Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

Ovo je haos ne moze uopste da se zakaze za promenu licne karte, probao preko SMS servis ne radi, otisao na eUpravu kad ono poruka nema slobodnih termina u narednih 14 dana, boze me sacuvaj. Sta sad treba da radim, svaki dan da se logujem i pokusavam, strasno, jednom smo prosli taj haos a ono i dalje traje taj haos. Pogledao sam status za zdrastvenu, uplata primljena ali postoje 2 zahteva to je ta z*j*ebancija oko sertifikata. Ne mogu ni da trazim vezu, komsiju koga znam a policajac je skrsio se covek u sinama je.
 
^ Kod mene u MUP-u sam zamenu LK zakazao danas za sutra bez problema preko eUprave. Ne moras vadjenje LK, pasosa, vozačke dozvole u "svojoj" policijskoj stanici, vec bilo kojem MUP-u. Takodje, izvod iz matične knjige rođenih, drzavljanstvo, upit u lokalnu poresku administraciju i jos mnogo toga - može u bilo kojoj opstini (na teritoriji grada).

A nova ZK preko eUprave mi je dodeljena na izradu, pise ko radi i da ce biti gotova 20. jan. Zahtev sam podneo drugog dana od kad je pušteno preko eUprave.
 
11.11 podneo za majku
12.11 platili i uplata evidentirana na portalu.
Do dana danasnjeg predmet nije dodeljen
Opstina Vozdovac u pitanju
 
Sta ste stavljali u ebankingu za svrhu placanja, pretpostavljam 253? 289 ne prolazi.
 
Poslednja izmena:
Narucio sam preko eUprave sa ličnim podizanjem i zeznuo se. Otisao do RFZO filijale Savski venac, kažu - kad nas ne podizes kad bude gotovo, pitaj eUpravu gde podižeš. Pisao eUpravi i RFZO pre nedelju dana - no reply. Zna li neko gde se podize kad je naručeno preko eUprave? Mozda u RFZO Nemanjinoj? Hvala!

Predmet mi je dodeljen još pre nedelju dana, a navedeni rok je 20. jan. Dobio sam email update kad se to desilo.
 
Poslednja izmena:
Pokušavam da podnesem zahtev, sa svog naloga, za člana porodice (roditelja). Nakon unesenog LBO dobijam poruku "Poslati JMBG se razlikuje od JMBG nosioca osiguranja!". Šta da radim?
Prethodno sam pokušao da napravim nalog za roditelja, ali se registracija prekida uz poruku da je uneti JMBG već u bazi i da mogu da prijavim zloupotrebu.
 
Mozda vec imaju nalog. Jel roditelj mozda penzioner(ka)?
 
Moja majka takodje, imao sam isti problem pa sam joj otvorio nalog. Bice da ima nekih problema na relaciji (ne)zaposleni i penzioneri u njihovom programu.

Ako kaze da je JMBG u bazi to znaci da nalog postoji, mada je moguce da je bag po sredi. Savet koji ti je program dao je pametan, treba prijaviti zloupotrebu ukoliko je do nje doslo (ako nije neki drugi clan porodice otvorio nalog pod tim maticnim brojem) jer su u pitanju osetljivi licni podaci.
 
Ok, znači ne mogu da za nju podnesem zahtev sa mog naloga?
 
^ Ne možeš nikako sa svog naloga. I meni se desilo isto što je pisalo tebi za majku i bilo je ipak da sam joj otvorio nalog 2012. za vadjenje pasosa i LK. Uneo sam njen email, resetovao lozinku, i na email dobio novu lozinku. Tada sam video da je vec bilo zahteva na koje sam zaboravio. Probaj, biće da taj nalog već postoji i da ga je neko od tvojih zaboravio. :)
 
Nisam ovo probao, nije mi palo na pamet. Hvala na predlogu.
 
Dobio sam odgovor od eUprave: ko je narucio EZK sa ličnim podizanjem, podize je u ispostavi za koju je naručena. Bio sam u ispostavi i pravili su se ludi i rekli da neće biti kod njih. Mozda promene misljenje u jan/feb kada EZK bude gotova.
 
Izrada moje kartice je trajala preko 3 meseca (avg - nov) tako da mozete da se opustite sto se tice pracenja predmeta na sajtu - sve to ima da traje i traje.
 
Ovo je haos ne moze uopste da se zakaze za promenu licne karte, probao preko SMS servis ne radi, otisao na eUpravu kad ono poruka nema slobodnih termina u narednih 14 dana, boze me sacuvaj. Sta sad treba da radim, svaki dan da se logujem i pokusavam, strasno, jednom smo prosli taj haos a ono i dalje traje taj haos. Pogledao sam status za zdrastvenu, uplata primljena ali postoje 2 zahteva to je ta z*j*ebancija oko sertifikata. Ne mogu ni da trazim vezu, komsiju koga znam a policajac je skrsio se covek u sinama je.

Pokusaj posle 00h na eUpravi da podneses zahtev za lk, cim pocne novi 14-i dan, meni je tako uspelo...:)
 
Na koji mail si im pisao? Moj predmet nije dodeljen ni posle skoro 15 dana pa reko da pitam o cemu se radi. Jel postoje mailovi ispostavi na koje je narucena knjizica?
Mail eUprave je office at deu.gov.rs. Predmet verovatno neće skoro biti dodeljen jer je podneto jako puno online zahteva, setite se noćne more za biometrijske pasoše 2011/12. Ispostave se ne javljaju na telefone, a kamoli na mejlove da odgovaraju. Možeš sa sajta eUprave da odeš u Sanduče, i pošalješ novu poruku, izabereš RFZO iz liste primalaca, onda se izlistaju ispostave, izabereš svoju i -- pošalješ. Vrlo moguće da to nikome ne stiže.
 
Update: odgovorili mi danas mejlom iz RFZO! Nisam iskreno to očekivao. Njihov email je: kzo at rfzo.rs
 
Ja dobio,juce,novu,zdravstvenu knizicu,odnosno karticu,i onda iznenadjenje.
Vazi do 29.12.2016.
Malo je nelogicno,ali ajde.....
 
Šta kada ne stigne aktivacioni mejl za eupravu? Mejl za promenu lozinke stiže uredno ali ne mogu da se ulogujem jer nalog nije aktiviran.
 
Морате се пријавити у матичној филијали како бисте заменили здравствену књижицу.

:(
 
Hvala, OZZY83! To je to, radi sada :)
 
Ako vadim knjizicu za sebe, da li treba da broj osiguranih lica bude 0 ili 1?
 
Ja dobio,juce,novu,zdravstvenu knizicu,odnosno karticu,i onda iznenadjenje.
Vazi do 29.12.2016.
Malo je nelogicno,ali ajde.....

Nije nelogično uopšte, kad razmisliš. U momentu kad si podneo preko neta zahtev za karticu, overa ti je bila do 29.12.2016. Kako neko ko ti je poslao zahtev za izradu kartice da ti overi unapred istu, kad nema tu tvoju ličnu kartu (mogla se adresa promeniti i sto čuda), ako si poljoprivrednik ili preduzetnik možda nisi platio doprinose, sto razloga.
U malim mestima, tj opštinama, bolje je lično otići posle 13h kad se raziđe gužva, overiti staru da važi još npr 6 meseci, i onda da vam pošalju zahtev za novu karticu koja će biti unapred overena kad stigne.
 
Nazad
Vrh Dno