Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

Predao zahtev pocetkom decembra, rekli mi da ne dolazim pre aprila po novu. Opusteno.
 
Pozdrav ljudi,

imam blesav problem,otisao sam na sajt rfzo podneo sam zahtev za zdravstvenu knjizicu.Uplatio sam preko ibanka 469,00 RSD i uplata mi je vracena.Ponovo sam uplatio pre jedno 7 dana niti mi je uplata vracena niti mi se promenio status kad odem na svoj nalog na rfzo.
Koji je sad to djavo i sta da radim?
 
Ja sam malo pre predao u rfzo u NS. Nije bilo nikoga pre mene, cak sam mislio da ne rade. Obavio sam sve za 5 min, rekli su da odem po karticu krajem marta ili u aprilu.
 
Sramota je šta sve trpimo. Danas se kod mene u SUP-u zakazuje za lične karte za jun, a u PIO obećavaju zdrastvene za april.
Kome je to trebalo kad u novim LK ima 64K memorije sa kompletnom zaštitom sertifikacionog tela? Jedna Lk je dovoljna za sve potrebne podatke,ne jednog lica već cele porodice. A i dokazano je u proteklih 6-7 godina da su sigurne. Još nije zabeležen falsifikat lk niti pasoša sa čipom.
 
Sramota je šta sve trpimo. Danas se kod mene u SUP-u zakazuje za lične karte za jun, a u PIO obećavaju zdrastvene za april.
Kome je to trebalo kad u novim LK ima 64K memorije sa kompletnom zaštitom sertifikacionog tela? Jedna Lk je dovoljna za sve potrebne podatke,ne jednog lica već cele porodice. A i dokazano je u proteklih 6-7 godina da su sigurne. Još nije zabeležen falsifikat lk niti pasoša sa čipom.

Ali onda ne bi mogli da ti naplate 400 din za obrazac i izradu kartice....‚~ 7 000 000 x400 pa ti računaj koliki je priliv u budžet
Isto tako i za LK,vozačke,saobraćajne i sl.
Da se budžet puni kao u razvijenim zemljama to bi moglo...ovako kada ništa ne radi osim javnog sektora mora sve posebno da ide
 
^^ upravo tako, nije to zbog nas nego zbog 400dinara :)
 
Moja firma je za sve zaposlene uplatila još u avgustu 2016. i dobili smo markice umesto kartica. Ekipa iz RFZO nije normalna.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Samo malo ranije je kod nas uplaceno i stiglo je odavno... jul uplaceno, mislim da sam u oktobru dobio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je nekome stigla knjižica na kućnu adresu? Rok za izradu je istekao a na servisu i dalje stoji poslednje obaveštenje da je zahtev zaveden...
 
24 novembra predato, zahtev jos nije dodeljen :D
Kataklizma

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pitanje:

kako se overavaju nove zdravstvene kartice?
Nisam jos dobio svoju, ali vidim u vestima da je ministarka rekla da ce Fond sam overavati kartice od 1.6.2017 jer imaju sve podatke o osiguranju.

Kako je do sad sa onima koji su dobili novu zdravstvenu?
 
Da li je istekao rok za plaćanje za nove zdravstvene?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pitanje:

kako se overavaju nove zdravstvene kartice?
Nisam jos dobio svoju, ali vidim u vestima da je ministarka rekla da ce Fond sam overavati kartice od 1.6.2017 jer imaju sve podatke o osiguranju.

Kako je do sad sa onima koji su dobili novu zdravstvenu?

Dok ne dobijes elektronsku,ides u svoju filijalu RFZO-a i dobijas uverenje na papiru da ti imas overenu knjizicu i taj papir vazi do 1.juna najduze i njega nosis sa sobom kada ides kod lekara...
Ispricaju ti pricu da sve moze preko euprave da se zavrsi,ali malo sutra je tako,kada odes kod lekara tvoj LIB sa stare knjizice nista ne kaze u sistemu vezano za to da li je knjizica overena,nego ajde ti lepo ipak i na salter sluzbe.
Bez saletra u ovoj zemlji ne moze da prodje nista.
 
Ja sam među prvima podneo zahtev, 09.11, uplata proknjižena 10.11, predmet zaveden 14.11 sa rokom 14.01. Naravno da nisam dobio knjižicu :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja juče završio sve za 2 minuta preko euprave, uplata evidentirana za par sati, a danas su već poslali mejl da je zahtev primljen na obradu i zaveden pod brojem [emoji106]

Za sad sve pohvale, mada čitajući komentare [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dok ne dobijes elektronsku,ides u svoju filijalu RFZO-a i dobijas uverenje na papiru da ti imas overenu knjizicu i taj papir vazi do 1.juna najduze i njega nosis sa sobom kada ides kod lekara...
Ispricaju ti pricu da sve moze preko euprave da se zavrsi,ali malo sutra je tako,kada odes kod lekara tvoj LIB sa stare knjizice nista ne kaze u sistemu vezano za to da li je knjizica overena,nego ajde ti lepo ipak i na salter sluzbe.
Bez saletra u ovoj zemlji ne moze da prodje nista.

hvala. Znaci, obijanje pragova...
 
Ja juče završio sve za 2 minuta preko euprave, uplata evidentirana za par sati, a danas su već poslali mejl da je zahtev primljen na obradu i zaveden pod brojem [emoji106]

Za sad sve pohvale, mada čitajući komentare [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

meni vec vise od mesec dana stoji da je evidentirano, ali nije niti zavedeno niti dodeljena nadlezna osoba.
Kojim oni to redom idu da mi je znati.
 
Meni evo dva meseca kako je zavedeno ali nista se ne desava... Kad bih trebao da ocekujem?
 
attachment.php
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-01-21 at 8.16.56 PM.png
    Screen Shot 2017-01-21 at 8.16.56 PM.png
    97.1 KB · Pregleda: 438
meni vec vise od mesec dana stoji da je evidentirano, ali nije niti zavedeno niti dodeljena nadlezna osoba.
Kojim oni to redom idu da mi je znati.

Danas pogledao, naveli su već nadležnu osobu kod mene ...
Sve u par dana odradili [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Evo posle 2 meseca cekanja predmet je dodeljen, 2 dana pred kraj roka, i sad pise da je rok za obradu 20.3.2017 :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Isto i kod mene, zahtev predat 17.11.2016
 
Ocigledno je da se razlikuje azurnost od filijale do filijale rfzo.
 
U Pancevu se zahtev za novu knjizicu u filiijali RFZO zavsava za 5-10 min maksimalno sa sve cekanjem u redu. Doduse tako je bilo u Decembru. Posto nisam imao nikakvu knjizicu ODMAH su mi izdali na starom obrasciui podneo zahtev za novu. Iskren da budem bio sam sokiran jer sam mislio da cu satima ,,visiti'' u redu.
 
Mojoj majci konačno uzeli knjizicu u rad....zadužena osoba Aleksandar Obrenović :d King is dead long live the king :d
 
Nazad
Vrh Dno