Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Nece da se ugasi drzanjem power button-a...samo ce se restartovati.Imas dva izbora, da cekas da se baterija isprazni skroz...ili da drzis volume - i power da udje u fastboot i kada udje drzis dugme za smanjivanje zvuka(volume -) 50-60 sekundi...tj. dok se ne ugasi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa da, zato sto je telefon zaglavio u bootloop usled neuspesnog upgrade-a softvera. Tu mora da se flesuje ponovo softver, eventualno probaj da drzis volume + i power, pa da odradis Clear data iz Mi recovery ako mozes, ali gubis sve podatke.
 
Poslednja izmena:
Kako da flesujem kad nmg da spojim telefon sa kompom.. Uff kud sam ista i dirao bio sam mirniji dok nista nisam dirao hahah
 
Lepo, postoje modovi u koje se telefon ubaci , pa se onda flesuje...Ako nisi vican tome i nisi nikada radio, nadji nekog ko zna...
 
Imaš sigurno na yt korak po korak odrađeno, indijci za sve prave tutorial. Google je tvoj prijatelj :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa kada uspes, napises kako da bi i ostali koji budu u slicnom problemu znali potrencijalno resenje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Najgore je sto ne znam kako sam uspeo hahah .. Prvo sam uradio kako si napisao ovo volume + i power, pa wipe data, pa posle toga reeboot cini mi se hahaha nisam siguran, tako da nisam bas za primer

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pa tako kako si napisao :) Sada znas :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Vec sam bio poceo da psujem kineze i xiaomi al nije bilo potrebe hahaha.. tacno ne znam koji bi fon kupio da je ovaj riknuo skroz, ovakvu bateriju i uopste sve tesko da neki ima

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Skoro uzeh 4a, pa sam planirao neko kaljeno staklo da mu stavim, imate li jos kakvih prijedloga, sta bi bilo dobro i odakle se isplati nabavljati?

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
 
iz BL sam a ovdje je nesto losiji izbor, kako god , mislim da ce kaljeno staklo biti ok

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
 
Koristio veceras, nisam primjetio da guta notifikacije ili da kasne.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
 
Nesto se razmisljam da uzmem Redmi 4X 3/32 preko Alija. Trebalo bi da me izadje oko 135e.
Koji procesor ima Note 4x, da li ima 2.0 octa? Nalazim razlicite informacije na netu.
 
Poslednja izmena:
Nesto se razmisljam da uzmem Redmi 4X 3/32 preko Alija. Trebalo bi da me izadje oko 135e.
Koji procesor ima Note 4x, da li ima 2.0 octa? Nalazim razlicite informacije na netu.
Note 4x ima 2.0 procesor. Redmi 4x 1.4. Moj ti je savet da pogledaš prvo na KP. Mislim da je ista cena a nećeš platiti carinu.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Ako si iz Bg pogledaj u Logic shopu u Balkanskoj.. Ista cena + garancija
 
Baš sam to hteo reći, za te pare imaš u Bgdu sa 1 god garancije. I ne čekaš mesec dana da ti stigne. :)
 
Jel probao neko onu Google Camera HDR+ portovanu aplikaciju na R4P?
Sa kojim ROM-om i kako vam se cini?

Generalno, sada posle vec nekog vremena od kad je izasao, koji biste ROM predlozili? Hvataju me neke bubice da mu menjam ROM, ali ne znam koji bih stavio a da radi sve kako treba, trenutno sam na oficijalnom global stable :)
 
Hajde da malo oživimo temu ( iako je naš Xiaomi 4 Prime praktično mrtav nakon prestanka svake ozbiljne podrške od strane Xiaomija ). Nakon dužeg korišćenja AICP moda, za koji imam samo reči hvale, odlučio sam da probam i LOS 14.1 od karevn-a. To mi je otprilike rom na kome mi je baterija najduže trajala, oko 14 sati sota. Da napomenem da koristim i Facebook i Mesendžer, Viber, Instagram a Google Choreme mi je glavni pretraživač, znači sve "žderače" baterije. Naravno taj sot postignem uz korišćenje samo wifi-a, i 2g signala, ugašenom sinhornizacijom, korišćenjem Greenify programa.

U medjuvremenu saznam da je jedan ruski developer tim portovao MIUI 9 rom sa 7.1.2 nougat sistemom sa MI5 za naš telefon.
Reč je o ovom romu : https://drive.google.com/file/d/1fYThQQOc0M54FcA7NXQfwNYhq3sZD5ZY/view

Pošto sam se uželeo MIUI sistema, odmah sam instalirao i za sada moram da pohvalim isti pošto skoro sve funkcioniše bez bagova. Jedini bag koji sam primetio mi je krckanje prilikom snimanja video klipova ( bilo preko google kamere, bilo preko stok kamere ). To mi se na AICP romu sa Voodoo 7 kernelom nije dešavalo. Na romu funkcioniše split screen, double tap to wake, pocket mode, dolazi sa aktiviranim HAL 3 modom za gugl kameru ( zarazio sam se tom kamerom, pošto je neverovatno koliko su slike kvalitetnije od naše stok kamere). Koristim verziju gugl kamere koju sam "ukrao" od braće sa Xiaomi 4 Note podforuma :D
https://drive.google.com/file/d/1Lg4uuoiWM4c_XS8KZp4NXOsFkIY4M50B/view

Kamera ima slow shutter mode, koji daje brutalne slike u low light uslovima, bukvalno na njoj funkcioniše sve osim slow motion moda.

Evo i koji screenshoot:Screenshot_2018-02-10-19-24-22-125_com.android.settings.pngScreenshot_2018-02-10-19-24-27-514_com.android.updater.pngScreenshot_2018-02-10-19-25-35-806_com.android.chrome.pngScreenshot_2018-02-10-19-27-23-480_com.google.android.GoogleCamera.pngScreenshot_2018-02-10-19-27-36-953_com.google.android.GoogleCamera.png

Za ljubitelje MIUI roma sve preporuke da probaju isti. Za Xiaomi, neka priču da je naš telefon nekompitabilan za nougat sistem, nabiju sebi... znate već gde :D. Zahvaljujući entuzijastima koji rade custom romove za ovaj telefon, za nekih 170 eura sam dobio telefon, koji mi se toliko svidja da ću da ga koristim ne crkne. Uskoro se očekuje i Oreo rom, ostalo je još samo da srede funkcionalnost kamere na istom. :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno mi nisu jasni da prekinu podrsku za r4p a r4x ima idalje koji je i slabiji i jeftiniji. Izgleda da ispade extra sto sam matorom uzeo r4x, jer r4p nisu imali na stanju.
 
Hajde nekako r4x, ali čak i Redmi 4a ima novi nougat sistem. Ja razumem donekle politiku Xiaomija, pošto su se sa dva gorepomenuta telefona probijali na indijsko tržište i ostvarili vrlo dobre poslovne rezultate. Žao mi je samo što je naša prime verzija, koja je najjača od svih telefona iz redmi 4 serije, totalno zaboravljena. Proizvodnja je odavno prekinuta i verovatno ih ne interesuju mnogo molbe korisnika na miui forumu ( mada moram da priznam da tamo ima takvih slučajeva, za kojima psihijatrijske ustanove vape :D ).

Srećom postoji dobar broj developera koji su izbacili lep broj custom romova, od kojih nekolicina njih ima redovan update. Što se mene tiče, od kada sam instalirao funkcionalnu verziju gugl kamere, više mi ništa nije potrebno. Ja sam onaj tip korisnika koji kada kupi telefon, koristi ga dok ne prestane sa radom, ili makar dok ga baš ne pregazi vreme. Sada sve funkcioniše kao podmazano, a jedva čekam oreo custom rom da ga isprobam. :)
 
@dane007

Da li na tom romu funkcioniše mi nalog?
 
Poslednja izmena:
Xiaomi samo stancuje nove modele, povecava dijagonalu ekrana, a karakteristike iste ili gore od R4P. Mogu da razumijem da su prestali da proizvode R4P, ali zasto je prestala podrska za nas koji ga koristimo? Cisti bezobrazluk, nema drugog objasnjenja. 4a ima Nougat, a Prime ne moze. Smijesno!
Nemam iskustva sa rutovanjem, a i ne bih radio oko toga. Miui mi je super legao, ne bih se igrao sa custom romovima. Ali, Xiaomi ponasanjem prema ovom telefonu tjera da to radimo. Ne pada mi na pamet da mijenjam telefon da bih dobio Nougat, odnosno R5+ koji ne mozes u dzep da stavis koliki je, a karakteristike fakticki iste.. Da makar ima brzo punjenje, pa da razmislim, ovako dobijas ciglu koja je uvecani R4P.
 
Da funkcioniše. Bez problema možeš da se povežeš sa svojim mi nalogom koji si imao na global ili china developer romu. Procedura je ista.
 
Stvarno mi nisu jasni da prekinu podrsku za r4p...

Ne razumem na šta misliš.
Pa nije baš u potpunosti prekinuta. Redovno izlaze weekly romovi. Stable verzije takodje.
E sad, to što je android 6 i dalje....krastavac...šta da radiš, važno je da sve šljaka bez problema. Vidim da ima dosta telefona koji i dalje imaju 6-icu.
I bez obzira na njegovu starost telefon je odličan, i što kaže čovek, najjači iz redmi serije.
 
Ne razumem na šta misliš.
Pa nije baš u potpunosti prekinuta. Redovno izlaze weekly romovi. Stable verzije takodje.
E sad, to što je android 6 i dalje....krastavac...šta da radiš, važno je da sve šljaka bez problema. Vidim da ima dosta telefona koji i dalje imaju 6-icu.
I bez obzira na njegovu starost telefon je odličan, i što kaže čovek, najjači iz redmi serije.

Barem po mom mišljenju, nije toliko problem što mi nemamo nugat, kao što ti kažeš ipak imamo redovan update. Problem je to što su nas zavlačili, što je Xiaomi 4 Prime dobio zadnji od svih telefona update na MIUI 9 , i to nakon roka koji je probitno bio istaknut od strane Xiaomija. Drugi problem je taj što ti updejti nisu onakvi kakvi treba da budu. Ljudi im pola godine pišu da postoji problem sa pucanjem zvuka prilikom video snimanja, i toliko dugo čekani miui 9 update ništa ne reši po tom pitanju. Takodje smiruju korisnike našeg telefona obećanjima kako će implementirati split screen na miui 9 iako je ona 6.0 verzija maršmelov, a od tada je mnogo vode prošlo Dunavom. Ono što mi je najviše smetalo je njihov *****an izgovor o nekompitabilnosti našeg telefona sa nougat verzijom androida, a ljudi koji su portovali isti sa MI5 telefona im pokažu suprotno. :D Daj malo manje nam vredjajte inteligenciju, nismo tolike budale.

Volim ovaj telefon, sjajna mašina, i hvala Bogu što postoji toliko entuzijasta koji žele da razvijaju custom romove i svakakve druge stvari. Da sam se uzdao u Xiaomi verovatno bih bio razočaran kao velika većina ljudi koji ovaj telefon koristi "normalno". Pod tim mislim da čekaju zvanične updejte od strane proizvodjača. Ovako uz malo istraživanja i malo magije, napraviš sebi telefon onako kako ti želiš da ti funkcioniše, plus zahvaljujući dobrim ljudima ispraviš sve bagove, a nekim modifikacijama dovedeš svoju mašinu na viši nivo ( po meni daleko viši od cene za koju sam ga platio ).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno