Šta je novo?

amd athlon x4 840

NoReason

Poštovan
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
7
Poena
51
Da li je normalno da bude ovoliko niska temperatura na procesoru slika> http://prntscr.com/d8oi1p
i takodje da li je normalno da brzina prelazi preko 3100mhz sobzirom da je tako namestena i da nisam overclockovao slika>http://prntscr.com/d8ok6d

ne razumem se ali mi izgleda cudno :D
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno da bude ovoliko niska temperatura na procesoru slika> http://prntscr.com/d8oi1p
i takodje da li je normalno da brzina prelazi preko 3100mhz sobzirom da je tako namestena i da nisam overclockovao slika>http://prntscr.com/d8ok6d

ne razumem se ali mi izgleda cudno :D
Temperatura je u stvari previsoka gledajući AOD koji pokazuje "Margin" tj. distancu do throttling temperature. Što je viši taj broj, niža je prava temperatura, u ovom slučaju je oko 50-53cc.
Brzina se menja po potrebi, to ti je "Turbo"" uključen.
 
Poslednja izmena:
Temperatura je u stvari previsoka gledajući AOD koji pokazuje "Margin" tj. distancu do throttling temperature. Što je viši taj broj, niža je prava temperatura, u ovom slučaju je oko 50-53cc.
Brzina se menja po potrebi, to ti je "Turbo"" uključen.

Da li si siguran? sada mi se komp restartovao dok sam igrao Hearthstone nekih 3 sata, odma sam upalio amd overdrive i video da pise 38 stepeni, sto bi onda trebalo da znaci da je manja temperatura? A zapravo nije jer kada sam pipnuo kucisti bilo je dosta toplo.

Nije mi nista jasno jer sam komp kupio skoro, i zagreva se samo dok igram HS sto je jako cudno sobzirom da je moj stari komp lagano pokretao to i uopste se nije grejao a ima amd athhlon x2 4200+ i amd radeon 4650, sto je bilo dosta slabo, ne znam sta da radim, mozda da iskljucim taj turbo i bude na maxu 3100 jer mi vise stvarno ne treba ili da kupim cooler?
 
isključi turbo.
 
Da li si siguran? sada mi se komp restartovao dok sam igrao Hearthstone nekih 3 sata, odma sam upalio amd overdrive i video da pise 38 stepeni, sto bi onda trebalo da znaci da je manja temperatura? A zapravo nije jer kada sam pipnuo kucisti bilo je dosta toplo.

Nije mi nista jasno jer sam komp kupio skoro, i zagreva se samo dok igram HS sto je jako cudno sobzirom da je moj stari komp lagano pokretao to i uopste se nije grejao a ima amd athhlon x2 4200+ i amd radeon 4650, sto je bilo dosta slabo, ne znam sta da radim, mozda da iskljucim taj turbo i bude na maxu 3100 jer mi vise stvarno ne treba ili da kupim cooler?
Dok ti uključiš AOD temperatura padne prilično. Najbolje uključi "Logging" i ostavi AOD da radi dok igraš. Čim izađeš iz igre pogledaj podatke u AOD, videćeš šta se događalo za to vreme.
To što ti je kućište toplo ne znači da se samo processor greje već sve, uključujući video kartu, NB i VRM. Svaki od njih može da prouzrokuje trokiranje systema.
 
Poslednja izmena:
Dok ti uključiš AOD temperatura padne prilično. Najbolje uključi "Logging" i ostavi AOD da radi dok igraš. Čim izađeš iz igre pogledaj podatke u AOD, videćeš šta se događalo za to vreme.
To što ti je kućište toplo ne znači da se samo processor greje već sve, uključujući video kartu, NB i VRM. Svaki od njih može da prouzrokuje trokiranje systema.

Kada sam iskljuci turbo thermal margin je bio 45, pa mislim da je to bio jedini problem, probacu sada jos dok igram da vidim sta ce se desiti, ali mislim da ce biti ok.

Inace sad se turbo uvek pali kada restartujem komp, pa kako da ga zauvek ugasim?
 
Sada kada nije na "turbu" ispisuje mi podatke za CPU- od 26 do 28 i za GPU od 66-70 dok igram HS vec duze vreme, Da li je to ok?
 
Pre par dana mi je crkla ploca sa x3 450 am3 procesorom kog sam otkljucao u Phenom B50. Sada sam dobio preporuke da ne uzimam ponovo istu am3 plocu vec da predjem na 1155 platformu sa i5 2500 procesorom. Sada polovna 1155 ploca sa i5 2500 procesorom kosta otprilike isto kao nova kombinacija fm2 ploce sa athlonom x4 840. Procesori na papiru deluju slicno, koja je kombinacija bolja?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
sendi,neuporedivo.fm2+ se samo isplati sa jacim apu-om i to ako te zadovoljava performansama+ne platis ga previse (a koliko vidi,cene i za cpu i za iole bolju plocu idu vrtoglavo na gore).sa druge strane sendi je budzasto ovih dana,a ploca se da naci,narocito ako ti ne treba klok,a tek ako ti ne treba usb3 (ili bi uzeo usb 3 karticu).
 
I5 2500 ide do 3.7 ghz nece mi trebati vise od toga, tj. tesko da cu imati dovoljno jaku graficku koja ce moci potpuno da iskoristi punu snagu tog procesora. Usb 3.0 mi nije uopste bitan, flash memorije koristim samo za reinstalaciju windowsa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
ja ga ne bih potcenjivao,a i u svakom slucaju karticu lako mozes da nadjes i ubacis ako bude potrebe.lepo ce 2500 da isprati i cak solidniju grafiku u skoro svemu,2500k na cca 4,6ghz lepo prati sve sem mozda top 10tak karti u bukvalno svemu sem u par igara.
 
Nazad
Vrh Dno