Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

ZAP

Čuven
Učlanjen(a)
21.09.2001
Poruke
3,338
Poena
720
http://gadgets.ndtv.com/mobiles/new...-release-date-specifications-and-more-1621518

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4-8419.php

TWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
LAUNCH Announced 2016, November
Status Available. Released 2016, November
BODY Dimensions 141.3 x 69.6 x 8.9 mm (5.56 x 2.74 x 0.35 in)
Weight 156 g (5.50 oz)
SIM Dual SIM
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.0 inches (~69.1% screen-to-body ratio)
Resolution 720 x 1280 pixels (~296 ppi pixel density)
Multitouch Yes
- MIUI 8
PLATFORM OS Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)
Chipset Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430
CPU Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPU Adreno 505
MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)
Internal 16 GB, 2 GB RAM
CAMERA Primary 13 MP, f/2.2, phase detection autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama
Video 1080p@30fps
Secondary 5 MP, f/2.2, 1080p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
Infrared port Yes
Radio FM radio
USB microUSB v2.0
FEATURES Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging
- DivX/Xvid/MP4/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Ion 4100 mAh battery
MISC Colors Gold, Dark Gray, Silver


procesori po modelu

4A Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425
4 Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430
4 prime Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625

već mogu da se kupe 4 pro (3+32gb) US $159.99 samo zlatna za sada
4 (2+16gb) US $126.99
 
Poslednja izmena:
Za razliku od trojke koja je bila ogroman napredak, ovo je mizerno bolje. Ajde da su uspeli da skuvaju Nougat MIUI, pa da se radujemo.
 
Crni odličan.

[youtube]X9ZVqcScKd8[/youtube]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Version: V8.0.3.0.MCECNDG (MIUI8)

Stable China
 
Još je frišak uređaj vidim da se na aliju valjaju sa China romovima bez google play-a, treba malo sačekati da izađe global rom...
 
Pa to kog nahvataju na foru specifikacija...ove manje informisane. Posle kad shvate da im fon od 150 dolara uvaljuju za 270e ima cena da leti dole. Sad kad ce ne znam. Al da su ga preterali sa cenom jesu. Da su krenuli sa malo jace od 200e pa da spustaju.
 
Vidim da je ovaj fon zapostavljen nezasluzeno od strane clanova...

Dosao danas jedan zlatni Redmi 4 prime u moj posed :D

Prelep telefon,mnogo lepse uradjen nego cela Redmi 3 serija.

Posto jos uvek nema offical Global rom, ubacen zadnji weekly Xiaomi.eu i telefon bas lepo radi.

Malo vise utiska ce biti posle par dana koriscenja, ali telefon savrseno lezi u ruci, ne kliza, prelepa lajsna sa strane(ono sto fali na RN3 pro modelu)

Ekran je Tianma, 441 ppi na 5'' izgleda fenomenalno..

Kamera u rangu RN3 pro(mozda malo slabija, pricam o def. kameri,ubacu kasnije ako moze SD cam)

Bateriji ne padaju procenti :D Moja procena 12h+ SOT za 24h usage, na 48h do 10h sigurno.

Sam kvalitet izdrade za klasu iznad Redmi 3 serije.

Ko hoce telefon od 5'' sa FHD ekranom i dobrom baterijom, neka razmisli o ovom modelu...

Topla preporuka....
 
Poslednja izmena:
Hvala ti za komentar, razmisljam da uzmem neki Xiaomi. Vidim da pro verzija ima lepu specifikaciju. Ne znam da li bi podrzavala LTE mrezu u Srbiji, zbog frekvencije
 
Poslednja izmena:
Pa da ,on se bazira na redmi note 4 modelu koji ima daleko bolju izradu od rn3pro.
Za koliko kratko vreme se preslo od jeftinih plasticnih lowend modela do lowenda koji su kvalitetni alu modeli.
 
@Kidence Ako nije tajna, koliko si ga platio ? Kupio si ga ovde ili si narucivao napolju ?
 
I mene zanima, gledao sam na Ali
 
Ja imam neku ''svoju pricu'' za Xiaomi, placen je 160e kod nas ovde...ali to je cena za mene.
 
Toliko sam i spreman da platim za taj telefon, nazalost ovde ce ici sigurno preko 180...
 
185+ ide ovde...
 
Pašće polako cena. Pre godinu dana RN3 sa Helio X10 je koštao i preko 200usd na Aliexpress...
 
Poslednja izmena:
Brzo ce on na 160,170e.(na aliju je vec oko 140,145$) Ja cekam da vidim da li ce da ga izbace sa lte20 :)
 
Poslednja izmena:
Ima na aliju i zq ispod 140 dolara u nekim prodavnicama...doduse samo zlatna verzija. Ako se izabere gray koja je po meni najlepsa odmah skace sena na preko 150 dolara. Kakav je taj gold? Kako izgleda i kako bi pristajao jednom muskarcu? Nije li previse "peskast"? Mrzim gold telefone, ali ne znam da li je realno dati 20 dolara vise samo za boju.
 
Meni je lep zlatni, do crnih je tesko doci...Ja sam porucio taj grey, ali nije ih bilo, pa sam uzeo ovaj gold...Mada, malo su me i smorili crni telefoni...Nije ovo jako zlatna, vise je šampanj...zuckast...
Prelep telefon stvarno...
Ako ga stavis u case, boja se i ne vidi... ;)


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Telefoncic je osvezenje,champagne je boja napolju pod dnevnim svetlom u sobi gold...inace je skroz dobar fizicki...vec je Kidence sve rekao

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Na R4 je MIUI dok na RN3 pro ja imam full modovan CM, sa custom kernel-om...Posebna klasa :) To nije za poredjenje sa MIUI sistemom...Ali utisak je da lepo radi MIUI na R4, nema kocenja, seckanja...sve je fluidno... brz je bas...


Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Cela poenta Xiomi telefona je, pored dobrih i pristupačnih specifikacija, dobar community koji će pružiti odličnu odršku. Pa ako ga neću otključati, ubaciti drugi ROM itd, neću ga ni uzimati ;)
 
Uzimam sa aliexpress, the end
 
Cela poenta Xiomi telefona je, pored dobrih i pristupačnih specifikacija, dobar community koji će pružiti odličnu odršku. Pa ako ga neću otključati, ubaciti drugi ROM itd, neću ga ni uzimati ;)

A sto to mora da bude cela poenta, mozda jednostavno neko hoce da kupi dobar i pouzdan telefon a pritom da ima odlicne performance na istome i da mu je baterija odlicna.

Eto ja sam uzeo redmi 3s i nema nameru da se zezam sa tim stvarima, jednostavno telefon mi sluzi za to sto je namenjen i nemam nameru da cakcam kojekakve romove.

Ako pored ovakvih rezultata ja treba da ga jos cackam onda je sve suvisno reci.

2iupab.png
s2br77.png


1zn1uer.jpg
apkacz.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno