Šta je novo?

Kuler radi na maksimalnim obrtajima.

delke91

Poštovan
Učlanjen(a)
09.02.2016
Poruke
2
Poena
51
Pozdrav, skoro sam usled prekomernog zagrevanja procesora morao da ugradim bolji hladnjak i pri tome sam dodao jos 2 ventilatora Corsair sp120 LED, posto sam kupio gotovu konfiguraciju morao sam da nosim racunar u servis da mi ugrade zbog garancije, nakon cega jedan od ventilatora radi na 100% i veoma je bucan i iritantan a pokusavao sam preko biosa i msi command centra da smanjim obrtaje ali bez rezultata, dok ventilator od hladnjaka i drugi ventilator mogu da kontrolisem. Maticna ploca je MSI z97 pc mate, hladnjak je prikacen na CPU fan1, a ventilator koji pravi problem na CPU fan2, drugi ventilator na SYS fan1 tako sam bar video u biosu, zbunjuje me zasto ne mogu samo taj ventilator da kontrolisem, bio bih veoma zahvalan kada bi mi pomogli da ne moram da nosim opet u servis zbog gluposti :D

http://www.manualsdir.com/manuals/467022/msi-z97-pc-mate.html?page=35
 

Prilozi

  • msi-z97-pc-mate-page35.png
    msi-z97-pc-mate-page35.png
    204.3 KB · Pregleda: 155
Znači ventovi su 3-pinski, ploča ima 3 pwm, i 2 voltage(Sysfan 2 i 3). Da li radi kada su ti ventovi ubodeni u Sysfan 2 i 3?
 
Poslednja izmena:
Imas u biosu u hardware monitor "fan control field" tu podesavas.
 
Ja sam taj problem resio na seljacki nacin. Skinuo sam stranicu kucista i vise se kuler nikad nije palio na max obrtaje.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Znači ventovi su 3-pinski, ploča ima 3 pwm, i 2 voltage(Sysfan 2 i 3). Da li radi kada su ti ventovi ubodeni u Sysfan 2 i 3?

Imam vec jedan vent prikacen na Sysfan 2, taj sam dobio uz kuciste njega maticna kao da ne prepoznaje, posto nema nigde da pise broj obrtaja ili sam kuler nema senzor, ali on je relativno tih.
Hladnjak je CM Hyper 212x on ima 4 pina i povezan je na cpufan1 i moze da se kontrolise bez problema, zbunjuje me sto jedan od 3-pina vent radi na 4 pina a drugi ne iako cpufan2 i sysfan1 prikljuci su oba 4 pinska i imaju iste mogucnosti sto je tice kontrole.
 
Nazad
Vrh Dno