»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 42 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 620

Tema: Linux FAQ

Newcomer Avatar korisnika dropbear
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        111
        Citat Citiram korisnika: Difermo Pogledaj poruku
        @dropbear

Odradio je dist-upgrade i pronasao neke drajvere za poslednju tvoju komandu.
        Ali posle restarta i dalje ne radi....

@ABET

I meni prepozna uredjaj ali nece da se konektuje... Meni ga je prepoznao posle onog firmware-a koji si mi dao na pocetku ali od tada, konekcija nije uspesna...

P.S. sorry sto vas mucim. Glavna stvar mi je sad da proradi taj usb wifi jer sam ovako preko telefona.. sreca pa VIP castio duplim netom + 3gb zauvek XD.....
        Probaj jos ovo:
        Kod:
        sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)
        Restart posle toga.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.913
        Ne valja ovaj firmver, ima neki open firmver za Atheros, probaću da ga instaliram pa javljam rezultate.

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.937
        Debian je izmislio fizički posao za sve lopate svijeta.

Member Avatar korisnika lega99
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6100
        • MoBo: MS-7693
        • RAM: AMD 8GB
        • VGA: Asus Radeon R7 260X 2GB DDR5
        • MON: SyncMasterS22B350
        • HDD: SSD 60GB; SATA 1TB, 1TB, 2TB
        • Case: Chieftec-BX02
        • SND: Realtek integrusa
        • OS: Calculate, Neon LTS, Neon, Maui2, Suse, Manjaro, KaOS, Kali, win10
        • TV: SAMSUNG full HD 2x
        • INET: DSL
        • Ostalo: UPS Informguard 1200W, citac kartica, webcam C905
      6. Citat Citiram korisnika: ABET Pogledaj poruku
        Ne valja ovaj firmver, ima neki open firmver za Atheros, probaću da ga instaliram pa javljam rezultate.
        Evo ti link za taj firmware i objasnjenje
        https://wiki.debian.org/ath9k_htc/open_firmware
        Koliko vidim na tom linku je isto bajato ima 6 meseci
        Menjao lega99 : 25.05.2017. u 15:29

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.385
        Ja sve sto sam probao do sada nije uspelo ...
        Jeste glupo sto kod Debiana mora sve da se namesta, dok kod ostalih to sve funkcionise po instalaciji.

Meni nikako da proradi sudo. Bila je opcija opensuse gnome, ali se odlucih za debian 9.. Ipak treba dosta posla.. Sobzirom da nisam expert za linux, bas je mucno...

Koja je razlika izmedju Gnome shell theme i gnome theme?
        Trazim i neki folder u home direktorijumu (skriven) ~/.themes. ali nema ga.. Smem li to da napravim ?

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      9. Moja mašina
      10. Citat Citiram korisnika: mrtavker Pogledaj poruku
        Nisam znao da je Debian postao ovako zaguljen za instalaciju Imao sam ga pre na USB instaliranog kao pravi distro i nije bilo problema. Kod Debiana mi ide na zivce vecno formatizovanje swap fajla iako ja to ne zelim jer posle toga moram da azuriram svaki fstab u svakom linuxu kojeg imam. To sa sudo il je neki zez a ako nije zez ne kapiram zasto tolika hebada kad za svaki klinac apt update, apt upgrade treba sudo, necu valjda stalo da radim kao root.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.913
        Ja sve sto sam probao do sada nije uspelo ...
        Jeste glupo sto kod Debiana mora sve da se namesta, dok kod ostalih to sve funkcionise po instalaciji.

Meni nikako da proradi sudo. Bila je opcija opensuse gnome, ali se odlucih za debian 9.. Ipak treba dosta posla.. Sobzirom da nisam expert za linux, bas je mucno...

Koja je razlika izmedju Gnome shell theme i gnome theme?
        Trazim i neki folder u home direktorijumu (skriven) ~/.themes. ali nema ga.. Smem li to da napravim ?
        Napravi ga. Sudo je meni proradio iz prve ali ovaj atheros firmver jok. Teško đubre.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.385
        Sad pravim ovaj open firmware.. sine vrti li ga vrti.. pitam se dal ce uopste i zavrsiti danas sa pravljenjem

Jbm li ga... mozda sam pogresno modifikovao sudo..Kad bi par on proradio. stalno kada kucam sudo apt..... pa sifru, on mi da sorry try again. i posle treceg puta ponisti komandu

Sad gledam da stavim neku lepu gnome shell themu i iconice i da to skockam, pa da instaliram i programe..
        SAmo se razmisljam dal preci na opensuse gnome dok ne izadje debian stable. Da se tamo izvezbam dok ne izadje stable. Mozda bude tad proradio atheros

Edit: prijavio error 2 za pravljenje firmware-a.. definitivno ne moze da radi...
        Menjao Difermo : 25.05.2017. u 15:49

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      14. Moja mašina
      15. Raspitaj se ti da li taj tvoj Atheros radi Ok u bilo kojem drugom linux distrou, dzaba tebi lickanje ako nemas internet kako treba. Zato volim zicnu vezu kod mene je optika. Znam ortaka koji se isto zezao sa tim USB wi-fi od raznih provajdra, to radi u win ali u linuxu je rodio mecku.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.385
        pa radio je na kali linuxu (pre verzije 2), radio i na ubuntu LTS 16.04 ali je pucala veza u ubuntu (to im je valjda bag). na prethodnoj verziji je radio savrseno, radio je i u opensuse leap 42.2 kde, radio i linux mintu 17 i 18, jedino se ne secam dal je radio na debian 8. posto sam tad imao problema sa drajverom za wifi od laptopa i sudo pa sam odmah odustao

Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.727
      18. Moja mašina
      19. Citat Citiram korisnika: Difermo Pogledaj poruku
        pa radio je na kali linuxu (pre verzije 2), radio i na ubuntu LTS 16.04 ali je pucala veza u ubuntu (to im je valjda bag). na prethodnoj verziji je radio savrseno, radio je i u opensuse leap 42.2 kde, radio i linux mintu 17 i 18, jedino se ne secam dal je radio na debian 8. posto sam tad imao problema sa drajverom za wifi od laptopa i sudo pa sam odmah odustao
        Mint 17.1 2.3 pravljen je na bazi Ubuntu 14.04 kernel 3.x; Mint 18 pravljen je na bazi Ubuntu 16.04 kernel 4.x; Kali <2 pitaj boga koji je to bio kernel. Ako ti je radio u opensuse leap 42.2 KDE onda stavljaj to i lickaj ali ni on nije zlato, malo malo ne radi update, sacekas par dana pa im proradi...Uporedjujuci sa fw koji sam imao za TV karticu ja sam taj fw kopirao u svaki inux i svuda je radilo, bio je taj jedan jedini mapravljen na osnovu win drajvera.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.913
        Sad pravim ovaj open firmware.. sine vrti li ga vrti.. pitam se dal ce uopste i zavrsiti danas sa pravljenjem

Jbm li ga... mozda sam pogresno modifikovao sudo..Kad bi par on proradio. stalno kada kucam sudo apt..... pa sifru, on mi da sorry try again. i posle treceg puta ponisti komandu

Sad gledam da stavim neku lepu gnome shell themu i iconice i da to skockam, pa da instaliram i programe..
        SAmo se razmisljam dal preci na opensuse gnome dok ne izadje debian stable. Da se tamo izvezbam dok ne izadje stable. Mozda bude tad proradio atheros

Edit: prijavio error 2 za pravljenje firmware-a.. definitivno ne moze da radi...
        Tebi sudo radi nego kucaš šifru pogrešno, zato te izbaci posle trećeg pokušaja. Da ti ne radi sudo javio bi da tvoj user nije u sudoers grupi.

Ja ne mogu da napravim open firmver jer ne mogu da instaliram build-essential jer imam novije biblioteke od onih koje verzija build-essential prisutna u Debian stable/testing/sid repoima. Što bi se reklo dependency hell, izem ti dpkg i apt. Definitvno je najgora stvar ovaj dependency hell u čitavom Linuxu. Oni sandbox paket menadžeri flatpak/snappy što su na fazon Android apk nisu rešenje jer mi je gnome-mpv paket čitavih 200 MB na disku za nešto što ne bi smelo da zauzima preko 30 MB...

Kada bi bilo rešeno kao što sam predlagao sa odvojenim sys i usr/mod folderima za distro biblioteke sys i usr za korisničke instalacije uz opciju da može biti instalirane više verzija iste biblioteke problem ne bi postojao. Ovako nešto slično radi flatpak ali je on izolovan što znači da ako imam 150 MB u flatpak paketu neke verzije biblioteka koje zahteva ta aplikacija i istu verziju tih biblioteka zahteva neka druga app ona ne može da povuče biblioteke iz flatpak paketa nego mora svaka da ima svoju kopiju. Čist ******izam.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.385
        Sad kad mi rece da kucam pogresno sifru ja sve lepo ponovo.. I prvi put nece.. I tad mi padne na pamet... DA ukucam sifru koja je potreba za logovanje pri paljenju.. I proradi XD lol
        A ja kucao onu sifru sa kojom sam isao na root prilikom kucanja su komande

Novajlija sta reci hehehhe

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        5.539
      23. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
        • INET: Kablovska
      24. Citat Citiram korisnika: mrtavker Pogledaj poruku
        Па сада имају посао за следећих неколико дана да га направе да проради, онда ће ипак да одустану и пређу на неки други сличан и тако ... стално ће нешто да уче. Ја сам ипак изабрао да користим линух.

Newcomer Avatar korisnika dropbear
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        111
        Covek se uci dok je ziv.

Da bih koristio Arch linux mora prvo da savlada osnove.
        Osnove je tesko uciti na Mint Linux-u i Ubuntu.
        Prava stvar je Debian. Tek kad ljudi savladaju Debian moze da predju i probaju Arch Linux(koji je dosta tezi i za instalaciju) ili ostanu na Debian-u.

Ja na serveru uvek instaliram Debian a na laptopu sve jedno je: Manjaro, Debian. ...
        Arch Linux sam koristio do pre par godina, dok se nisu setili da izbace installer(naprave jos tezim za instalaciju), e tada mi je pukao film i presao sam na Debian.

Strana 10 od 42 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •