Šta je novo?

Zamena zdravstvene knjizice za kartice

slobomo

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
1,911
Poena
225
Srdacan pozdrav kolege/koleginice benchmark forumasi :wave:
Evo vec me hvata glavobolja oko ove nove drzavne mamipare.
Treba mojim roditeljima(penzionerima) da regulisem ovo pa me zanima koji je najlaksi najbezbolniji nacin.
Ako idem putem eUprave, moram dva naloga da pravim :S:
Ako idem eBankingom, to mi nije poznato sta se tu sve radi, samo se uplati po ovoj uplatnici i to je to(svako za svoju opstinu za poziv na br. )?
A mozda ima i neki drugi nacin?

Svaka pomoc je dobro dosla, hvala na paznji/eventualnoj pomoci :)
 

Prilozi

  • uplatnica_kzo1.jpg
    uplatnica_kzo1.jpg
    621.5 KB · Pregleda: 582
Poslednja izmena:
I mene je hvatala glavobolja a zapravo sam završio sve za <30m sve.
Uplatio u Pošti, u Pohorskoj rade 3 tete/šaltera, produženo je radno vreme, obavezno je propuštanje bakica i dekica, sama procedura je prosta i traje 1 minut, potpišeš se i kažu ti dođi u martu ili kasnije.
To je sve.
 
Jel' ima poseban salter da se uzmu knjizice ili se isto ceka?
 
Za nas koji smo skoro predali nove knjižice se podižu dogodine, za par meseci.
Ako si na to mislio.
 
Ja sam jos letos predao, trebalo je vec septembra da idem, ali posto nije neophodno - nisam ;)
Pa me zanima da li kada budem isao ima poseban salter ili je isto kao i za sve - cekaj :)
 
Pa to. Nas sistem je dovoljno skrsen.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Da li je neko pokušao zamenu knjižice da obavi preko portala E-uprave,
išlo je sve glatko do dela kada trebam da odaberem ispostavu u tom trenutku javlja error,
da li su im serveri opterećeni...

Uglavnom, legenda kaže da to može da se obavi iz udobnosti doma svoga, i da ti je dostave
na adresu, u slučaju dostave na adresu ukupni troškovi su oko 460 dinara u suprotnom ukoliko se
cimaš da je sam podigneš je 400 din. Tako da svakako je bolja ova prva opcija.

Pokušaću kasnije u toku dana da ponovo probam na portalu e uprave.
 
Još juče je moglo da se prijavi tako da sam bez problema prošao kroz celu proceduru i platio. Sad čekam da oni dobiju dokaz da je plaćeno i da valjda onda krene izrada. Mada vidim da se dosta ljudi žali da danas ne radi, verovatno preopterećenje.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ja sam predao u avgustu,ostavio telefon i rekoše da će me zvati u oktobru....za sada još ništa
 
Meni su rekli da pozovem i vidim da li je gotova, a ne da ce mene zvati.
 
Јел то мора да се има? Ја деценијама нисам ишао код лекара, више од десет година нисам оверавао књижицу па сам пре пар година оверио да бих одрадио MRI колена и пар провера крви па ме после мрзело да опет оверавам и опет више од годину дана није оверена. Знам да је добро да се има за злу не требало али ме занима да ли има и санкција као за друга документа.
 
Za sada ne. Ako si zaposlen, poslodavac je u obavezi da to odradi, ali kazna sleduje samo ako ga ti tuzis sto nije:)
Za one koji bi sami uplacivali, nema sankcija trenutno.
 
Još juče je moglo da se prijavi tako da sam bez problema prošao kroz celu proceduru i platio.
Kad izaberem ispostavu i unesem LBO i kliknem "Preuzmi" dobijem:
Authentication of Username Password Token Failed
Ulogovan sam na portal eUprave, koristio sam ga i ranije za zakazivanje vađenja LK, pasoša... Nemam čitač za LK, ali ne piše da je to obavezno.

Još i ovo:
- isto bih hteo da naručim i za roditelje i još neke ljude preko portala, platim, moram li za svakoga da otvaram zasebni eUprava nalog?
- da li je plaćanje ebanking-om ok? Piše da će u svakom trenu moći da se vidi status uplate na sajtu eUprave, dakle ne moram na šalteru da pokazujem nikakvu uplatnicu. :smoke:
 
Za ovo prvo ne znam...

Moraš poseban nalog i da plaćanje ebank-om je ok, piše mi da je verifikovana uplata.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Očigledno da zavisi od opštine/šaltera/tete.

Koliko sam ja razumeo bolnice nemaju čitače tako da svakako mora da se nosi/ima kartonska knjižica.
Tako da čemu žurba?
 
Zurba jedino sto od pocetka sledece godine vise ne vaze kartonske. Ne mogu se za datum koji je posle 31.12.2016. overiti.
 
ko ne izvadi novu zdravstvenu do 31.12.2016, umire od neizlecive bolesti najkasnije do 09. januara 2017.!!!
Provereno umire, bez zajbancije, sad su mi dojavili iz time machine headquatera

Pa vi vidite..

Ziveo sistem koji vodi racuna o nama samima.. pomislite samo na novcane kazne za nevezivanje pojasa, ONE SU TU RADI NASSSS, ne zbog punjena budzeta, nego RADI NASSS, da mi zivimo duze i bericetnije

:)
 
Hm. Sve sve, al ne vidim poredjenje sa vezivanjem pojaseva. I jeste tu zbog tebe, ne zbog drugih.
 
Ваљда сви мисле да добро возе и појасеви им нису потребни. Као што ја не волим да идем лекарима на ноге па не оверавам књижицу.
 
@avijon
zapravo, shvatio si poentu 1/1.
Pojas je tu zbog mene, a ne zbog lica u uniformi koje mi otima pare (vreme) na konto nevezivanja istog, mog pojasa.
Moja stvar sta cu sa sobom i sa svojim pojasom da radim.. jos mi fale uniformisana lica koja mi za to oduzimaju od vremena (novca).
A to rade, mamu im je...
 
Poslednja izmena:
Nije bas. Ako ne vezes pojas, imas manje sanse da prezivis, ali uzjedno i manje sanse da reagujes i sprecis jos veci problem u saobracaju ili pomognes drugima, ili pak sebi (a to isto kosta zdravstvo posle).
 
Па да а ако буде директ судар па излети кроз шајблу, може да убије неког испред аутомобила. ;) Људи не капирају да је при директном удару са 50км/ч мала шанса за преживљавање без појаса. Ја бих увео амандман да појаси нису обавезни али да повреде које настану после удеса нису покривене здравственим осигурањем ако лице није везано.
 
Juce sam popunio i poslao zahtev, a mislio sam da danas uplatim novac. Sada kada hocu da proverim podatke za uplatu, sajt e-uprave ne moze uopste da se otvori, totalno je zakovao...

217abb446f6140a161b7341eb06ee56d.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ I meni se ta strana pojavila, samo refresh i ponovo je bila normalna strana. Imali su u prvih 24h -- 25.000 podnetih zahteva i apeluju da ne podnose svi odmah! :)
Naime, bitno je do 31.12. podneti zahtev, što znači da stara knjižica važi sve dok se ne dobije nova. Jedino ne znam ovo što je Alfa napisao -- da se od 1. jan stare knjižice ne mogu overiti. Ako nekome stara knjižica ističe početkom januara, a novu dobija tek u februaru, šta on da radi? Ah, da, nije mislio na vreme. :-devil-:

Predao sam uspešno zahtev iz drugog pokušaja (naredni dan), greške koju sam prijavio nije bilo. Stoji rok izrade od 60 dana.
Potvrđujem da sa probao predam zahtev za drugo lice sa svog naloga, ne prihvata tuđi LBO, kaže da se JMBG i LBO ne slažu, dakle, potreban zaseban nalog za svakog člana domaćinstva. Smaranje, ali razumljivo.
 
Meni su rekli da ne moze uopste da se dobije overa knjizice preko 31.12.2016., tj. i sada da odem, vazice kartonska do kraja ove godine samo. Meni bi trebala do februara da vazi, jer se na 6 meseci od dana overe overava, ali meni su skratili do kraja godine tacno.

Nadam se da nece biti ovako, jer ko je i oktobra podneo nema sanse do NG da dobije plastiku.
 
Ne morate paničiti, važiće vam stare i posle 31.12. dok su overene. Neće biti moguće do tog roka izvršiti zamenu kartica. Najveća prednost kartice je što se mnogo brže vrši overa, ne treba markica više da se lepi niti da se išta piše na njoj. Ili ako se promeni osnov osiguranja, takođe se ne mora menjati knjižica kao do sada. U manjim mestima je najjednostavnije svratiti u RFZO i za 5 min obaviti posao oko zamene. Ovo preko weba je dobro za velike gradove gde su i velike gužve.
 
Nazad
Vrh Dno