

479219d59ce848b79f3a93f304229f69.jpg

100% ga je neko popravljao, nema toga prstena na slikama sa neta.
Vidi se i malo ostecenje kabla
3227989490c92d5195b52dbb1e2b299c.jpg


Sad imam opciju da ili kratim i lemim kabal sto mi se ne radi, ili porucim sa neta kabal za neki drugi mis(posto za ovaj nema). Na nekim kablovima sto sam gledao je potpuno isti konektor, jedino me brine raspored pinova, je li moguce da je drugaciji kod razera ili logitecha?

Opet i ako je drugaciji raspored kapiram lakse im je zamijeniti mjesta nego da se lemi....moze li crknuti mis ako se ukljuci kabal sa drugim rasporedom?

Sent from my Z5

Moze da crkkne usb port na racunaru ako dodje do kratkog spoja. Crkavanje tog misa je najmanja steta koja moze da se desi. Inace taj mis je zestoko djubre jednom sam probao neki sharkoon darkglider, mis je bio nov a kabl se prekinuo za dva dana.
Da nisam na tadasnjem laptopu imao zastitu nesto bi spalio, ukljucio sam misa i laptop se automatski ugasio. Na tadasnjem kucistu za DT racunar koje sam imao izgoreo mi je vod na frontalnom USB portu, taj port sam morao da zamenim. Da sam direkno uboo u USb na ploci verovatno bi riknula. Ne da se ne isplati da popravljas i da menjas ili lemis kablove, nego bolje da to ne radis. Inace sada gledam ove slike koje si postavio, i na njima se vidi koliko je to jadno odradjeno, katastrofa, Kina vristi iz njega.
Moj savet je da to bacis i kupis nesto krsteno, ili da popravis taj mx500, a to se vrlo lako popravlja. Taj Sharkoon je tesko smece.
 
Poslednja izmena:
Za mx500 sam vec narucio pakovanje 5 omron prekidaca sa alija, zalemice mi ih kolega to nije problem.
Porucio sam i zamijenski pleteni kabal za g5, pa ako ne bude radio bacicu ga

Vec gledam za oko 2000 bloody v7, ili ako je bas bolji za 3300din Nacon gm300....sve preko toga mi je bacanje para za moje potrebe

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Za mx500 sam vec narucio pakovanje 5 omron prekidaca sa alija, zalemice mi ih kolega to nije problem.
Porucio sam i zamijenski pleteni kabal za g5, pa ako ne bude radio bacicu ga

Vec gledam za oko 2000 bloody v7, ili ako je bas bolji za 3300din Nacon gm300....sve preko toga mi je bacanje para za moje potrebe

Sent from my Z5

Logitech pa Razer. Relano po meni samo Logitech. Ti bloody i sl. su bacanje para. Mada mozda za te pare ni ne moze bolje.
 
Nazad
Vrh Dno