Šta je novo?

Linux FAQ

lega, skines ovaj tarball, otpakujes ga i cd unutar direktorijuma. Tu jedino imas ovaj sudo ./tv-setup install, i on ce ti postavljati pitanja, napisati koje biblioteke ti fale (ako fale) i to je to.
Hvala, napravio radi... Ja sam pokusao da napravim instalacionu verziju pomocu nekog PKBUILD koji sam nasao na netu za tu verziju, sve odradi ali kad startujem nije ok prozor koji otvori.
 
Sredio sam Teamviewer u Calculate na isti nacin kao i u Manjaru a i Viber u Calculate, raspakovo rpm pa gledao gde sta stavlja i sve sredio sad nije spor kod podizanja.
 
Uf izlude me ova verzija 13 u Calculate, kad se instalira radi, cim se restartuje ne radi, mora rucno da se startuje kdesu /etc/init.d/teamviewerd start. Ubi se pokusavajuci ovo da strpam negde da ne moram rucno da startam ali nece pa nece. Bas cu sad da probam drugi neki distro, ovo nisma uspeo nikako, triovi da se gurne u modprobe.d ne uspevaju ovde
 
pa ubaci da se startuje u /etc/local.d/local.start fajlu.
 
Može li laptop sa kombinacijom i3 6006u, 8 GB rama i 256 SSD-om gurati neki distro sa Plasmom bez problema, koristeći pri tom GIMP, pregledač, office i slično? Naravno da to potraje par godina (3-4), a ne da za godinu ili dvije sve škripi.
 
Može li laptop sa kombinacijom i3 6006u, 8 GB rama i 256 SSD-om gurati neki distro sa Plasmom bez problema, koristeći pri tom GIMP, pregledač, office i slično? Naravno da to potraje par godina (3-4), a ne da za godinu ili dvije sve škripi.

Zavisno od toga koja je grafika unutra mozda budes imao nekih problema sa konfiguracijom, ali sve ostalo je i vise nego dovoljno za bilo koji distro.
 
Sada cu da testiram Lubuntu 16.04 lts na Lenovo S10e :d

Ako se ovo ne pokaze dobro sta da spremam sledece a da je Debian based ... mrzi me da se privikavam na nesto drugo :p
 
probaj neki manjaro :)
 
Sada cu da testiram Lubuntu 16.04 lts na Lenovo S10e :d

Ako se ovo ne pokaze dobro sta da spremam sledece a da je Debian based ... mrzi me da se privikavam na nesto drugo :p

Mint naravno. ( :
Izašao je 18.3 i izgleda da su rešili one sitne bubice konačno.
 
A zasto ne sam Debian, umesto derivata? XFCE, ili Mate GUI, ili neki treci...
Pa ne znam koliko je light, ovaj lubuntu u leru trosi oko 200mb ... moze da se provuce sa par programa na tih 1.5GB rama... sto je najgore zaboravio sam da napravim swap i home patricije, mada i nije nista bitno koristicu taj netbook za neku dijagnostiku... [emoji4] manjaro i mint sledeci [emoji16]
 
Ako je poslednji Lubuntu trebalo bi da ima Swap file uključen automatski, u svakom slučaju možeš i da ga napraviš ako ga nema.
Manjaro nije na osnovu Debian-a pravljen, Arch je osnova.
 
Ako je poslednji Lubuntu trebalo bi da ima Swap file uključen automatski, u svakom slučaju možeš i da ga napraviš ako ga nema.
Manjaro nije na osnovu Debian-a pravljen, Arch je osnova.
E hvala, onda umesto madjara ode cist debian, ako vec pisete onda je verovatno light [emoji4]
 
Jel i Xubuntu 16.04 ima automatski swap da pravi?
 
Ne znam , ako moze neko neka kaze gde je taj auto swap, kako dsa proverimo ... nisam primetio na 16.04 ubuntu gnome a i na ovom lubuntu.
 
Otvorite terminal, ukucajte
Kod:
free -m
i vidite sta kaze stavka Swap, ako su sve 0 onda nemate swap (ili ako koristite OpenVZ virtualizaciju), ako imate, pisace tu.
 
Meni kaze da je total 2045, used 0, free 2045. To znaci da je ok?
 
Dobro, znaci postoji. Pravi sam u zavisnosti od kolicine rama verovatno.
 
Pa ne znam koliko je light, ovaj lubuntu u leru trosi oko 200mb ... moze da se provuce sa par programa na tih 1.5GB rama... sto je najgore zaboravio sam da napravim swap i home patricije, mada i nije nista bitno koristicu taj netbook za neku dijagnostiku... [emoji4] manjaro i mint sledeci [emoji16]

Još možeš da probaš i da povećaš količinu memorije kompresijom RAMa. Instaliraš zRam koji će je podrazumevano uvećati za 50% a možeš da nametneš i više. Trade off je, procesor će biti malo upošljeniji ali se ne oseti u istoj meri kao svapovanje a moći češ da otvoriš čak 2 taba u Hromu.;)

Edit: propustio sam da pomenem zcache u koji se neki kunu kao u bolju soluciju od zrama ali njega nisam probao pa će možda neko drugi da objasni koji su boljici.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno