Šta je novo?

Cooler Master - Masterliquid Maker 92

Odradih i mali test, posto je Taichi X99 ploca sa Intelom i7 5820k i Avexire Core 2400 na benchtabli usledio je Linx. Kuler se inace veoma lako montira na ovoj platformi, pojednostavljeno je do maximuma, medjutim srafovima koji su kod creva teze je prici i mogu se pritegnuti iskljucivo rucno, oni su u velike glave tako da to i nije neki problem. Moram da napomenem prednost da u bilo kojoj poziciji ovaj cooler ne smeta tj ne dodiruje RAM module!

Ventilatori su povezani putem PWM kabla na predvidjeno mesto na ploci za CPU hladnjak i moram da vam priznam da sam odusevljen kako tiho radi cak i prilikom stress testa (pumpa je stabilizovala rad i vise nema buckanja mehurica).

Cinjenica je da se veoma lepo bori sa stock vrednostima ovog jakog procesora sto se vidi i na PS medjutim za OC na 4GHz i 1.22v na procesoru ocigledno da tu nema sta da trazi jer sam morao prekinuti test nakon 31s ge je CPU dogurao i do 100c. Misljenja sam da za 6/12 CPU ipak treba jaci hladnjak.

Medjutim ne smatram to kao manu ovog hladnjaka, ipak je on svojim dimenzijama i mogucnosti pozicioniranja ipak vise namenjen nekim drugim platformama gde je bitna tisina i prostor kao sto su neki MItx ili Matx formati u malim kucistima uz neki i5 procesor koji su danas i vise dovoljni u radu sa svojim performansama!

Toliko od mene, sledi modovanje ovog coolera u temi namenjenoj tome, evo par fotki da potkrepim pricu:

CM Mliquid92 11.jpg CM Mliquid92 13.jpg CM Mliquid92 14.jpg CM Mliquid92 15.jpg
 
Nazad
Vrh Dno