Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

Podneo Savski venac drugog dana kad je pušteno. Dodeljen. (Kroz 10 dana.) Nedelju dana kasnije dva Stara grada i dva Savska venca - nista jos nije dodeljeno.
 
Jel se na sajtu vidi evidentirana uplata?

Sta im znaci da toliko dugo ne dodele predmet?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Vidi se evidentirana uplata...

Što se tiče dodeljivanja ima puno zahteva,ne znaju kako da rade ili nema ko da radi....
 
Zavisi ko radi. Ima finih i vrednih ljudi, ali deluje da su u manjini. Bio sam na praksi u jednoj instituciji koja vise ne postoji, radio sa dve zene. Bile su okej, male su im plate (ne bas u odnosu kako izrabljuju privatnici) i sustini su stizale posao ali je bilo fazona dodje se u 8, otkuca kartica, ode se negde pa se pojave sat dva pred kraj radnog i nesto zbrzaju za pola sata. Jos je situacija bila dobra u toj zgradi, znam da sam slat u druge zgrade gde su neke druge institucije i tamo ako je posteno radilo 10% zaposlenih ubi me. Vecina ih nije ni dolazila na posao, bar da se prijave da su dosli. Zvucim ko onaj sto jedini radi u ovoj zemlji, ali je situacija u realnosti otprilike takva kako sam je opisao.

Izgleda da sam ovog puta imao srece i da je predmete koje sam podneo preuzela neka vredna osoba. Jer na osnovu vasih iskustava, rekao bih da je manje od 20 dana koliko sam cekao na dodelu ekstra brzo. Zapravo predmet se vodi kao zaveden, sta god to znacilo. Ne bih se zacudio ukoliko mi stignu pre prvog januara.
 
Jako su velike gužve, manjak je zaposlenih na tim poslovima, a rad sa strankama je kompletno radno vreme. Prekovremeni sati se ništa ne plaćaju, to su razlozi zašto se brže ne obrađuju zahtevi sa eUprave....
 
Prekovremeni sati se ništa ne plaćaju, to su razlozi zašto se brže ne obrađuju zahtevi sa eUprave....
Pa valjda je poenta euprave da rastereti ljude?

Znači svi podaci su već uneti, proverena uplata i samo se prosledi u mašinu za izradu kartica.
Čovek tu jedino treba fizički da ih upakuje i raznese.



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Bilo bi lepo da je tako ali nije. Svaki zahtev se mora ručno obraditi u sistemu RFZO, kao kad dođeš lično, pa uneti delovodni broj na ePortal, koji radi jako sporo btw, onda se čeka da ZIN prihvati zahtev, pa dok izrade karticu, pošalju u RFZO hiljade kartica i pin kodova razdvojeno jedno od drugog (pa to sve treba sortirati po slovima i posle spajati), pa aktivirati u sistemu RFZO karticu i tek onda ide slanje krajnjem korisniku. Mnogo se brže uradi kad neko lično dođe i preda uplatnicu.

Može i na poštama od nedavno sve da se završi.
 
Ja sam predao na pošti i rekoše biće gotova za 3 meseca (dostava na kućnu adresu).
 
Na pošti je odlično za ljude koji žive na selu, ne moraju da plaćaju put do grada/opštine.
 
Izvinjavam se ako je vec neko pisao jer nisam stigao da citam temu.
Upravo se registrovao na eUpravu, krenuo po redu da kucam LIB pa preuzmite podatke i izbaci mi: "Морате се пријавити у матичној филијали како бисте заменили здравствену књижицу."
Jel ovo neki njihov odjeb ili ja nesto gresim?
Схватио сам грешку али неће то моћи тако лако код мене
 
Poslednja izmena:
Nezaposlen? Istekla knjizica?
 
Istekla knjizica, ali to bi jos i proslo izbacilo je podatke, za decu pise da nema podataka o libu (verovatno nova firma nije zavrsila svoj deo posla)...
Imam ja jos puno da se zezam sa ovim...
 
Zapravo i ti gresis, ne treba birati svoju opstinu vec opstinu firme (naravno moze biti isto). Na prvoj strani papirne knjizice pise ispostava i tu ispostavu treba birati.
 
Da li jos nekom nece da otvori zahtev koji je u pdf-u, kada se ide na "Preuzmite Vas zahtev", meni preko Adobe reader-a samo izbaci da je fajl ostecen?
I jos jedno pitanje, izabrao sam dostavu na kucnu adresu, ali kad na sajtu pogledam zahtev, pored "Metod dostave" je samo prazno polje, da li je tako svima ili...?
Hvala unapred :)
 
Da ti radi ovo prvo video bi da piše "Izražena želja da kartica stigne na kućnu adresu" kad se otvori zahtev tako da nemaš frke za dostavu. :D
 
Meni radi normalno...i preko opere i preko chromea...za FF ne znam jer ga ne koristim
Ne znam sto nece, skine, ali fajl 0kb...

Edit:
Evo i uplatio sam u posti malopre, ali su mi stavili sifru placanja 153 (a na sajtu pise 253.....kao ne moze 253 u posti ), pa valjda nece da prave problem zbog toga.
A za ono sto nece da mi otvori zahtev, nije ni toliko bitno, bitno je da oni mogu da otvore.

P.S. Koliko im otprilike treba da proknjize uplatu? :)

Edit 2: Iskljucio Ublock orgin i sad je lepo skinuo zahtev, i moze da se otvori.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
tek u ponedeljak ce ti proknjiziti uplatu...
nego, da li je neko dobio karticu putem ovog sajta, i ko je najdalje stigao sa statusom izrade?
 
Ne znam sto nece, skine, ali fajl 0kb...

Edit:
Evo i uplatio sam u posti malopre, ali su mi stavili sifru placanja 153 (a na sajtu pise 253.....kao ne moze 253 u posti ), pa valjda nece da prave problem zbog toga.
A za ono sto nece da mi otvori zahtev, nije ni toliko bitno, bitno je da oni mogu da otvore.

P.S. Koliko im otprilike treba da proknjize uplatu? :)

Edit 2: Iskljucio Ublock orgin i sad je lepo skinuo zahtev, i moze da se otvori.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
Neće praviti problem jer je to isto. Šifre plaćanja koje počinju sa 2 su za online plaćanja

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Znate li za foru sta radi RFZO i koje je misljenje kada firma plati direktno RFZO za izdavanje kartica za svoje zaposlene?

Iako sa racuna firme ide na racun RFZO, oni to tretiraju kao doprinos zaposlenom i kao takav se oporezuje. Znaci, nema veze to sto je islo sa racuna na racun.
Gde ima, da ti placas zamenu knjizice, a uplacuje se zdravstveno?

Ove ljude koji smisljaju gluposti na stetu naroda treba definitivno spaliti.
 
Za većinu tih gluposti bi se i oni iznenadili da postoje.
 
Sta se desava u situaciji kad rok za izradu kartice prelazi rok vazenja trenutne knjizice? I da li kartica dolazi "overena" ili mora da se overava nakon sto stigne coveku u ruke?
 
Moze li knjizica da se naruci i posle nove godine preko interneta? Ja danas doputovao i skroz zaboravio na ovo
 
Logično je da može.
Najbolje da su napravili sistem koji radi samo do NG :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ima ljudi koji slepo veruju u to i toliko su ubedjeni da sam na trenutak pomislio da mozda i jeste tako

Podnecu lepo zahtev licno ili preko neta kada prodju praznici. Ionako knjizicu necu dobiti pre leta
 
Nazad
Vrh Dno