Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

Jel probao neko da preko Euprave, podnese zahtev za promenu vozačke dozvole? Danas sam se logovao sa ličnom kartom, piše da ne treba otvaranje naloga, probao, čita LK i PRC! Kaže moram u sup! Gde grešim? Ispunjavam sve uslove koje su napisali na sajtu.
 
Da li ja mogu da podignem knjizice za roditelje, oni trenutno nisu u BG-u knjizice su gotove (provereno na sajtu)?
Nemam kod sebe njihova dokumenta staru knjizicu i LK (imam foto-kopiju caletove LK i njihove LBO brojeve).

RFZO Zvezdara zvao sam telefonom, niko se ne javlja, slao mejl, bez odgovora.
 
Poslednja izmena:
Čisto sumnjam.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Savetujem da probas, pa APP. [emoji5] Ako nije veliki red.
 
Podneo sam zahtev za zamenu jos 26.12.2016. ali mi jos uvek nije stigla kartica na adresu.. Za status stoji da je zavedeno i da je placeno, jel to normalno ili ima razloga za brigu?
 
Razloga za brigu svakako ima, ali se ne vredi brinuti oko takvih stvari. Oguglali smo. Da li je normalno. Izgleda da jeste, pošto je većina ljudi u sličnom problemu.

Ja sam za majku koja je penzioner podneo zahtev još početkom krajem novembra ali ništa još uvek. Sreća pa je ne smaraju lekari jer penzioneri imaju zdravstvenu koja se ne overava pa je nebitno da li je papir ili čip, ionako ne znaju da rukovode čitačem ukoliko ga imaju u ordinaciji.

Neko bi trebao da izgubi posao i krivično odgovara zbog ovoga ali je i to postalo normalno da se ne dešava u ovoj državi. Zapali džoint i uživaj :d
 
Podneo sam zahtev za zamenu jos 26.12.2016. ali mi jos uvek nije stigla kartica na adresu.. Za status stoji da je zavedeno i da je placeno, jel to normalno ili ima razloga za brigu?

Mojoj zeni, juce stiglo na kucnu adresu...podneli smo zahtev 13 novembra, sin i ja jos uvek nismo dobili :D

Tako da, poslusaj savet ABET-a i zapali ... :d
 
i na kraju dana je osoba koja je zadužena za ovaj posao i direktno odgovorna za ovaj skandal sa knjižicama ozbiljna kandidatkinja za mesto premijera...
 
15.11.2016, preko euprave podneo zahtev za zdr. karticu za mene i dete i jutros stigla njegova, a moja nije jos...:)
Inace, ona provera na rfzo.rs, da li je ZK proizvedena, ne funkcionise, jer kada upisem njegov LBO izbaci poruku: "Ваша здравствена картица није произведена!"
 
Isti slučaj sa mnom. Kartica moje majke stigla juče, moja jok. Nijedan od dva sajta ne pruža nikakve informacije, po njima kartica nije ni proizvedena.
 
15.11.2016, preko euprave podneo zahtev za zdr. karticu za mene i dete i jutros stigla njegova, a moja nije jos...:)
Inace, ona provera na rfzo.rs, da li je ZK proizvedena, ne funkcionise, jer kada upisem njegov LBO izbaci poruku: "Ваша здравствена картица није произведена!"

Ja podneo 17.11.2016, znaci mogu da ocekujem uskoro a mozda i opet ne, isto uzeo za mene i klinca. Koja smo mi drzava.
 
Klinac mi se rodio u novembru 2016, zahtev podnet u bolnici, knjižica stigla sredinom marta, podaci u njoj pogrešni i moramo je ponovo izraditi. Toliko o tome.
 
U njoj ? Mozes odraditi sihronizaciju podataka
 
Moze li neka potvrda umesto knjizice, neki nacin da se dokaze da je do njih zajeb?
Status: ZAjE8EN ups hocu reci Status: ZAVEDEN.
 
Moze da se dobije potvrda sa kojom mozes da ideš kod lekara. Ja sam početkom godine uzeo u socijalnom, dok mi plastična nije bila urađena.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Zašto onda te potvrde ne izdaju preko interneta nego da čamiš u socijalnom u redu...
 
Moze im se. Bas njih briga. Ja sam po tu potvrdu išao kao magarac, u 6 sam bio ispred socijalnog, u januaru. Vec je bilo ljudi ispred. Na karticu sam čekao samo 7 meseci. Keva još nije dobila. Na RFZZO sajtu provera ne radi. Probao sam moj LBO da unesem, i i dalje stoji da kartica nije proizvedena, iako je već kod mene.

U suštini, najlogicnije bi bilo da su prilikom podnošenja zahteva za karticu, odmah dali potvrdu. Ali kod nas logika nije nikad bila prioritet.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Podnet zahtev preko euprave u novembru, stigla juče konačno.
 
Ne razumem...

Podaci u kartici su pogrešni ? Ako je tako, ne mora se opet raditi nova, već se radi sihronizacija podataka
 
Znam ja da može da se uradi sinhronizacija podataka, pa zato je čip u njoj :) Ali moraju to oni da urade, ne mogu ja.
 
Klinac mi se rodio u novembru 2016, zahtev podnet u bolnici, knjižica stigla sredinom marta, podaci u njoj pogrešni i moramo je ponovo izraditi. Toliko o tome.

Ok [emoji3] Ne moras je ponovo izraditi [emoji3]
 
15.11.2016, preko euprave podneo zahtev za zdr. karticu za mene i dete i jutros stigla njegova, a moja nije jos...:)
Inace, ona provera na rfzo.rs, da li je ZK proizvedena, ne funkcionise, jer kada upisem njegov LBO izbaci poruku: "Ваша здравствена картица није произведена!"

Recimo, kod mene radi. Ja imam zk, i proverim, kažu da je proizvedena. Moji nemaju, i za njih kažu da nije, iako je rok prošao 9. marta :)
 
Evo da se pohvalim, danas stigla zdravstvena kartica, zahtev sam preko Euprave podneo 15.12.2016.
 
^ Meni jos nije, podneo zahtev preko eUprave u novembru kad je usluga puštena, prvi talas. Verovatno zavisi i od grada/ispostave. Predmet je dodeljen u decembru, status isti od decembra. :(
 
Podneo u decembru, jos predmet nije dodeljen. Ovo njje drzava, ovo je dno dna.
Potvrda : sta je potrebno da bi se dobila? Neki papiri, potvrde!?!, krv, kicmena mozdina!?!
Da li potvrda vazi samo do 1.juna ili dok ne dobijem(o) knjizice?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno