Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Napravio sam danas nekoliko s**nja zbog ovog update-a, i naravno nista nisam uradio.....
 
Kako si mu ubacio miui 9? Matori ima global verziju sa global romom i jos nista ota nije stiglo...

Nije dobio OTA jer je taj global rom verovatno neki kuvani rom. Neće ni dobiti OTA update.
Otključaš bootloader ako je zaključan, a verovatno nije jer je kuvani rom, ubaciš twrp sa xiaomi.eu i wipe sve osim internal memory.
znači system, data, dalvik, cache. Jednostavno je.
 
Poslednja izmena:
E jeste tako je...nadjoh posle i ja. Nema stable jos uvek, samo developer. Inace ima pravi global stable za 4x, nije kuvani. Jedino je jos uvek na miui 8.
 
Da. Mada, taj "en.miui.com" global stable je mnogo loš naspram xiaomi.eu romova. Miui 9 weekly je preporodio telefon u svakom smislu. :)
 
Poslednja izmena:
Xiaomi.eu ide na kevinom mi 4c kad se pojavi stable. Kod matorog ga neka na global stable sa ota...ne mogu se ebati dva puta. [emoji1]
 
redmi 4x, ima li poente reci na developer?
pise da je miui 9
klasicno instaliranje kroz updater radi?
 
Moze li preporuka gde kupiti redmi 4 prime? Ne nalazim ga nigde... Moze na pm
 
Nigde ili ali expres samo ce skup biti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za R4P je izašao MIUI 8.5 koji radi šestici... Xiaomi ispada mnogo neozbiljan sa update-ovima. Slabiji telefoni dobijaju noviji softver?!? Koja je to logika?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Sinoc dobio update za r4x.
Ostao je android 6, a miui je 8.5.2.0
Meni telefon radi bolje posle updatea
 
I meni je stigao update, i povecale su mi se ikonice, uzasno su velike...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Omatorio, poživčaneo, otupeo... ako neko može da mi reši bootloader, recovery, flash i root (kojim već redom) za razmenu u domaćim ili evropskim apoenima - nek' šalje PM.

Hvala i izvinjenje modovima ako ne pripada temi, u tom slučaju šutnite gde treba ili brišite po nahođenju.

Još jednom, pozivam sve koji mogu da pomognu - glupo mi je da molim nekoga da mu platim. Šaljite PM, kinez sa vendor romom me izluđuje, restartuje se cca 30ak puta dnevno. Probao sam sam i naravno da nisam uspeo (nije brickovan), nemam živaca ni pameti da prođem sve sa one papazjanije od MIUI foruma. Hvala unapred.
 
Kakva je trenutno situacija sa srpskim jezikom, ima li ga bar na nekom ROM-u? Hrvatski?
Hvala
 
Srpski nemas u potpunosti nigde koliko znam, neka me neko ispravi ako gresim.
Hrvatski imas na xiaomi.eu rom-u.
 
Ima hrvatski.
 
meni apdejtovao na 8.5.1.0 ?! koleginici na 2.0...
 
Kad se ocekuje android 7 i miui9 za 4x?
 
Kad se ocekuje android 7 i miui9 za 4x?
To je druže izašlo još pre mesec dana. Jeste da je u beta fazi ali šljaka odlično.
Preporučujem ti xiaomu.eu rom verziju 7.9.7
Lično ga koristim na Redmi 4X i na Mi4c :)
 
Poslednja izmena:
Slobodno ti tu betu istestiraj, pa kad bude sve radilo kako treba i kad izadje iz bete javi ;)
 
Slobodno ti tu betu istestiraj, pa kad bude sve radilo kako treba i kad izadje iz bete javi ;)

Ja ti kažem koja verzija valja, kod mene nema ni jedan bug, radi mnogo bolje nego bilo koji miui 8 stable a ti kako hoćeš ;)
 
Pozdrav, treba mi pomoć,
tražim telefon koji ima 5" ekran, odličnu izradu (po mogućnosti metal), dobru kameru, da radi dobro i stabilno, i da ne moram da se cimam sa romovima i flešovanjem.
Koliko sam razumeo ovi Xiaomi Redmi 4 /A/X/Prime/Pro su odlični telefoni za svoju cenu, koji bi mi telefon preporučili obzirom na stvari koje sam nabrojao. Ako može neko malo detaljnije da mi objasni.

Hvala u napred.
 
Svi navedeni zadovoljavaju tvoje potrebe osim kamere, nije nesto posebno, prosecna je.
 
Ako može malo detaljnije, koji bi bilo najbolje da uzmem od navedenih, da li možda postoji neki drugi sa boljom kamerom koji u sličnom cenovnom rangu, kako da znam da nema kineske aplikacije i reklame...? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Hvala druže, ali isto si tako mogao da mi predložiš i Galaxy S7. :)

Ako neko može malo detaljnije da mi objasni,
koji bi bilo najbolje da uzmem od navedenih, da li možda postoji neki drugi sa boljom kamerom koji u sličnom cenovnom rangu, kako da znam da nema kineske aplikacije i reklame...? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Redmi4 pro prime je najbolji od 5incha . Note 4x ili note 4 global od 5ipo. Miui na njima global radi odlicno i ne mora da se menja rom . To je za entuzijaste :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pukao ekran na R4P :-(
I to jako lako!
Mada, sve radi, al je skroz ispucao.
Ima li neko predlog sta raditi?
 
Pozdrav, treba mi pomoć,
tražim telefon koji ima 5" ekran, odličnu izradu (po mogućnosti metal), dobru kameru, da radi dobro i stabilno, i da ne moram da se cimam sa romovima i flešovanjem.
Koliko sam razumeo ovi Xiaomi Redmi 4 /A/X/Prime/Pro su odlični telefoni za svoju cenu, koji bi mi telefon preporučili obzirom na stvari koje sam nabrojao. Ako može neko malo detaljnije da mi objasni.

Hvala u napred.

Redmi 4X zadovoljava sve to što si naveo. Jedino je kamera prosječna, ali je dobra ako u obzir uzmeš cijenovni rang... Gledaj 3/32GB verziju sa Global ROM-om.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno