Šta je novo?

Veliki problem sa misem!

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,153
Poena
210
Pozdrav ljudi,

imam veliki problem sa misem i to mi traje vec zanja 3 meseca sigurno.Veliki sam fan CSGO i to mi je trenutno jedina igra koju igram.Tu mi je ciljanje i pokreti misa veoma bitni.Probao sam i druge igra i tamo mi je isti osecaj,mis leti po ekranu.
E sad pre sam koristio AMD platformu,trenutak kad su poceli problemi je kada sam presao na Skylake.
Osecaj u igri je kao da imam ukljucen Vsync ili akceleraciju,naravno i jedno i drugo je iskljuceno i u Win i u igri.
Verujte mi proveo sam sigurno 300sati trazeci resenje na netu,vidim da mnogo ljudi ima taj problem neki su resili neki ne.
Ako neko moze da mi pomogne i nadje resenje bicu mu maaaaksimalno zahvalan,imam jedan hdd od 320gb koji mi ne treba,dacu mu na poklon:)...

E sad kao sto rekoh probao sam sve sto mi je palo na pamet:

*Iskljucio akceleraciju/ukljucio
*Iskljucio Vsync u Nvida panelu,i u Xbox app
*Stavio max pre render frames na 1
*Stavio Raw input na 1 pa na 0
*Ukljucio misa u USB 2.0 pa u 3.0
*Probao razlicite miseve,druge podloge
*Ukljucio/iskljucio legacy support u biosu
*Stavio nove,stare,srednje drajvere za misa
*Koristio drajvere od Mikrosofta,pa od Intela
*Brisao igru,brisao Steam nekoliko puta
*Obarao sistem nekoliko puta
*Probao W7,Probao W10
*Probao svaki stap memorije zasebno
*Otkacio sve sa kompa osim misa

Znaci osecaj je bukvalno da nisan mi leti po ekranu koji god senzitiviti da ja stavim,nekad sam koristio 2.12 sens sada koristim 1.4 sens i dalje mi leti..Bukvalno je neprijatan osecaj.
Ako krenem brzo da mradam levo desno mis,kao da se tada jos vise aktivira pa jos vise klizi.Najbolje kako da objsanim kao da umesto podloge imam kocku leda.

Ako neko moze da mi pomogne ili je imao slican problem,verujte ne mogu da vam objasnim koliko bi bio zahvalan,obecavam tom ko mi sredi saljem hard kao zahvalnost.Stvarno sam vise ocajan tj i vise nego ocajan.
 
Probaš drugog miša. Probaš drugi operativni sistem. Probaš trećeg miša, treći operativni sistem i drugi kompjuter. Ne pomenu da je SL malo oprljen ;-)
 
Ma sve sam to probao.I dalje nista.

Ma ima stotine ljudi na netu sa istim problemom ne moguce da je svima njima cpu oprljen:).I to imam u vidu,ali hocu da iscrpim sve moguce solucije.
Jer kao sto rekoh ima stotine tema gde se ljudi zale na ovaj problem prosto nema sanse da su i oni opljili cpu i da im se isto manifestuje kao meni.

Nekima je nesto resilo problem,nekima i dalje nista ne pomaze,pa me zanima da li ima neko neku jos ideju,koliko god banalno zvucalo,probacu.Cak i od Milana Tarota da se namazem majonezom po glavi i da igram na mesecini :d
 
Ja u prvoj poruci vidim da su kompjuter i miš uvek tu. Idi kod nekog prijatelja, poznanika, u igraonicu. Ponudi piće, kaficu, milku od 300g, pa probaj na drugom mestu. Ja bih posle tri dana tog glodara sa vrha zgrade na trotoar. Plus bih zakazao i kurira i b92 da snimaju ;-)
 
Evo juce sam probao neki A4 tech mis,isti problem se manifestuje problem.

Ne znam sta vise da probam,iskljucim/ukljucim.Totalno sam vise bez ideja..
 
Pa to ti onda ostavlja samo CsGO kao krivca, zar nema neko nameštanje za Mouse sensitivity u igri ?
 
Pozdrav ljudi,

imam veliki problem sa misem i to mi traje vec zanja 3 meseca sigurno.Veliki sam fan CSGO i to mi je trenutno jedina igra koju igram.Tu mi je ciljanje i pokreti misa veoma bitni.Probao sam i druge igra i tamo mi je isti osecaj,mis leti po ekranu.
E sad pre sam koristio AMD platformu,trenutak kad su poceli problemi je kada sam presao na Skylake.
Osecaj u igri je kao da imam ukljucen Vsync ili akceleraciju,naravno i jedno i drugo je iskljuceno i u Win i u igri.
Verujte mi proveo sam sigurno 300sati trazeci resenje na netu,vidim da mnogo ljudi ima taj problem neki su resili neki ne.
Ako neko moze da mi pomogne i nadje resenje bicu mu maaaaksimalno zahvalan,imam jedan hdd od 320gb koji mi ne treba,dacu mu na poklon:)...

E sad kao sto rekoh probao sam sve sto mi je palo na pamet:

*Iskljucio akceleraciju/ukljucio
*Iskljucio Vsync u Nvida panelu,i u Xbox app
*Stavio max pre render frames na 1
*Stavio Raw input na 1 pa na 0
*Ukljucio misa u USB 2.0 pa u 3.0
*Probao razlicite miseve,druge podloge
*Ukljucio/iskljucio legacy support u biosu
*Stavio nove,stare,srednje drajvere za misa
*Koristio drajvere od Mikrosofta,pa od Intela
*Brisao igru,brisao Steam nekoliko puta
*Obarao sistem nekoliko puta
*Probao W7,Probao W10
*Probao svaki stap memorije zasebno
*Otkacio sve sa kompa osim misa

Znaci osecaj je bukvalno da nisan mi leti po ekranu koji god senzitiviti da ja stavim,nekad sam koristio 2.12 sens sada koristim 1.4 sens i dalje mi leti..Bukvalno je neprijatan osecaj.
Ako krenem brzo da mradam levo desno mis,kao da se tada jos vise aktivira pa jos vise klizi.Najbolje kako da objsanim kao da umesto podloge imam kocku leda.

Ako neko moze da mi pomogne ili je imao slican problem,verujte ne mogu da vam objasnim koliko bi bio zahvalan,obecavam tom ko mi sredi saljem hard kao zahvalnost.Stvarno sam vise ocajan tj i vise nego ocajan.

Koji ti je mis i koji mu je nativni dpi, ja sam imao slican problem sa mx518 v1 kada ga postavim na nativnih 400dpi mis kao da klizi u igri i manja mi je preciznost pa sam ga stavio na nativnih 1600dpi i smanjio windows pointer speed na 3/11 uz raw input 0 u igri, tako sada radi bez problema i nemam vise taj osecaj da mis klizi samo treba pronaci odgovarajuci sensitivity u igri, inace ja igram na malom sensitiviti-u.
 
Evo upravo testirao mis i u drugim igrama koje nisu preko steam.Isto se ponasa,bukvalno leti po ekranu.
Mis je radio savrseno dok nisam promenio platformu i od tad leti po ekranu.

Mozda mi nesto pravi smetnju sa usb portovima.Posto nije konstantno tako,jedno vreme radi kako treba i onda se razglavi nesto i pocne pukvalno na najmanji pokret da leti po ekranu.

Sve sam skidao,proveravao,testirao..Jedino mi palo na pamet da skinem periferije neke od fanova itd,ili da testiram svaki hdd zasebno da vidim gde pravi smetnje.

Bukvalno sam upao u depresiju,vise ne znam sta mogu da uradim.
 
Ljudi evo promenio sam i procesor na kom je bio ostecen pin.I dalje mi se manifestuje problem.Isto se mis oseca kao da ima akceleraciju.
Bukvalno mi leti po svakoj igri,sens u igri spustim na minimum i opet je prebrzo.

Evo sta sam sve probao:

*drugi cpu
*drugu graficku
*drugu podlogu
*drugi mis
*vise razlicitih verzija drajvera
*iskljucio vsync i akceleraciju u win
*win7 i win10
*iskljucio cortanu
*iskljucio gpu scaling
*probao usb 2.0 pa 3.0
*iskljucivao sve zivo po racunaru

Jel moze neko da mi pomogne da resim ovaj problem ne znam sta vise da radim da ovo resim.Obecavam PLATICU onome ko resi bez problema.Izgubio sam nedelje i nedelje trazenja,pokusavanja da resim problem.
Znaci uhvatila me depresija,ne moguce da nista ne pomaze.
 
Sve si menjao, ali plocu nisi. U tom grmu mozda cuci zeka(zeha).:D
 
Poslednja izmena:
Posalji mi privatnu poruku , model misa i maticne ploce koje koristis pa cu pogledati sta mogu da uradim.
 
Jel ima jos neko neku ideju sta da probam sta moze da pravi problem,a da bas ne moram da menjam plocu,ram i ssd (jer je to jos ostalo :d ) ?
 
Moraš malo bolje da opišeš problem... Leti po ekranu, kao da imam uključen vsync ili akceleraciju, ... previše je subjektivno.
Ja kad uzmem novog miša on leti po ekranu zato što su gumice sa donje strane miša nove pa sve kliza.
Pomeranje miša zavisi od dpi u mišu i od podešavanja u Windowsu.

Proveri ovo: https://support.microsoft.com/en-us/kb/2908279
Potraži WMO program koji menja usb poll rate pa možeš da smanjiš ili povećaš.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je to ovaj mis ? Zowie FK2 - onda ga prodaj(naravno ako dobro radi na drugim konfiguracijama) i kupi drugog misa gejmerskog naravno :)
 
Jeste to je moj mis..Ma probao sam jos 2 misa isti djavo..

@yooyo koliko god da spustim sens u igri opet je prebrzo,ne nzma kako bi najbolje opisao..Sve je pocelo da se desava kada sam promenio cpu+mb+ram.Znaci pre toga je sve savrseno radilo..Na kraju sam promenio i cpu i opet isto...
Igram csgo i pre sam igrao dpi 400,sens 2.14,win 6/11...Sad mi je dpi 400,sens 1,win 6/11 i opet prebrzo..
Kao da se sens menja tokom igre..Bude koliko toliko ok i onda kao da se razglavi nesto i kad krenem levo desno misem,bukvalno osecaj kako da klizi po ekranu kad da nemam otpor koliko god ja spustio sens...Nekad spustim sa 2.14 na 2.0 i ne mogu se pomerim kako treba sad spustim sa 2.14 na 1 i skoro mi isto dodje.

Probao sam i na 1000mhz i na 500 mhz mis,porobao sve zive drajvere,razliciti bios,klokovan/ne klokovan cpu...Opet mi dodje na isto...

Ne mogu tacno da odredim do cega je,posto sam u isto vreme uradio 3 stvari i u tom periodu se desilo

1.Promena cpu+mb+ram
2.Promenio sa adsl na kablovskog operatera
3.Sa free win10 sam presao na Win10 pro

U tim promenama nesto se desilo da mi je pobrljavilo...

Verujte mi sigurno kad bi se spojilo probeo sam 7 dana bez prekida trazeci problem :(
 
Cekaj, to se desava samo u csgo ili i u drugim igrama, na desktopu, itd?
 
Promeni opet maticnu,mozes i socket,tesko da opet nece raditi...
 
Moze pitanje,posto problem je ili ram memorija ili maticna ploca...Da li ja mogu npr da narucim ram memoriju putem neta,pa ako nije problem do ram memorije da zamenim za maticnu plocu?

Posto sam citao da ako se naruci preko neta da moze da se vrati u prodavnicu bez da se objasnjava da li nesto fali itd?Jel to istina i jel moguce to uraditi?Posto nisam pri lovi da kupim obe stvari,a ne znam koje od to dvoje ne radi..
 
Ne vredi vecina ljudi koje znam ili ima laptop ili neki tezak krs racunar.Vec sam jednom pitao na forumu da probam kod nekog i niko mi nije odgovorio.Razumem ljude ko ce da rasklapa ceo racunar da bi ja isprobao.

A sto se tice toga kupio bih odma kad bi znao da ce odma da mi resi problem.Ali mozda je do necega drugog na ploci.Pa onda kupim i taj nac i plocu na kraju.
Ovako mi najlakse kupim plocu i prebrinem.
 
Ovo ti je 99% softwerski problem, ram nije 200%, ploca i da ne radi u 1 usb portu kako treba u nekom drugom bi moralo da ti radi kako treba jer ne koriste svi isti pcie lejn, lepo ti formatiraj masinu i stavi w7 sa svim najnovijim drajverima pa javi
 
Probacu za vikend da otkacim ovaj ssd na kojem je w10 sa racunara.Da prikljucim hdd i da ubacim neki drugi os.
Mada sam vec ubacivao na ovaj ssd tri razlicita os...Na cistom os mi se isto mis ponasao,pa kad ga napunim programima opet isto,pa kad ga ogulim od svog smeca opet isto.
Trenutak kada je sve pocelo da se desava je kada sam instalirao nov cpu+ram+mb i morao sam sa free w10 da predjem na w10 pro.
U tom prelasku je nesto odlepilo.Inace je do tad perfektno sve radilo.
Cpu sam promenio znaci ostaje mb+ram+os...Sve ostalo osim ta 3 je isto tj nije menjano od ranije kada je radilo.
 
Eto ja se zainatio i uzeo drugu plocu i naravno isti djavo.
Jedino nisam jos promenio ram i ssd.
Ali ako je softverski nije mi jasno do cega je?Iste programe koristim i pre ovog problema.
Drajvere sam sve zive probao.
Na Win10 free mi sve radilo.Sad na kupljenoj W10 pro ne radi.
Pojma nemam sta vise da probam:((((((
 
Neko ti je gore napisao da instaliras win 7, otkaci ssd instaliraj na drugi hdd win 7 pa vidi sta se desava.

Probaj i bez grafike i bez drugih uredjaja na usb (ako ih imas).
 
Probao sam vec w10 pro vise puta,i w7 ultimate ..Isto mi se desava...

Jedino sto nisam probao da to instaliram na hdd nego svaki put na istom ssd..Aj danas cu i to probati..

Gle problem je poceo u periodu kad sam promenio ovih 5 stvari znaci nesto od toga je uzrok,promenio sam :procesor,maticnu,ram,operativni sistem,provajdera za internet(drugi modem,ruter itd)...

Znaci negde u tih 5 stvari se nalazi problem...

Od tad sam ponovo menjao procesor i maticnu plocu tako da ni tu nije problem...

Probacu danas novi OS na hdd..

Verujte mi ljudi ja vec 3 meseca po ceo dan trazim resenje,bukvalno sam postao opsednut :d
 
A mozda si umislio?:D Da odes kod nekoga ko ima CS instaliran da probas 5 minuta na njegovom racunaru?
 
Ma nisam umislio:D .Pre promene tih stvari u cs mi snesitivity bio 2.12 sad spustim na 1 i opet mi prebrzo...
Pre ako spustim sa 2.12 na 1.9 ne mogu se pokrecem kako treba
 
Ali sada imas potpuno drugi racunar, i nisam video da li si napisao kako se mis ponasa na desktopu ili u nekim drugim programima.

I mozda nije losa ideja ovo sto keckec pise, da probas kod nekoga ili da neko ko igra proba kod tebe kakav je osecaj.

Nemoj da pomislis da te pravimo ludim :D

Ne znam da li ce igra da radi na integrisanoj grafici, ali probaj i to
 
Nazad
Vrh Dno