Šta je novo?

Asus GTX 1080 Strix OC Single/SLI User Test Review.

svaka cast na trudu i nek konfiguracije lepo sluze :)
 
Unigine Heaven. Malo bolji rezultati sa ove platforme. Sada boost-uje na 2126 Mhz.

jq2jh5.png
 
Sad sam tek video testove tvoje...nazlost stigla je vec OC varijanta a ne obicna 1080 :wall: . Dakle mogao sam sam i obcnu al ajde. Mozda cu u buducnosti hteti da uparim u sli jos 1, da li ce morati OC varijanta ili cu moci da ustedim i da uzmem obicnu i namestim ih na isti clock? :trust:
 
Uzeo si istu verziju kao i ja? A8G-GAMING? Pa nista, ako neces overclock-ovati mozes vrlo lako tu verziju da pretvoris u O8G-GAMING promenom biosa.
Ukoliko ces da overclock-ujes nemas potrebe za tim. Stabilizuj na vrednosti priblizno mojim, ispitaj zapravo pre svega kakav ti je primerak pa tako i postavi.
 
Uzeo sam verziju sa najjacim out of the box clockom..mislim da je to O8G-GAMING. Ali koliko vidim princip je isti kao i sa "A" verzijom samo je fabricki klok malo veci. I vrednost na koji mogu da povecam je po Asusu nesto veca, ali na kraju se to svodi na isto kolio vidim. Ne bi teebalo da su vece razlike izmedju tvoje i moje kartice, zar ne?
 
Potpuno iste kartice stim sto je kod tebe u biosu postavljen veci clock. Dakle ti mozes da uzmes kasnije model kao moju, pa cak ako hoces da imas iste clock-ove da ubacis bios od O8G i imas apsolutno sve isto.
Trebao si na vreme da pregledas moju temu, ustedio bi. Ali dobro, sad sta je tu je. Neka te sluzi :smash:
 
Super review, isto mi izgleda kartica ali je 1070 :D

Ali cekaj, uz takav setup jedne zverine kao sto je 1080 a kamoli dve, ako sam skontao iz profila igras se na ~fullHD rezi? Sto ne ulozis na monitor koji je po meni apsolutna bombona i next level osecaj gaming-a u odnosu na fullHD 24" monitore, to je vec neki standard.

ROG_SWIFT_PG278Q
... bombona...jedino sto je skup ali vredi svaku paru :d

Jos mislim da ce uskoro ovaj model da bude zastareo jer na ces 2017 su prikazali iste ove samo jos sa HDR tehnologijoooom...maltene prvi ozbiljan gaming monitor sa HDR-om....damn :zgran:

Malkice nervira to sto isti monitor za AMD tabor kosta ~500 evra i to je ok, ima free sync... ali g-sync za nvidia korisnike je mislim oko 600+. Ali opet....ovo stvarno vredi svaku paru, imam 1070 i dell 24...a drugar ima mnogo slabiju karticu ali jedan ovakav monitor, koliko je to dobro ljudi... :d
 
lepo rade kartice :D svaka cast!
razmisljam da zamenim svoju G1 980Ti za taj Strix, video sam da manje trosi sto mi znaci posto imam 600w silverstone sfx napajanje a i vidim malo se greje, dal je stvarno dosta hladnija od 980Ti G1 npr.
 
Da, mogla je biti usteda neka ali necu da se nerviram :/. Jos me posavetovso neki poznanik koji se kao bolje razume u hardware da ne uzmem obicnu nego bas ovu O8G...ustedecu na sledecoj zahvaljujuci tebi ;). Odlican thread i koristan...stvarno hvala :).
 
lepo rade kartice :D svaka cast!
razmisljam da zamenim svoju G1 980Ti za taj Strix, video sam da manje trosi sto mi znaci posto imam 600w silverstone sfx napajanje a i vidim malo se greje, dal je stvarno dosta hladnija od 980Ti G1 npr.
Ne znam koliko ti se greje tvoja, ali ova moja G1 je hladna kao led, doduse fan profil mi je malo agresivniji. Nekad se sokiram koliko niske temperature imam posle gejminga. A za potrosnju 70W manje po defaultu. 1080 Strix trazi 550W minimum. A ti imas knap za 980ti g1. tj 600W.
 
Super review, isto mi izgleda kartica ali je 1070 :D

Ali cekaj, uz takav setup jedne zverine kao sto je 1080 a kamoli dve, ako sam skontao iz profila igras se na ~fullHD rezi? Sto ne ulozis na monitor koji je po meni apsolutna bombona i next level osecaj gaming-a u odnosu na fullHD 24" monitore, to je vec neki standard.

ROG_SWIFT_PG278Q
... bombona...jedino sto je skup ali vredi svaku paru :d

Jos mislim da ce uskoro ovaj model da bude zastareo jer na ces 2017 su prikazali iste ove samo jos sa HDR tehnologijoooom...maltene prvi ozbiljan gaming monitor sa HDR-om....damn :zgran:

Malkice nervira to sto isti monitor za AMD tabor kosta ~500 evra i to je ok, ima free sync... ali g-sync za nvidia korisnike je mislim oko 600+. Ali opet....ovo stvarno vredi svaku paru, imam 1070 i dell 24...a drugar ima mnogo slabiju karticu ali jedan ovakav monitor, koliko je to dobro ljudi... :d


Welcome to Strix CLUB :)

Full HD je na drugoj konfiguraciji. Na glavnoj je 1920x1200.

Vec duze vreme pratim, cekam. Ono sto ja trazim jeste 32-34", 4k, G Sync, 144hz, HDR, 10 Bit panel.
Kada se tako nesto pojavi uzimam. Monitor je komponenta koja se ne menja duze vreme a ja necu da budem polovicno zadovoljan vec zelim maksimalni uzitak.

27" imam godinama, monitor koji je svojevremeno kostao 1200 evra i koji i dan danas ima kvalitet slike za mene i dalje najbolji u poredjenju sa svim monitorima koje srecem.


lepo rade kartice :D svaka cast!
razmisljam da zamenim svoju G1 980Ti za taj Strix, video sam da manje trosi sto mi znaci posto imam 600w silverstone sfx napajanje a i vidim malo se greje, dal je stvarno dosta hladnija od 980Ti G1 npr.

Hvala. Ako imas neku povoljnu varijantu ti slobodno predji. GP104 je manji chip i svakako da mora manje da se greje i ako termalna disipacija ne zavisi uvek od potrosnje u watima, ne mora da bude proporcionalna.
Sto se tice brzine, sada je GTX 1080 odmakao fino prethodnoj generaciji, pogotovu ovi OC modeli i pored toga dodatni overclock.
 
Poslednja izmena:
Da osvezimo malo temu novim rezultatima.

Far Cry Primal HD Texture Settings na Max

- Single -

***1920x1080****2560x1440****3840x2160

FCPrimal 2017-06-24 21-44-11-26.jpg FCPrimal 2017-06-24 21-45-30-79.jpg FCPrimal 2017-06-24 21-46-49-14.jpg

- SLI -

***3840x2160***

FCPrimal 2017-06-24 22-30-42-84.jpg



P.S. U SLI-u su mi karte nesto trotlovale, da li zbog ove vrucine ili zbog sistema videcu ovih dana pa cu odraditi update rezultata.
 
Odlicno odradjen review. Brutalni rezultati.

A te Asuske su dusu dale za SLI. Imam jednu Asus gtx1080 vec duze vreme. Odlicna, tiha i lepo ohladjena cela karta.
 
Jos jedna igra..

Deus Ex Mankind Divided - Maksimalna podesavanja, AA OFF -

-SINGLE-

DeusEx Single.jpg

-SLI-

DeusEx SLI.jpg

Kod SLI-a sam primetio da ima stucanja tj. pojavljuju se glitch-evi u sintetickom testu tako da minimalni fps nije realan jer dok sam pratio recimo u rezoluciji
2560x1440 minimalni nije spao ispod 60 fps. U igri je sasvim drugacije, tj. smooth as butter :)

@Gavran

Hvala :smash:
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje posedujem masinu iz potpisa, pa sam razmisljao da uskoro nabavim jos jednu Grafu i napravim SLI
Medjutim u zadnje vreme su cene GPU otisle u nebo, a posebno modela graficke koje ja posedujem
Pa me interesuje da li bih mogao racimo moju 1080 ASUS da uparim sa 1080 nekog drugog proizvodjaca???
 
Brate pises u tri razlicite teme :d

Mozes da uparis sa billo kojom kartom. Kod SLI-a je uvek pravilo samo da budu isti chip-ovi, identicni po specifikacijama.
1080 sa bilo kojom 1080 mozes da uparis.

Pozdrav.
 
Jel igra neko BF1 u SLI? Nabo sam 2 titanijumke u masinu za probu ali radi jos losije nego s jednom. Kapiram da moram neki stariji driver.
 
hah, stari dobar SLI... ja sam u mnogo igara imao bolji skor sa jednom kartom... mada u pitanju su bile 680-ke kad su bile aktielne... ali izgleda da se nije puno toga promenilo.
 
Sutra cu malo da se poigram ali ne verujem da cu trositi puno vremena. BF1 inace ima problem sa losim gpu usage, ni tu jednu kartu ne izmaltretira do kraja. Vidia je to efikasno unistila driverima, teraju ljude da kupe nove karte. Kako da ne :d

Tapatalk from Poco loco
 
jos ti onako fino i bez pardona pojedu vram sa druge karte :d
da barem sad imas 22GB pa i ajde da kazes imam neke dobiti makar na papiru...

ja sam uz sli setup imao i 3d monitor uz nVidia 3D vision 2... pa mnogo je ako kazem da sam uspeo da odigram 2 naslova i to jedva...

za BF ne znam, zadnje sto sam odigrao je bio Bad Company 2 :D
 
Ma ovo je samo za probu, sutra vadim drugu kartu samo jos malo da se poigram. Par puta sam pokusavao i nikada se nisam odusevio nesto sa SLI. Nisam ni sada. Naprotiv.

Tapatalk from Poco loco
 
ma kapiram, sto da ne probas kad te vec nista ne kosta :)
 
Iscupao. 2 karte, gpu usage po 50% plus gubici. Radi losije nego s jednom i dalje :d

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno