Šta je novo?

Polovni Macintosh

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Ima nas koji bi da migriraju na Mac ali jos nisu spremni da izdvoje kintu za novo pa da vidimo sta moze polovno da se gleda a da valja. Meni je izbor izmedju nekog Mac Pro-a iz 2012 ili jaceg Mac mini-a.

Sta ume da bude problematicno kod Mac Pro 2012? Predpostavljam da su prilicno istrosene masine jer je to workstation ali opet mi deluje da bi trebalo da su uradjeni da traju, ne mislim da koristim godinama ali ne bih da mi vrsine posle par meseci.

Da li je kod Mac minija bitna godina proizvodnje ili nije? Npr. ako treba dodatni jos neki hard ili jos memorije?

Da li Mac Pro 2012 ili Mac mini mogu da poteraju Windows bez problema kao sekundarni sistem?

Koliki je moguc upgrade kod Mac Pro? Deluje mi da moze dosta posto je workstation. Koja najjaca graficka bi mogla u isti da se ugradi (predpostavljam neka zelena zbog potrosnje)?
 
Mac Pro ćeš teško naći. To je računar koji se nikada ne pojavljuje u servisu i retko ga ljudi prodaju. Može mnogo da se upgrade-uje, ali baš mnogo.
Lakše ćeš naći Mac Mini.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Da li Mac Pro 2012 ili Mac mini mogu da poteraju Windows bez problema kao sekundarni sistem?
mikenziyu ti je odgovorio ostali, ja cu ti ovaj deo.
Mozes da teras windows kroz nesto tipa parallels (dakle direktno u Macu) i tada radi onako - nije bas kao na PC, ali solidno dobro i cak moze neke 3D igre da potera ok, ali naravno vise resursa trosi onda, a mozes jednostavno sa BootCamp (koji imas u OS) da napravis Win particiju i da teras Win bez problema. Radice isto kao na PC sa takvim komponentama. Iskreno, ako ne planiras da cepas igrice ili nema nesto za sta ti specificno treba windows kao tipa Visual Studio Native development za Win, ili Office Banking od Banca Intesa (why for fking God sake, why?) mislim da nikad neces boot u Win opet.
 
Nazad
Vrh Dno