Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Ništa novo ali vredi zameniti R4P samo zbog 4gb ram-a.

Ostalo manje više nebitno.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Odlican...ne znam kome treba bolje od ovoga, pogotovu jaca verzija sd630 4/64 fhd...sve jace je sviranje ku*cu i pokazivanje pred masom. Jedino mi nije jasno zasto zasto manja baterija kad su po tome bili prepoznatljivi...
 
Zašto prime modela nešto nema u ponudi na KP... Samo kod jedne žene? A note 4x svi živi nude....
 
Zato što za iste pare dobijaš 5,5" ekran, e,sad nekom to treba nekom ne ali tržište je naklonjenije note modelima.

Meni ovja R4P od 5" tako lepo čuči u ruci i bez problema staje u džep pantalona i košulje da mi je greota da ga menjam za 4x Note.
 
Poslednja izmena:
Xiaomi Redmi 4 (4X) kako radi 4g na telenoru?
 
Pre par dana sam prodao svoj samsung J7 prime (koji me odlično služio par meseci, bez baga, baterija sjajna), jer mi je 5.5" bilo previše... Uzeo sam xiaomi 4X, 5", crni, 3/32. Prelep telefon, odlično leži u ruci, i lepo radi. Iznenađen sam dobrim kvalitetom kamere, juče probao par fotki sa blic-om, odličan 5. Bez blica..hmmm ima previše šuma. Po danu, takođe odlične slike. Ubacio sam K launcher, pa je izgled još bolji, manje su ikonice... odlično radi i senzor otiska pozadi. Jedino mi nije jasno što mi ponekad traži gps, tj imam utisak kao da nije stalno uključen. <Nema opciju kao na J7 da location bude stalno ON. Ili možda nisam gledao gde treba... Z aoptimizaciju memorije sam našao nešto na YT, jel ima još nekih dobrih fora koje bi trebao da znam? pozz
 
Odes u settings pa u permissions i tamo mozes, ako zelis, odredjenim ili svim aplikacijama da dozvolis da koriste lokaciju. I naravno ukljucis gps ako ti je bas vazno da vidis gde si npr. u mapama ili aplikacijama koje traze lokaciju. Nadam se da sam pomogao.
 
Hvala, valjda će da pomogne. Inače fon je odličan, i 720p odlično izgleda na 5"...
 
Da vidiš tek kako 1080p izgleda na 5" [emoji12]

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Da li postoji iluminacija dugmica na 4x ili ja samo ne mogu da nadjem tu opciju? Led dioda da li menja boju u zavisnosti od notifikacije?
 
Molim za pomoc kupio sam redmi 4x i 4a 2/16 sa joybuya kako ga oni zovu "chinese version without root" molim da mi neko objasni postupak korak po korak za instalaciju global roma posto sam laik u ovim stvarima.Inace telefon se apdejtovao na miu 8.12.18(mamcnea) preko mreze,telefon je locked proverio sada
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa mrezom sa modelom 4x, kada sam van grada skroz gubi mrezu cak iako prebacim mrezu na 2g (telenor). Naravno svi ostali telefoni rade na toj mrezi. Jel postoje jos neka podesavanja?
 
Moze li neko na pp da mi preporuci nekog proverenog prodavca za xiaomi? Pozeljno da bude Bg, ali moze i SU pa slanje, ako je pouzdan...
 
Potvrđeno. Stiže MIUI 9 (Android 7) za Redmi 4 Prime

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Daj link, video sam za MIUI 9 ali za 7 nisam...

Ljudi može pomoć, stavio sam TWRP i uradio lazyflasher-a i SuperSu. Ostavio sam ovaj poslednji global rom, tu nisam dirao ništa. Sve je prošlo OK, telefon se normalno digao, SuperSu potvrđuje da je root ok.

Kada ulazim u TWRP moram preko onog kineskog menija, jel to normalno ?

Elem, šta je problem, posle ovog svega računar mi više ne detektuje telefon, na telefonu mi samo izbacije da se tefeon puni preko USB-a nema onog menija da me pita da li hoću da omogućim transfer fajlova. Šta je root mogao da tu promeni ?
 
Poslednja izmena od urednika:
zanima me gde ima da se kupi Xiaomi Redmi 4 Prime na kp? posto na oglasima vidim pretezno note 4 ili note 4x...
jel to znaci da taj telefon pregazen tj pregazilo ga vreme ili ? meni se svidja zato sto je 5" ne bih preko toga isao
 
Nije pregažen već jednostavno su ga zamenili drugi (slabiji) modeli.

I dalje je aktuelan, pogotovo što ima RR (Nougat) za njega tako da bez brige, služi će on još dosta dugo.

Ja svoj planiram da prodajem uskoro, samo da se skupi lova za Mi Max 2 :)

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
kako mislis zamenili ga slabiji modeli? kako jaci telefon mogu zameniti slabiji ?
 
Pa Redmi 4x ima znatno slabiji procesor u odnosu na R4P

Realno je da tek R5 bude jači a dotle će proći još dosta vremena.

Takođe 720p vs 1080p u korist R4P-a.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni se svidja zbog baterije i manjih dimenzija od ostalih, ali nije mi jasno sto ga nema na kp
 
meni se svidja zbog baterije i manjih dimenzija od ostalih, ali nije mi jasno sto ga nema na kp
Kao što rekoh, zamenli su ga drugi modeli. U svakom slučaju možeš ga poručiti preko Alija ako baš želiš R4P samo što mu je cena $200 + dažbine. Za te pare možeš da uzmeš svašta nešto drugo.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
4x ima isto fhd ekran, odakle ti 720p?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
4x ima 720p, nema FHD.
Jedini od 5" sa FHD je R4P iz Redmi serije.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Elem, šta je problem, posle ovog svega računar mi više ne detektuje telefon, na telefonu mi samo izbacije da se tefeon puni preko USB-a nema onog menija da me pita da li hoću da omogućim transfer fajlova. Šta je root mogao da tu promeni ?
Bah, problem pravi SuperSU, editovanje build.prop nije dalo razultat, tj. dalo je u smislu da telefon sada dozvoljava da se izabere MTP ali ga računar ne konstatuje, jedino kada telefon uđe u TWPR onda postane vidljiv računaru pa se nešto može prebaciti.
Pokušao sam nekoliko rešenja koja se spominju po forumuma ali još ništa nije dalo rezultat.
 
Root-ujes sa magisk i nemas taj problem.

Ako imas win10, mora onaj inf fajl da se pokrene da bi ga prepoznao.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Jel mogu samo da deinstaliram SuperSU i onda iz TWRP da pustim magisk ili mora da ide na čist ROM?
 
Moze unroot iz SuperSu, samo odradi full backup iz twrp pre...za svaki slucaj ako nesto zapuca, da mozes vratiti backup ako zatreba.

Sent from my Redmi Note 4X
 
zvao sam vec par brojeva sa KP u vezi Xiaomi Redmi 4 Prime i ljudi mi kaze da ga nemaju u ponudi i da im nije jasno sto im ne dolazi, jer dosta ljudi pita za taj telefon i hteli bi da ga kupe...Ako neko zna sta se desava nek kaze i nek mi javi u pm gde mogu kupiti taj telefon nov po ok ceni...
 
Nema vise, nestalo.Nema nabavke za isti...Neko moje licno misljenje je da se vise ne proizvodi.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Nazad
Vrh Dno