Šta je novo?

plaćeni download audio klipova

inhumanx

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2007
Poruke
35
Poena
309
Pozdrav svima!

Imam zadatak da napravim aplikaciju za plaćeni download audioklipova.
Prvi put se srećem sa ovakvim zadatkom. Imam znanje htmla,css,js,jq, poznajem php, lararavel. Dakle bekend mi je slabija strana.

Ja imam ideju da sa laravelom uradim login register sistem, sa sql user bazom.

Deo sa plaćanjem, email konfirmacijom plaćanja itd ne znam baš kako bih...

Da li je za ovako nešto moguće koristiti neki eksterni servis za preuzimanje npr spotify(lupam) ili nešto slično ili da sav materijal stoji na serveru?
Da li je lakše i koliko je preporučljivo koristiti neki cms ovde?
 
Ako trebas tako nesto da napravis, a od back-end sa laravel znas da uradis register/login system (koji vec dolazi uz sam laravel), mislim da ti je bolje da nadjes nekoga da ti to odradi, jer nije to bas tako jednostavna materija za nekoga ko se nije dosta bavio back-end-om :)
Koliko vremena imas da implementiras?
 
ja bih i da naucim.

do nove godine recimo...

Ne znam odakle bih poceo?:)))
 
Iskreno male su ti sanse da uradis tako nesto do nove godine...
Koliko konkretno znas laravel? Ako ne dovoljno onda se odmah bacis na https://laravel.com/docs/5.3 i eventualno laracasts. Pogledas i par tutoriala.
A onda za implementiranje placanja sve zavisi sta client zeli - moze ti se desiti da trazi neki payment gateway koji ima samo API calls i nema nikakav PHP package ili bar neki wrapper implementiran, pa onda moras citati docs za to da implementiras.
I onda faza 3 - osmisliti kako zastiti te audio klipove (pretpostavljam da pravis neku basic verziju audio jungle) sa eventualno privremenim sesijama kroz koje se moze povuci file ili sl. U svakom slucaju po mom misljenju velik zalogaj za tebe na osnovu onoga sto si napisao u prvom postu. :/
 
prosao sam laracast video tutse, laravel docs. ali to svakako nije neko znanje prakticno. Drugar mi je bekend dev ali on je prezauzet da bih racunao na njegovo vreme da mene poucava pa sam se latio istrazivanja i dobio priliku da radim ovaj projekat, ali ga nisam jos uvek prihvatio iz razloga sto smatram da je malo veci zalogaj.
Radim php i laravel vagrant/homestead, phpmyadmin tako pokusavam sto dublje da se upoznam sa ovim projektom...
Sad faza 3 sto kazes to mi je potpuna nepoznanica(audio junge, zastita klipova...) pa i payment api implementacija
Ovo razumem; privremeno otvoren link koji se salje na email za preuzimanje fajla, to mi je bila neka ideja:)

Dobro hvala. Nastavicu da vezbam!:)
 
phpmyadmin ti i ne treba (sem da proveris nesto u bazi) - koristi schema u laravel i eventualno neki seeder za inicijalni data. Sta te kosta da pitas tog klijenta koji payment gateway hoce da se implementira - stripe je solidno jednostavan za implementaciju npr [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas sam bookmarkovao stripe posto sam naisao na stackoverflowu! On podrzava evropu? procitacu docs. samo na brzaka; podrzava li visa, master..te najpopularnije kartice?
ps: klijentkinja je odlicna sa saradnju! Prihvatice sta god joj predlozim zapravo:)
 
Nazad
Vrh Dno