Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

Zasto je rok izrade toliko dugacak? Mislio sam ce biti kao i za ostala dokumenta, tipa desetak dana...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@avijon
zapravo, shvatio si poentu 1/1.
Pojas je tu zbog mene, a ne zbog lica u uniformi koje mi otima pare (vreme) na konto nevezivanja istog, mog pojasa.
Moja stvar sta cu sa sobom i sa svojim pojasom da radim.. jos mi fale uniformisana lica koja mi za to oduzimaju od vremena (novca).
A to rade, mamu im je...

Kontam ja sta si ti hteo reci al opet ti kazem da pricas o totalnoj nebulozi. Zakon je takav, ti nevezivanjem i krsis zakon i ugrozavas sebe. Ne znam sto si se uhvatio bas pojasa, eto mogao si da kazes kako ti smeta sto te pandur priveo jer si vitlao pistolje u sred knez mihailove. Ebiga, ti si se samo setao, a pistolj je tu zbog tvoje sigurnosti, sta pandura briga sto ga ti vitlas, trebao te je iskulirati...
 
Поднео сам захтев за здравствену картицу за једну особу два пута, након потврде захтева избацио је грешку, ја освежио страницу и сад имам један захтев са 936 динара за плаћање.
Писао сам им да ми пониште или исправе захтев, не верујем да не би било проблема да само уплатим половину.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Meni su rekli da ne moze uopste da se dobije overa knjizice preko 31.12.2016., tj. i sada da odem, vazice kartonska do kraja ove godine samo. Meni bi trebala do februara da vazi, jer se na 6 meseci od dana overe overava, ali meni su skratili do kraja godine tacno.

Nadam se da nece biti ovako, jer ko je i oktobra podneo nema sanse do NG da dobije plastiku.
Ja sam dobio na godinu dana, a izvadio je pre 7 dana. Podneo sam zahtev i za karticu ali će ona biti gotova za 3 meseca i rekli mi da tada dođem. Nisu mi tražili niti davali ikakav broj telefona.

Bilo je priče da kartonska od prvog januara ne važi, ali su javili (valjda na vestima, tako sam čuo) da će ipak važiti kartonska sve dok ne dobijemo plastične. Sve zbog nemogućnosti brze zamene i velikog broja novih kartica.

P.S. Čuj "brze", a treba im 3 meseca :D
 
Покушавам електронски да уплатим ово за књижицу, али апликација Ком. банке не прихвата позив на број који садржи слово (постоји неко G1 на крају позива на број).
 
Probaj bez crtica!
RF je imao taj problem, i problem je u crticama (visak karaktera)
 
Нема цртица. Контролни број има 20 карактера без цртица, садржи јмбг (13 цифара) и још 6 цифара и један словни карактер. Модел је 97.
Прочитао сам негде да софтвер у банци мења ове словне карактере (нпр. G је 14) и поново рачуна позив на број. Истраживање како и зашто се ово ради превазилази предности електронског плаћања, тако да ћу отићи сутра у банку.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Neko reče da ne prihvataju uplate preko e-bankinga.

Ja uplatio preko TB u četvrtak, danas je proknjižena uplata i piše na portalu Euprave da je uplatnica uplaćena.
 
Да ли си имао слова у позиву на број и колико је укупно карактера било у њему? Мени ТБ не прихвата позив на број.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Da, imao sam jedno slovo

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Preko TB još u sredu platio, u četvrtak prošlo i verifikovano na eUpravi. Naravno sa slovom u pozivu na broj, svima je tako...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Покушавам електронски да уплатим ово за књижицу, али апликација Ком. банке не прихвата позив на број који садржи слово (постоји неко G1 на крају позива на број).

Meni proslo bez problema i to dva razlicita naloga. Isto sam kod kom.banke.
 
Poslednja izmena:
Meni je kartonska knjizica overena da 09/2017

Ne zuri mi se sa vadjenjem nove, sta mi savetujete?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Danas mi je promenjen status, tj stoji da je predmet zaveden pod tim i tim brojem(jmbg), da je zadužena osoba XY i da je rok za rešavanje 14.1.2017.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Поновио сам захтев, добио нови позив на број са којим је прошла уплата.
 
Meni je kartonska knjizica overena da 09/2017

Ne zuri mi se sa vadjenjem nove, sta mi savetujete?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Da prvom prilikom uplatiš i podneseš zahtev jer im treba, za sada, 3 meseca da je naprave.
Taman do isteka zdravstvenog će ti stići nova :D
 
Meni i ne treba nego decu vodim kod zubara i tako te stvari pa me zanima jel mogu da me vrate kad imam overenu kartonsku knjizicu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
9.11 podnet zahtev i plaćeno, 10.11 verifikovana uplata na eUpravi, 14.11 dodeljen broj predmeta, zadužena osoba i definisan rok rešavanja istog.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pokusao sam da popunim preko internta obrazac za novu zdravstvenu knjizicu. Ljudi pomagajte bolestan sam covek, kompjuterski pismen ali ovo sto su napravili je uzas.
Na jedvice jade iskopao sam da treba da idem na eUpravu i tu da se registrujem, na jedvice jade prodje registracija. Prijavim se a ono kaze neispravan sertifikat eUprave.
Ulogujem se ponovo dobije svoj profil i dalje ni makac, izlogujem se kaze greska vise i ne zna koja glupost. Ponovo se logujem i dobijam uvek svoj profil, sta ce mi profil ja hocu da
idem na to famozno popunjavanje obrasca za izdavanje nove zdravstvene knjizice, pomagajte ljudi morao sam da popijem lekove za smirenje, secer mi skocio, dobicu treci infark.
Ne znam ko je izmislio ovakve zavrzlame a onda tamo neki rukovodilac izjavljuje da smo da smo kompjuterski nepismeni. Evo slike kad se uloguje pa mi recite sta i kako da dodjem do popunjavanja
tog famoznog obrasca.
 

Prilozi

  • Portal eUprava Republike Srbije - Moja eUprava - Mozilla Firefox_043.jpg
    Portal eUprava Republike Srbije - Moja eUprava - Mozilla Firefox_043.jpg
    202 KB · Pregleda: 148
Odeš na glavnu stranu i klikneš na baner (na koji pokazuje narandžasta strelica). Sajt je pravio neko sa mozgom pileta i UX skillom amebe.

Inače meni je tu više puta pukao sajt i izbacio onu grešku ne postoji strana itd. Tako da ću morati da je izvadim u RFZO-u.
 

Prilozi

  • z.PNG
    z.PNG
    301.4 KB · Pregleda: 124
Poslednja izmena:
Samo refresuj stranu i sve radi normalno. Inace, stvarno ne vidim nista komplikovano prilikom registracije. Prvo se napravi i verifikuje nalog, potom odabere opcija za izdavanje kartice (veliki baner sa desne strane), unese se LBO broj, strana izlista podatke, stikliras da ti isporuce na kucnu adresu, generises uplatnicu, uplatis svotu preko ebankiga ili u posti i to je sve. Nikakvi sertifikati, tokeni i druga cuda.
 
Ja uplatio za majku, istog dana registrovana uplata, a ni posle 7 dana nije dodeljen predmet. Opština Zvezdara.
 
Samo refresuj stranu i sve radi normalno. Inace, stvarno ne vidim nista komplikovano prilikom registracije. Prvo se napravi i verifikuje nalog, potom odabere opcija za izdavanje kartice (veliki baner sa desne strane), unese se LBO broj, strana izlista podatke, stikliras da ti isporuce na kucnu adresu, generises uplatnicu, uplatis svotu preko ebankiga ili u posti i to je sve. Nikakvi sertifikati, tokeni i druga cuda.
krastavac, mi ludi, bre puca im server FF prijavljuje lazni sertifikat servera eUprave, da li je normalno da svaki puta kad se ulogujem on me baca na moj profil, koji cu klinac ja na profilu, pa nijedan forum ni FB ne na bacaju te na tvoj pprofil vec na stranicu samo ovde glupost, valjda je normalno kad se ulogujes da te baci-vrati na glavnu stranicu i onda da biras sta oces tj. taj baner itd...Meni da sam ja to pravio tako bi funkcionisalo. A ovo sa sertifikatom servera je uzas, plus da li je uopste proslo iako pise da jeste jer pdf koji sam skinuo je prazan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam se ulogovao preko mejla i sifre, nisam koristio sertifikat. Koristio sam Operu. Prvo sam probao preko tableta, medjutim nije mogao da obradi zahtev. Preko kompjutera je proslo. Sta znaci podnosenje zahteva? Jel to znaci da ce mi poslati zdravstvenu karticu kada zavrse? Nikakvih dodatnih peripetija nema, jel da?
 
Inace, stvarno ne vidim nista komplikovano prilikom registracije.

Pobogu, moraš da klikneš na baner da bi započeo registraciju. Znači prostudirali su UX antipatterns 101 uzduž i popreko.
edit: Uspeo sam sad da nađem registraciju pod zdravstvene usluge, i to su tako napravili da ne znaš da li je fusnota ili treba da klikneš....

I onda kad konačno pročitaš negde šta treba da uradiš, klikneš na baner i pojavi ti se da strana ne postoji. Ok, ja znam da je zbog preopterećenja, ali šta da misli neko ima 40 godina i nema iskustva sa tim. Smešno i neprofesionalno.

A ono što je najbolje, rok izrade traje mesecima. Pa, jbt, nije se prvi dan prijavilo 24 miliona ljudi, nego 24 hiljade. Šta je tu toliko komplikovano, ja bih baš voleo da vidim.
 
Poslednja izmena:
Zbog baga na tabletu su mi prosla tri zahteva umesto jednog... nisu predvideli mogucnost da se stopira ili ukloni zahtev. Sjajno. Sad moram da idem u zavod da im kazem da mi obrisu zahteve viska.

Edit: Zamislite sad ovakve poput mene i gore slucajeve koji klikcu kao sumanuti dok ne prodje. Ko zna koliko su oni zahteva primili :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno