Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

"Ваша здравствена картица није произведена!"

14.11 zavedeno.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Umro hrcak sto pokrece server.

Skoro odem kod doce, kad ono istekla kartica... rekoh, pa zar se i ona overava???
Cemu onda :D

Valjda se automatski overava. Ja sam skoro sestrinu zdravstvenu karticu morao da nosim u zavod na NBG jer je menjala posao, pa mi rekose da dodjem za dva meseca da overim ponovo. Moguce da se zena zbunila, trebalo bi da to dalje firma radi, ovo je bio poseban slucaj jer je samo za nju a zena sto radi u sluzbi banke nece da ceka red nego je zaposlenima rekla da idu sami.

Nego citam da ima problema sa citacima i u tome sto doktori ne znaju da koriste kompjuter. Razmisljam se da nosim svoj citac u dzepu kada sledeci put budem isao na pregled, mozda zatreba...
 
Ja sam predao zahtev za firmu još u avgustu 2016... Još uvek ništa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam isto u julu/avgustu predao (krajem jula valjda), dobio pre koji mesec jos.

Ali mora da se overava opet (mislim nebitno je ko to radi, bitno je da je to sve moglo automatizovati!)
 
Samo da proverim, knjižice se podižu tamo gde je predat zahtev (za nas koji smo to radili "peške")?
I šta je od dokumenata potrebno odneti na uvid da bi se podigla?
 
Valjda si svu dokumentaciju predao vec, samo licnu pokazes sta drugo. Mozda budu trazili staru zdravstvenu ili radnu knjizicu pa ponesi i to. Mada bi licna morala biti dovoljna jer si ovo ostalo pokazao pri predaji zahteva.

Ja kad sam sestri obavljao firma je pripremila gomilu dokumentacije, raznih nekih papira u vise primeraka. Zena na salteru trazila licnu i zdravstvenu karticu, pogledala u bazu, pitala jel menjala firmu ja rekoh da a ona ok i zavrsi ceo posao. Na kraju pitam jel vam treba ova dokumentacija a ona aha da treba. Ladno je moglo i bez toga da prodje. Zavisi na koga naletis, svakakvih ljudi ima sa razlicitim shvatanjem pravila, propisa i odgovornosti.

Jedino smaraju one sto ih ima 13% po republickoj statistici, posto je tako naredjeno onom julovcu direktno iz EU da sprovodi. Dosta su nezaposleni uzivali beneficije sistema, sad cemo po evropski, ostro :d
 
Meni je smesno sto postoji: Рок за обраду: 60 дана.
a pri tom niko ne odgovara sto se rokovi probijaju

I jos postoji sajt eprava koji bi trebalo da ubrza i pojednostavi proceduru.

Blamaza.
 
Kada je odnos birokratije i tebe kao gradjanina u pitanju, rokovi vaze samo za tebe :)

Nezavisno i efikasno sudstvo bi trebalo da resava te probleme ali to mi nemamo, jbga.
 
Da, rok je po upravnom postupku, 60 dana. Mora da stoji ta pouka. Kad prođe rok, možeš da povedes upravni spor ali tu ispod 6 meseci nećeš proći, tako da.... U pravu je G@W,lepo je sažeo sistem u Srbiji u dve rečenice.
 
Kada je odnos birokratije i tebe kao gradjanina u pitanju, rokovi vaze samo za tebe :)

Nezavisno i efikasno sudstvo bi trebalo da resava te probleme ali to mi nemamo, jbga.

Država je tvoj neprijatelj. Ko to shvati na vreme, možda mu bude lakše.
 
Za podizanje nove knjižice tražili samo staru na uvid i ništa više. Osim potpisa da si preuzeo novu.
 
Info za one koji još čekaju. Treba otići lično i dok nismo otišli stajalo je:

Назив: Захтев за издавање здравствене картице и замену здравствене књижице здравственом картицом - Испостава - ЗВЕЗДАРА Преузмите Ваш захтев
Статус: ПОДНЕТ
Надлежни орган: Републички фонд за здравствено осигурање Испостава - ЗВЕЗДАРА
Надлежна особа: Предмет још није додељен
Деловодни број: Предмет још није додељен
Рок за обраду: 60 дана.
Укупан износ за уплату: 469,00
Плаћено: 469,00

Sada stoji:

Статус: ЗАВЕДЕН
Надлежни орган: Републички фонд за здравствено осигурање Испостава - ЗВЕЗДАРА
Надлежна особа: (ime i prezime osobe zadužene za predmet)
Деловодни број: (JMBG)
Рок за обраду: 03.06.2017

Podneli smo pre Nove godine i vidimo da ne stižu na kućnu adresu pa svratili a i knjižice nam odavno istekle... Brat radi u državnoj upravi i njemu je stigla na posao odmah :)

Inače trebamo još neke dokumete da dostavimo (kopija lične karte i info o primanjima) pa završavamo taj posao.

:wave:
 
Ništa ti to ne znači. Mojoj majci stoji da je rok 7.4.2017. Kartica još nije proizvedena a bas da vidim da li će u ova tri dana. Podnet zahtev još 14.11.2016.
 
Bitno je da su produžili zdravstvenu (sada se dobija potvrda) a kartica kada stigne-stigne ;)
 
A kad dobijete potvrdu treba 24h da prođe pre nego što sistem počne da je prihvata.
RFZO treba srušiti, spaliti, betonirati ostatke pa onda ponovo od početka.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A kad dobijete potvrdu treba 24h da prođe pre nego što sistem počne da je prihvata.
RFZO treba srušiti, spaliti, betonirati ostatke pa onda ponovo od početka.
Kao i kod ostalih javnih službi, softver nije ni pravljen da bi radio kako treba, već iz nekih drugih razloga...
 
Ovo nije tacno, potvrdu produzio 04.01. i za sat vremena podigao lekove.

tačno je, ja sam morao da kupim lek jer nije prošlo 24 sata...a kod lekara su me primili po principu ajde primićemo vas, ali nije prošlo 24 sata, još nije prošlo kod sistem...
 
Ovo nije tacno, potvrdu produzio 04.01. i za sat vremena podigao lekove.
Nas su odbili da prime kod lekara jer sistem pokazuje da osiguranje nije overeno. Sutradan je radilo.
U pitanju je preduzetnik kome je istekla zdr. knj. pa smo 3 dana skupljali papire da bi dobili famoznu potvrdu. U stvari, trebala nam je potvrda PU da nema duga te sa tom potvrdom u RFZO se vadi druga potvrda koja zamenjuje ZK. Od FT1P smo došli do PZP (potvrda za potvrdu).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Preduzetnik ili radnik kod preduzetnika?
Meni je za preduzetnika (ja) potrebno uvek bilo samo iz PU overenje, i za zamenu i za overu.
 
Baš preduzetnik. Procedura je čisto maltretiranje. Mojoj supruzi koja je preduzetnik, je istekla zdr.knj.. imali smo nekih problema u familiji te jednostavno nismo stigli da overavamo zdr.knj. na vreme.
U PU smo tražili potvrdu da su doprinosi plaćeni i kažu nam da dođemo za 7 dana. Može li to malo brže, hitno nam treba ZK? Daj PIB. Ukuca PIB u računar, pogleda, sve OK, sve plaćeno,... i kaže. Ovde je sve u redu, dođite sutra oko 12.

@#$@&$#@ pa klikni sad na print što da čekam do sutra....

Naravno, sutra u 12 nije gotovo, nego da dođemo oko 3. Dođemo oko 3 i tad su odštampali potvrdu i udarili pečat.

Idemo u RFZO, prošlo pola 4, nema gužve, ne radimo sada te potvrde, al ajde... Ukuca šalterboy sve što treba i izbaci nam potvrdu. Usput ga pitam da li je normalno da nam za zdravstvene usluge treba potvrda za potvrdu. On se smeje, kaže, nisam tako razmišljao, ali stvarno, svodi se na to da vam treba potvrda za potvrdu. I nemamo uvid da li su preduzetnici sa rešenjem PU izmirili sve doprinose, pa zato mora potvrda iz PU.

Hvala, @$#&@#$ mater. Zašto RFZO ne pita PU, nego maltretira svoje osiguranike?

Odemo najzad sa tom​ drugom potvrdom u dom zdravlja iiiii..... ne možemo da vas primimo sistem kaže da je ZK istekla... Ali vidi potvrdu, datum, pečat,... Žao mi je ali sistem ne prihvata i ne može da se izda uput za specijalistu....

@#$#@&$ se u sistem.

Ako poznajete nekoga ko je radio ili osmislio kako RFZO sistem treba da radi, prenesete mu @##&$@##@.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Oće sigurno... u novembru poslato za koje matorce, sami odredili rok za sredinu januara, od tada je prošlo tri meseca a knjižice ni na vidiku. Reformisana javna uprava radi punom parom.
 
Hahahaha koji raspad sistema... pa kako covek da ostane normalan ovde.
Ispada da najbolje u celoj prici prolazimo mi bez zdravstvenog osiguranja, spaseni smo sve te patnje...
 
Meni je Z. Knjizica isticala 07.12.2016. Izvadio potvrdu iz Poreske (preduzetnik, vlasnik), dobio potvrdu da mi je knjizica overena do 02.01.2017.-te, to sam uradio 02.12.2016. Potvrdu iz poreske mi nisu uzeli vec je ostala kod mene. 04.01.2017 se razboljevam od gripa, idem odmah kod Pulmologa jer sam astmaticar i potrebna je posebna terapija. Cekam 3,5 sati da dodjem na red, temperaturu imao 38c, Mi Band mi pokazuje puls od 105 na svako merenje a ja ne mrdam, sedim. Dodjem na red, dobio terapiju, e sad mars kod izabranog lekara. Odem, 25 njih ceka na red, leprozni, gripozni kao gubavci. Posto se preracunam u glavi da je vrag odneo salu i da cu Bozic verovatno provesti u bolnici, zovem suprugu da ide da ceka lekove umesto mene. Ona salje majku, moju tastu posto ume da uleti preko reda. Kazu, nije mi overena knjizica, to jest potvrda. Ja odem u RFZO, uzme mi staru potvrdu, napravi novu do juna 2017, i tek onda mi uzme potvrdu iz Poreske. Supruga otisla da joj napisu lekove, uzela ih isti dan.
Inace posto sam terapiju dobio "na vreme", nisam spavao samo dve noci jer nisam mogao da disem lezeci, ostale 2-3 po 4 sata. A ne znam za vas, ali meni je tesko da zaspim kad nisam siguran dal cu se probuditi.
 
Baš preduzetnik.
U PU smo tražili potvrdu da su doprinosi plaćeni i kažu nam da dođemo za 7 dana.
Ja sam u Nisu registrovao PR (kod mojih, jer ja sam cesto vani, bitno mi je da tamo stize posta i da moji mogu da sredjuju stvari a da ne dolaze u BG - to sto ja moram u Nis za neke stvari, krastavac :D)
Danas trazim, sutra je kod mene postom (sredi knjigovodja naravno). Ovog marta je bilo zastoja pa nije moglo za jedan dan, ali obicno moze.

Idemo u RFZO, prošlo pola 4, nema gužve, ne radimo sada te potvrde, al ajde... Ukuca šalterboy sve što treba i izbaci nam potvrdu. Usput ga pitam da li je normalno da nam za zdravstvene usluge treba potvrda za potvrdu. On se smeje, kaže, nisam tako razmišljao, ali stvarno, svodi se na to da vam treba potvrda za potvrdu.
Koja potvrda za potvrdu, ne kapiram? Sa tim da si platio sve iz PU odes u filijalu RFZO i tamo ti urade knjizicu, koja dodatna potvrda?

I nemamo uvid da li su preduzetnici sa rešenjem PU izmirili sve doprinose, pa zato mora potvrda iz PU.

Hvala, @$#&@#$ mater. Zašto RFZO ne pita PU, nego maltretira svoje osiguranike?
Hint: advokati i taksisti. Citaj izmedju redova.


Sistem je uzas, ali bio je gori nazalost :( Ko nije ziveo ovde, ne bi nam verovao :)
 
Jeste bilo gore mada ja tada nisam imao firmu. Problem kod nas je da su svi sa bazama podataka zasebni i ne komuniciraju medjusobno. Kao da su konkurencija jedni drugima a ne drzavni aparat koji bi trebao da radi kao celina.
Sve je to izvodljivo ali nema ko to da uradi jer nam najbolji ljudi odlaze preko a zna se ko ostaje. Cast izuzecima naravno ali oni ne rade za drzavu sigurno.
 
Kada predaš zahtev za zdravstvenu karticu i prođe toliko dugo vremena (6m) da trenutno važeća knjižica istekne, onda ne overavaju knjižicu nego izdaju potvrdu koja se koristi umesto knjižice i kartice.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa da, tako je, s tim da moras da cuvas staru kartonsku jer u njoj pisu vakcine koje si primio, eventualne alergije itd. To sve u kartici nema, koliko sam ja cuo. Ja podneo tacno 13.11.2016, nista do danas.
 
Nazad
Vrh Dno