Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Koji launcher koristite ? Default MIUI ili neki drugi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nova launcher. Godinama i zadovoljan sam.

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока
 
Pixel Launcher (rootless 3.0).
Brz i jednostavan.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jesam, na tebe...cudan problem. Nisam do sada na Novi video tako nesto.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam ni ja zasto se desava. Podesavao, cackao i nista. Isto mi se desavalo i pre apdejta na 9.2.
Nekad danima sve ok, a nekad u toku dana dva puta promeni rezoluciju, potpuno random.
Ja sam digo ruke, kad se desi vratim nazad i teram dalje..
Primetio sam da mi ne radi i wallpaper carousel, iako je ukljucen. Neka podesavanja smetaju jedna drugima, ali nisam otkrio koja.
Inace sam prezadovoljan sa telefonom i baterijom, jedino sto je kamera mogla malo bolja da bude ali ja nisam bas zahtevan korisnik.
 
Ne znam ni ja zasto se desava. Podesavao, cackao i nista. Isto mi se desavalo i pre apdejta na 9.2.
Nekad danima sve ok, a nekad u toku dana dva puta promeni rezoluciju, potpuno random.
Ja sam digo ruke, kad se desi vratim nazad i teram dalje..
Primetio sam da mi ne radi i wallpaper carousel, iako je ukljucen. Neka podesavanja smetaju jedna drugima, ali nisam otkrio koja...

Na zeninom Redmi 4X i mom Mi4c nema tih problema ali su xiaomi.eu rom. :smoke:
 
Sinoc sam se igrao sa temema, isprobao nekoliko i na kraju vratio na def.
Vracao na sistemski launcher pa na Nova...
Na kraju, posto mi se nije svidela ni jedna druga tema vratio se na staru, promenio wall i vratio Nova laun.
Od tada mi se nije menjala rezolucija i poceo ponovo da radi carousel..:guitar:
Ne diram nista vise..:D
 
Како да променим да када повежем телефон преко USB-a буде transfer files по defaultu?
Иначе, користим телефон две неделје и немам никаву замерку ... с у п е р р р р
 
Како да променим да када повежем телефон преко USB-a буде transfer files по defaultu?
Иначе, користим телефон две неделје и немам никаву замерку ... с у п е р р р р

Ideš u developer options, pa skroluješ dole i nađeš Select USB configuration i štikliraš MTP.
 
Jel ima neko na Redmi 4x problem sa miui Notes aplikacijom, koja se gasi usled kuckanja, Koristio sam do sad SwiftKey i Cheetah keyboard, google nisam, ali ne verujem da je do keyboard aplikacija... U cemu je problem.
Inace mislim da je to kreshovanje Notes pocelo od prvog Nougat upgrejda. Ne secam se pre... Sad sam na 9.2.4.0. Miui

Drugi problem je memorija, skladiste, odnosno Cache koji bez nekog razloga postaje veci. Iako ne instaliram nista novo, a i auto update sam iskljucio, i iako redovno koristim sistemski Cleaner. Medjutim on i sam ne cisti sav cache. Vec kad odem u Settings aplikacije posebno jednu po jednu ocistim. Pogotovo ovo vazi za instagram, tviter, fejsbuk, yt. I dual apps.
Uglavnom me zanima kako resavate taj cache problem? Postoji li neka aplikacija koja moze da cisti cache automatski po zatvaranju odredjenih aplikacija... Inace ja jesam probao par cache cleaner aplikacija, i jesu cistile nesto vise od sistemskog cleanera, medjutim smeta mi jer traze neke sistemske dozvole u settingsu svaki put.
A i dual apps nisu.

Takodje sto se tice samo uvecane memorije, jedan glavni razlog je i Thumbnail cache..
Za koji se nadam da je bezbedno izbrisati?
Inace, usled zadnjeg apdejta sistema, gotovo 3gb se oslobodilo? Jesu te palac slicice brisane, medjutim ne znam sta jos, i sta to popunjava memoriju. Samo se bojim da nisu neki spijunski snimci i fajlovi. Lol.
 
Meni notes radi dobro...mada ga ne koristim, koristim one note, ali sad sam proverio i ok je. A kes ne brisem...ne znam sto brises kes? I ti klineri i sve to samo usporava telefon to se vise ne koristi godinama.
 
Pozz, od kad mi se nadogradio redmi4x na miui 9240,baterija je katastrofa, od telefona koji je radio glatko 2 dana sad jedva dan, uzas...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
I meni se cini to za bateriju, ali mi nije alarmantno.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja licno kontakte drzim na google, a fotke i datoteke su mi na cloud svakako pa nema sta da bekapujem. Mozes i preko mi cloud-a.
 
I mene zanima Backup generalno? postoji li neki nacin ili app da sacuvam svih 400 instaliranih aplikacija i podesavanja (pored slika, muzike, dokumenata svakako)), i u slucaju kupovine novog telefona , da samo kopiram.
pre svega mislim za Xiaomi telefone? Da li Mi Cloud garantuje backup na svim uredjajima sa MiUi... ili bar ako bih sa 4x presao na 4x Note ?

Jel baterija isto drzi u 4x note? ili zbog veceg ekrana krace traje?

Nisam bateriju merio posle apdejta. nzm, ali ja ne primecujem neke vece promene.
Meni je iskljuceno sve suvisno, od apdejta, do wifi ,data, bluetooha i ostalih jedaca kad ih ne koristim. Takodje u vecernjim uslovima zatamim svetlo ekrana.

Meni notes radi dobro...mada ga ne koristim, koristim one note, ali sad sam proverio i ok je. A kes ne brisem...ne znam sto brises kes? I ti klineri i sve to samo usporava telefon to se vise ne koristi godinama.
Kako ne brises kes?! I sta se koristi.. ja sam na 1 gb praznog prostora, stalno i za dan mi dodje do kraja i zakoci... plus iskacu mi iritirajuca upozorenja, da je storage pun. A samo instagram, fejs i tviter sam koristio zadnje nedelje.
svakako kad nabavim vecu karticu, prebacicu 4 gb muzike, videa. na nju, pa ce biti 4 gb slobodnog prostora. ali i to ce se popuniti nekako...
I ako mi se dobro cini, jeste u proslom mom Soni telefonu taj kes samo od sebe nestajao u aplikacijama. Mada u pocetku ICS OS to nije bio slucaj.
Znaci, treba mi nacin kako da kad zatvorim izbrisem iz RAM memorije aplikaciju, da i taj kes nestane?!

Kad se vrsila ta zadnja nadogradnja, nekako je predugo trajala.. satima... pregrejavao se telefon, zakucan u loading screenu , bio sam u panici da se nece ukljuciti ponovo. Ipak ok. je ispalo, samo ne dirajte nista i cekajte... Mada imam sad neki strah od buducih apdejta.
Mislim da za apdejt potrebno vise od 1gb praznog prostora. I neka borba se vodila oko toga, dok kinezi nisu oducili sta da mi izbrisu. :-devil-:


-A jel sigurno da apklikacije ne mogu da se instaliraju na sd karticu, nego sve moraju na internu memoriju?

- Notes se kreshuje kad imam duzi tekst i usled duzeg kucanja. A kratko, uglavnom je ok.
Probacu One note . Hvala.
 
Za aplikacije sam google pravi rezervnu kopiju s vremena na vreme (ako ti je ukljuceno, a po difoltu jeste) i pri resetu i ponovnom pokretanju te pita da li zelis da povuce taj bekap ili da podesis telefon kao nov. A za sve ostalo ti je tu mi cloud ili neki drugi clod koji hoces. Nije mi pri ruci sad ni jedan xiaomi da vidim sta sve bekapuje mi cloud ali mozes proveriti u podesavanjima. Slike, kontakte, poruke, beleske iz notesa to svakako. Ne znam sta bi jos imalo vise da se bekapuje. Ja vec dugo pricam da bi svi trebali da koriste cloud. Em sigurni podaci, em svuda i uvek dostupni, stedi se memorija na uredjaju i nema ovakvih problema pri resetovanju.
 
Za prelazak na novi fon imate Mi Mover (Settings - Additional settings - Mi Mover). Za par minuta se prebaci sve (aplikacije, fotke, podešavanja sistema itd.)
 
Drugari, odlučio sam se da supruzi pazarim Xiaomi Redmi 4x 3/32. Kupio bih telefon, sve podesio da šljaka, i poklonio supruzi za razbibrigu u porodilištu. Pošto sam iz Novog Sada, najjeftinije i najjednostavnije mi je da kupim od jednog ns prodavca na KP za 133 evra. Već sam postavio pitanje na podforumu "Šta da kupim" jer sam mislio prvo da kupim 4A ili 5A za 100 evra, ali ipak sam se uverio čitanjem ove teme i mnogih recenzija da je Redmi 4X vredan tih 33 evra doplate. Kupio bih telefon, sve podesio da šljaka, i poklonio supruzi za razbibrigu u porodilištu.

Ostale su mi još samo neke nedoumice pre kupovine.

1. Koliko sam shvatio, svi prodavci sa KP prodaju global verziju ,vakuum zapakovanu, sa svim dostupnim Google servisima, uključujući za početak najbitniji Google store. Ima li onda potrebe za egzotičnim romovima, ili je redovan, zvaničan update sasvim dovoljan za normalan rad telefona?

2. Očigledno je kamera najslabija tačka ovog telefona pa otud i moje drugo pitanje - može li se na taj običan ROM u telefonu instalirati neka druga aplikacija za kameru (recimo Google Cam), koja bi poboljšala kvalitet slika?

3. Da li je nužno stavljati uz silikonsku zaštitu i neko kaljeno staklo, pošto uglavnom pišete da nijedno ne naleže perfektno na krajevima? Možda je folija dovoljna?

Unapred hvala, i ne zamerite na pitanjima. Ceo život sam čačkam računare i telefone i sam tragam za rešenjima, ali me je sad nedostatak vremena zbog dvogodišnjeg dečaka i devojčice koja treba da stigne za koji mesec, naterao da pribegnem što jednostavnijim rešenjima uz što manje gubljenja vremena. :)
 
Thanks, lose iskustvo sa tim eksperimentima, uh...

Ništa teško i komplikovano. Downgrade se radi tako što odeš u twrp, zatim u wipe pa advance wipe, štikliraš clean dalvik&cache i cache. Zatim instaliraš prethodnu verziju roma. Zatim swipe to clean dalvik&cache i reboot to system.
Barem ja tako uradim na svom Mi4c i ženinom 4X. :smoke:
 
Poslednja izmena:
... zbog dvogodišnjeg dečaka i devojčice koja treba da stigne za koji mesec...
Čestitam!
Moj sin koristi telefon 7-8 meseci i nema bilo kakvu potrebu za drugim ROMovima.
Kamera je možda lošija nego kod nekih drugih telefona, ali daleko od toga da je loša. Recimo, makro mod je bolji nego kod mene na Sony Z5. Sve u svemu, kupi i koristi. Nema potrebe da se bilo šta budži.
Mi kupismo silikonsku futrolu sa Alija, uz koju je išlo i staklo. Staklo ne dohvata baš do kraja, ali korisniku ne smeta :) Kakav nivo zaštite treba, to zavisi prvenstveno od korisnika. Futrolu bih koristio obavezno, a staklo/folija nisu baš neophodni. Jedino ako ne voliš sitne ogrebotine po staklu, pa da menjaš zaštitu povremeno.
 
@srgor76
Treba ti EU verzija telefona. Batali telefone sa ,,kineskim'' hardverom na kojima je instaliran Global Rom.
Ima negde na temi slike koji trebas uzeti fon.
 
Hvala Gadafi, hvala Virke.

Još uvek nisam načisto da li R4X ili R4N. Svestan sam da ovaj drugi ima jači procesor, ali ne znam kako bih se nosio sa 5,5 inča...
 
Hvala Gadafi, hvala Virke.

Još uvek nisam načisto da li R4X ili R4N. Svestan sam da ovaj drugi ima jači procesor, ali ne znam kako bih se nosio sa 5,5 inča...

Ja sam našao neki tvrdi karton, isekao ga u dimenzijama željenog 5,5 inča telefona i par minuta ga nosio u dzepu.
I onda sam kupio 5 inča telefon :D
 
Nazad
Vrh Dno