Šta je novo?

Veliki problem sa misem!

Hahaha ma nisam lud :d ...Pre sam koristio 400 dpi i sens 2.12 sad koristim 400 dpi i sens 0.8 i opet mi brzo...Evo juce sam ubacio i win 7 i win 10 na hdd umesto na ssd i opet sve isto...

Sto se tice komponenti jedino sto nisam 2 puta menjao je monitor (mada je nov),napajanje (isto novo),i ram memoriju...Ne znam sta bih jos mogao da uradim da bih to sredio,sve ostalo je isto.

Zvao sam drugove da gledaju dok igram na sensu ko pre kazu ludilo...Ako hoces mogu te dodam na steam da ti pokazem preko stream kako izgleda kada igru stavim na neki normalan sens
 
Evo zvanicno sam juce testirao i drugu ram memoriju i OPET ISTO...

Znaci do sad sam promenio po dva puta:

*procesor
*maticnu
*ram
*graficku
*mis
*Win7,Win10 home,Win 10pro
*Instalacija na Ssd,instalacija na hdd
*Promenio sve kablove


I opet sve isto....Ne znam vise sta moze da pravi toliku smetnju.

Ne moguce da nema resenja za ovo,nesto pravi problem ali sta,da me ubijete ne mogu da nadjem.

Ljudi evo da vas motivisem ko mi pomogne da resim problem dacu mu Qck+ Fnatic podlogu(ko nova) :).
Stvarno sam ocajan vise da ovo resim.
 
Evo zvanicno sam juce testirao i drugu ram memoriju i OPET ISTO...

Znaci do sad sam promenio po dva puta:

*procesor
*maticnu
*ram
*graficku
*mis
*Win7,Win10 home,Win 10pro
*Instalacija na Ssd,instalacija na hdd
*Promenio sve kablove


I opet sve isto....Ne znam vise sta moze da pravi toliku smetnju.

Ne moguce da nema resenja za ovo,nesto pravi problem ali sta,da me ubijete ne mogu da nadjem.

Ljudi evo da vas motivisem ko mi pomogne da resim problem dacu mu Qck+ Fnatic podlogu(ko nova) :).
Stvarno sam ocajan vise da ovo resim.
 
@mare ma nije to.To odmah uradim po instalaciji Win10.To je nesto sto prvo iskljucim

@Arcibalde nisam menjao napajanje,monitor i kuciste...

Znaci aj da vam dam detaljan opis...

U koju god igru da udjem Steam ili van Steam mis se isto ponasa tj leti po ekranu,kad tek ukljucim racunar to je dosta manje.Ali kako vreme odmice kao da se nesto razglavi i on jos vise pocne da leti.

To je sve pocelo da se desava u trenutku kada sam kupio procesor,ram i maticnu,kada sam sa Win10 free presao na W10 pro,i kada sam ugradio novu kablovsku(ruter modem)

Probao sam drugi cpu,mb,ram i drugi os problem i dalje postoji..

Kao da nesto pravi smetnju ali sta pojma nemam.
 
@cimi znam za problem koji te muci jos pre nego sto si postavio ovu temu, nego kako nisi naveo promenu napajanja rek`o da pitam. Mislim kada si vec sve zivo promenio probaj sa napajanjem.
 
Probaj da odneseš komp na neku drugu lokaciju, u drugu kuću ili stan i tamo da probaš kako se ponaša. Ovo je već na granici paranormalnog.
 
@PanonskiNS veruj mi da cu i to za vikend da probam,svast mi vise pada na pamet..Mislim da ne postoji tema koju nisam prelistao na netu,i savet koji nisam probao.

@Darkodar kako mislis napajanje nije iskljuceno?
 
Šta znači da miš "leti" po ekranu? Jel bi moglo da se uhvati to kamerom da vidimo ili je baš osećaj pod rukom korisnika?
 
@arcibalde nisam jos probao drugi monitor i drugo napajanje.Ali mi sad to tek preveliki izdatak posto sam pukao duplo pare na maticnu,procesor i ram...A i nelogicno mi da je do toga posto se problem dogodio istog trenutka kada sam presao sa amd na intel.
Tj kada sam promenio cpu,ram i mb...Napajanje je novo kao i monitor i odlicnog su kvaliteta.Cudno mi da je do toga...

@keckec snimicu sad za vikend pa cu ovde okaciti video...Tacno se oseca da nesto pravi smetnju,jer kad ukljucim racunar stanje je mnogo bolje,i onda kao da se neki proces pokrene i bude duplo gore.

Do sad uradio sledece:

*promenio dva puta procesor
*promenio dva puta maticnu (asus i giga)
*promenio dva puta ram (crosair i Kingston)
*probao na dva misa zowie i a4 tech
*promenio graficku amd i nvidia
*ugasio kortanu
*iskljucio mouse accel i vsync
*iskljucio dvr u xbox aplikaciji
*skinuo sve ventove sa kucista
*povadio sve usb iz kompa osim misa
*ukljucio u usb 2.0 pa u 3.0
*ukljucio/iskljucio display scaling
*instalirao w7,w10 home,w10 pro
*instalirao os na ssd pa na hdd
*promenio sve kablove u kucistu
*instalirao sve zive drajvere stare nove
*probao sa/bez interneta
*probao igre na steam i mimo steam
*probao drugu uticnicu,probao da okrenem kabl u stekeru naopako
*probao stari/novi bios
*iskljucio/ukljucio win defender
*iskljucio/ukljucio firewall
*probao sa i bez antivirusa


Jedino sto jos nisam uradio,a da mi pada na pamet je da probam drugi dvi-d kabl,drugi monitor,drugo napajanje...

Prosto mi nelogicno.Pre problema sam koristio w10 free i amd platformu i sve je perfektno radilo.Kupio sam skylake platformu i u tom trenutku mis je pobrljavio.
Sa 400 dpi i 2.12 sens u igri mi je sad 400dpi i sens 0.9 i opet mi prebrzo.

Ne znam sta moze taku smetnju da pravi,da toliko smeta da je mis toliko odlepio.
 
Pa od te tri komponente koje su ti preostale (kuciste, napajanje, monitor) nekako je najverovatnije da napajanje zeza. Mislim pazi, potpuno je neverovatno da ti se to i dalje desava nakon svega sto si uradio pa prema tome sledi da je krivac neko od tri preostale "komponente". Ako nista drugo za promenu kucista mozes jednostavno da izvadis komponente napolje i povezes ih van kucista. Izgledace ruzno ali ko ga sisa bitno je da iskljucis tu nepoznatu iz jednacine. Sto se napajanja tice pa jel imas nekog drugara/drgaricu da ti pozajmi na sat dva?
 
Kupi ti brate desetak različitih miševa pa probaj koji ti bude taman.
 
A da ti se taj problem ne desava od kad si kupio monitor taj benq-u?
 
@Analayzer samo se ti sali sa mojom mukom :d

@lukac3 pa ne znam vise.Taj monitor sam koristio i pre promene platforme i sve je super radilo.Ali odnecu sad za vikend komp do burazera da probam kod njega na njegovom monitoru,na njegovoj struji.Otkud znam mozda bude bolje kod njega..

Mozda je cak i nesto kod kucista,da pravi kontakt sa necim.Pa cu i to da probam da izvadim na sto da vidim da li ce da resi problem.

Evo snimicu za vikend u vise igara kako se ponasa,prosto ja ne mogu da verujem koje muke prozivljavam zbog neke gluposti.
 
Mozda ti stari racunar nije radio kako treba a ti se navikao na to.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Au koliko si se ti namučio cimi, može serija da se snimi. Baš me interesuje da vidim kako to izgleda na snimku i još više da saznam kako si rešio tj šta je konkretno na kraju bio prob.
 
Upali taj racunar u safe modu. Ne pali niti jedan program i setaj misem levo desno pa ako ti je prebrz ti u control panel i podesi brzinu misa. Nastavi sa levo desno varijantom. Javi rezultate.
 
Nazad
Vrh Dno