Šta je novo?

Procesor na 30% i ako ne radni nista

ssasa81j

Cenjen
Učlanjen(a)
02.03.2009
Poruke
106
Poena
170
Od juce sam primetio da mi procesor ima zauzece od ~30% i ako nista nij pokrenuto. Kad restartujem komp radi sve ok dok ne prodje neko vreme,recimo 10 - 15 min i onda pocinje da radi i uvek oko 26 - 30%.Tih 10 - 15 min se podrazumeva da nista ne radi,znaci ne krene odma neko nakon nekog vremena. I tako drzi dok ne ugasim ili restartujem komp. Ako ima neka ideja sta bih mogao da pokusam?
 
Update je iskljucen. Sa cime bi bilo najbolje da pronadjem virus? Jel ima neka preporuka? Da ne bi istalirao gomilu uzaludnih programa.
 
malbarebytes Je pronasao 7 pretnji i uklonio ih.Restartovao sam i opet je isto. Evo screen iz t.m.ScreenHunter_.jpg
 
Ja sam na laptopu imao nekih virusa ili cega vec koji su sisali procesor na 50% a task manager ih ne vidi dok se ne udje na resource monitor. I to procesi koje prikoljes ali se opet pojave posle dva minuta. Malwarebytes ima sve to da pocisti sigurno.
 
Pa imas svchost.exe koji ti uzima 35% procesora, desni klik na njega i open file location.
I vidi gde se nalazi.
 
Ja sam na laptopu imao nekih virusa ili cega vec koji su sisali procesor na 50% a task manager ih ne vidi dok se ne udje na resource monitor. I to procesi koje prikoljes ali se opet pojave posle dva minuta. Malwarebytes ima sve to da pocisti sigurno.
Ništa nije sigurno kao što si video.
Sigurno je samo da treba prvo identifikovati pa tek onda uklanjati problem, a ne naslepo.

@ssasa81
Svchost je taj, daj nam još detalja.
 
Na koji nacin detalja? Jos neki screen? Isao sam na open file location i sta onda? Da ga obrisem? ili?
 
Otvorio sam Windows Defender i tamo sam imao upozorenje da imam dve pretnje. Uklonio sam ih i cpu se vratio u normalu. Hvala na pomoci @poolmaker!
 
Vidiš kako suptilno traži malo pažnje! A zlobnici ga pljuju na sva usta. Defender forEver ;-)
 
Ja sam na laptopu imao nekih virusa ili cega vec koji su sisali procesor na 50% a task manager ih ne vidi dok se ne udje na resource monitor. I to procesi koje prikoljes ali se opet pojave posle dva minuta. Malwarebytes ima sve to da pocisti sigurno.
Ništa nije sigurno kao što si video.
Sigurno je samo da treba prvo identifikovati pa tek onda uklanjati problem, a ne naslepo.

@ssasa81
Svchost je taj, daj nam još detalja.

Ne videh sa telefona sliku :d Ali sto se tice malicioznih addona koje sam bio pokupio sa instalacijom narodne verzije Office paketa, i to verzija imala preko 3000 seed, Malwarebytes mi je spasao kozu da ne koljem sistem komplet.
 
Taj svchost zlo, napatio sam se debelo da drugaru sredim isti problem na kompu..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne videh sa telefona sliku :dAli sto se tice malicioznih addona koje sam bio pokupio sa instalacijom narodne verzije Office paketa, i to verzija imala preko 3000 seed, Malwarebytes mi je spasao kozu da ne koljem sistem komplet.
A naslepo tvrdiš Malwarebytes će to sve počistiti? :)

Zauzetost procesora "u leru" može uzrokovati X različitih stvari, poželjno je prvo identifikovati uzrok.
Koristan je Malwarebytes, niko to ne spori.
 
Pa logicno je da sistemski programi rade,kao recimo antivirus itd...

Послато са 6037K уз помоћ Тапатока
 
Ako antivirus konstantno drži uposlen procesor na 30% tada postoji problem.

Panda free na primer zna da se zabaguje i da jedan od njenih procesa konstantno drži cpu na 100%.
Retko se dešava, ali se dešava (i to već godinama se dešava sudeći po Pandinom forumu).
Ja sam video dva takva slučaja.

U ovom slučaju je mogla biti baš Panda a moglo je i nešto deseto u pitanju biti što bi držalo proc okupiranim a što Malwarebytes ne može da sredi.
 
Nazad
Vrh Dno