Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Ovako mnogi u mupu vracar jos nisu culi za ove peripetije sa elektronskim potpisom ali je cinjenica da ne moze u sistemu kad se proba probali jutros iako sam vec juce uplatio uplatnice. Elem razlog za zamenu sam naveo da mi je "ostecen cip". I bice u utorak lk kad budem vadio i potpis. Inace jos se ne zna sta ce sa onima koji vec imaju potpis na starim lk a hoce da produze jedino se zna da ce raditi sigurno dok vazi.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Hvala na update-u!
Znači kod nas ništa novo: i dalje se ne zna ni ko pije, ni ko plaća...
Pozdrav
 
Znači najlakše da testiram čip na 230V i da izvadim novu LK...
 
Ovako mnogi u mupu vracar jos nisu culi za ove peripetije sa elektronskim potpisom ali je cinjenica da ne moze u sistemu kad se proba probali jutros iako sam vec juce uplatio uplatnice.

Ovo si mislio da ne može da se upiše sertifikat u LK i pored njihove dobre volje pošto sistem ne dozvoljava za lične pre 2018. ?

Elem razlog za zamenu sam naveo da mi je "ostecen cip". I bice u utorak lk kad budem vadio i potpis.

Jesi li opet zakazivao na eUpravi ? Gde si navodio taj razlog za zamenu ?
 
Ovo si mislio da ne može da se upiše sertifikat u LK i pored njihove dobre volje pošto sistem ne dozvoljava za lične pre 2018. ?



Jesi li opet zakazivao na eUpravi ? Gde si navodio taj razlog za zamenu ?
Da i pored dobre volje ali nije za licne izdate pre 2018 vec izdate pre 18.8.2014. To je zadnji podatak. E sad njihov problem je sto ne znaju sta ce sa onima koji vec imaju upisan sertifikat pa hoce da ga produze recimo. To se jos ne zna. Jer samo je izdata direktiva da ako nemas sertifikat ne mozes da upises na staru lk izdatu pre avgusta 2014. A ja sam zakazao ponovo na e-upravi ali sad termin za lk i pasos. Inace sto se tice razloga to u sustini oni ne bi smeli da me puste da radim tek tako lk vec sam morao pri zahtevu za novu lk da im kazem razlog a oni taj razlog samo upisu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
^ Uf, dobro (bar što se mene tiče). Već sam šiznuo što neću moći da produžim sertifikat, sad vidim da je greška u pitanju...
Strašno je kakav haos su napravili, i da čovek sa validnim dokumentom mora da ga menja zbog njihove nesposobnosti.
Keep us updated...
Pozdrav
 
Meni je LK izdata 11.08.2014. Videćemo...
 
Izbacili su i na sajtu vidim
bc839378079777dda69f4e790bad2735.jpg
f4bcbf575834a32d6061623216ab083e.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@Mapet hvala puno druže na korisnim informacijama !!! Pošto sam ja 2014. posle avgusta pretpostavljam da samnom ne bi trebalo da bude problema, ali videćemo. Javljam šta sam uradio ...
 
Sad ne razumem - ovo je neko novo sertifikaciono telo MUPa?

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Moja majka ima trajnu ličnu kartu bez čipa - ona i ne može da dobije sertifikat?
 
^
Bez čipa ne bi mogla ni pre ovih promena, neka sada izvadi L.K. sa čipom i može da aktivira el. sertifikat.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
samo zadnji update, podigao jutros licnu i odmah uradio el potpis. Sve je ok, jedino da napomenem, e-uprava u danasnje vreme, urade oni meni sve i puste sertifikat a onda upisuju rucno u svesku a4 formata sa tvrdim koriscama broj licne karte i sertifikata
 
Radi li nekom mojaLPA alikacija za mobilni telefon?
 
Potvrdim u ConsentID, ali to app ne ukapira i stoji ovako

1dc46fb171dd0bc97a629b2005b1daea.jpg
 
Inace da kazem jos neku rec jer je ovo za mene saga koja nema kraja. Sertifikat radi i funkcionise ocitavanje u celiku i na eporezi ali na eupravi ne radi jer ja imam najnoviji sertifikat root ca4 i gradjani ca4 koji su poceli sa izdavanjem 17.8.2020 te jos nisu implementirani na eupravi :( ..place mi se od svega :(

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
J*t, da li je moguće...
 
Poslednja izmena:
J*t, da li je moguće...
Moguće je, kolege pravnici imaju neviđeni problem, moraju da uzmu sertifikat kod Pošte ili PKS jer ovaj ne funkcioniše još uvek .. u MUP-u su rekli da rade na tome, ali isto tako rade i na čipovima sa saobraćajnih dozvola najnovije serije (serijski broj počinje sa 995, izdate u proteklih mesec i po, do dva meseca). Isto se ne mogu očitati prilikom produženja registracije na eUpravi... Pre mesec dana se MUP oglasio i rekao da rade na tome. Isti taj MUP od februara koristi Javu 7 v33 kao prelazno rešenje na novom portalu eUprave.. tuga.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Meni od 01.08. ne radi sertifikat na Eupravi i LPA na LK izdatoj u aprilu 2014. Na Poreskoj i APR-u radi normalno. Izgleda da su stvarno odjavili nas sa starim sertifikatima.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni radi na eupravi i LPA, a lk mi izdata 2012-e. Doduse vadio sam pre 2 nedelje sertifikat, taman pre nego sto su stopirali ono izdavanje.
E sad da li ce da povuku u medjuvremenu nemam pojma.
 
Znam, znam. Zakazao za ujuttu opet u 9h vadjenje licne, uplatio sam vec u posti sve i imam neku urgenciju da mi urade do srede.. pa cu kad budem isao po novu licnu tad poneti zahtev za sertifikat.. a dobio sam potvrdu od te moje urgencije da od 1.8.2020 se ne daje sertifikat za licne izdate pre 2018 godine
Jer sam posle cele zbrke zadnjih dana mislio da me zajebavaju ili se neka cica u vracaru zaljubila u mene pa hoce da me vidja svaki dan :) prosto ne znam sta da mislim
Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ja sam tokom juna obišao 4 SUPa u Beogradu bezuspešno pokušavajući da produžim sertifikat na LK. Nisu znali šta je u pitanju i blenuli kao telići.
Lična karta mi je izdata 2015, važi do 2025. Na LK imam dva sertifikata, jedan istekao jedan nije. Šta mi je sada rešenje?
 
Ne znam sta da ti kazem @ducka , ja nemam pristup eupravi a imam novu lk i novi sertifikat ali ocigledno je previse nov :).. inace odustah uopate da pratim, na mesec dana cu pokusavati da udjem pa kad mi se posreci :).. Pisah i eupravi za moj problem ali ne odgovaraju . Inace, za problem koji je doveo do izdavanja nove lk, to se odnosi na ljude sa lk izdatim pre 18.8.2014.. tako da nisi time obuhvacen. Veliki pozdrav

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razumem ja to, ali upravo ono od čeka @rafiki strahuje se meni desilo. Od dva sertifikata na LK istekao mi je jedan. Ne mogu da koristim eUpravu. Obilazio sam supove tokom juna i ništa. U Ljermontovoj proveo više od tri sata i bez uspeha. Ja sam hteo samo da produžim važenje sertifikata koji je istekao budući da mi LK važi još 5 godina.
 
Drustvo, imam LK izdatu 12.06.2014.
Sta mi savetujete ?
Naravno sa cipom, a hteo sam da vadim sertifikat.
Kako doci do njega?
 
Drustvo, imam LK izdatu 12.06.2014.
Sta mi savetujete ?
Naravno sa cipom, a hteo sam da vadim sertifikat.
Kako doci do njega?
Uzmi sertifikat kod Pošte ili PKS. Sa stručnjacima iz MUP-a samo problemi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Zaboravio da navedem, pin nznm koji je na LK.
 
@Batke preko mupa i postojece lk nikako, mozes samo novu lk uzeti preko mupa a kad ti izdaju novu lk zatraziti sa papirima i sertifikat koji vrv nece imati svrhu za e-upravu za ostalo hoce. Dalje idi preko poste oni su najjeftiniji i imaju opciju i manjenod 5 godina validnist sertifikata a time i manja cena. Inace svi sertifikati koji su izdati od raznih sertifikacionih tela su na ili specijalnoj kartici ili usb kljucu. Tako radi i halcom i posta i pks. Samo uvek trazi sertifikat sa jmbg da bi bio validan za e-upravu. I da bezi od halcoma preskupa je igranka sa njima mislim oko 17k za 5 godina

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa sredice oni to na eupravi sa novim mup sertifikatima... zasto platiti nesto sto je inace besplatno
 
Srediće, samo kad... Dok to urade, ti obijaj šaltere jer ne možeš da elektronski završiš usluge.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno