Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Данас послане слике личне и за 2-3 сата верификован налог.Иначе,је био и сличан сајт за онај е-дневник.Поред постојећег,појавио се још један с истим подацима за логовањем уз више опција у будућности.Кад су се новинари мало распитивали,постао ја недоступан.Тако да знате,све је безбједно и сигурно,у нечијим базама и рукама.:)
 
Mejl?

euprava.png

Znas sta je tu ironija? Prvo opisan postupak da se posaljeu slike l.k se ne slaze trazi se da se upise lokacija, ovo tvoje sto si okacio,kod mene je oznaceno sve na e-mail i ima mnogo vice polja cekiranim e-mail. Mogu da se ulogujem kao i pre i svaki puta mi trazi lokaciju iako mu je setovana tako da kome to treba i da li je sigurno, jako, jako diskutabilno. Koja je logika da se uopste trazi tako nesto i to u vreme trajaja vanrednog stanja, pa se onda produzi a obavestenje se posalje 2-3 pre isteka. Slanjem slika l.k sa mobilnog sve ide preko google naloga, to je kao da si dao celom svetu svoju l.k. na izvolte. Apsurdno je i to obavestenje koje stize 2-3 pre isteka roka na e-mail. moj je e-mail je na ruskom serveru a zenin na google, zeni je e-mail podsetnik stigao dan pre isteka roka, zasto sam ja duzan da obilazim sve te sranice i da uopste vidim to obavestenje, ispada da treba da setam ceo dan po netu, pocev od stranice provajdera pa do ove i proverevam da li su izmenili neko slovo. Mislim da ce nam sam slike biti ugradjene u programe za prepoznavanje lica i povezanosa stotinama kamera koje suugradjene ilisu tek narucena za Beograd. Doslo je Orvelovsko doba.
 
A policija inace nema nase slike i ostale podatke pa ne mogu odatle da ih preuzmu :)
Ne mora bas uvek teorija zavere.
U svakom slucaju ko nece nije u obavezi, niko ne bije. Kada budes zeleo uvek mozes opet da se registrujes i tada da prilozis sken LK.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
A policija inace nema nase slike i ostale podatke pa ne mogu odatle da ih preuzmu :)
Ne mora bas uvek teorija zavere.
U svakom slucaju ko nece nije u obavezi, niko ne bije. Kada budes zeleo uvek mozes opet da se registrujes i tada da prilozis sken LK.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Covece bez uvrede ali da li ti razmisljas svojom glavom? Pa sto ih nisu preuzeli od MUP-a nego traze da im saljem, jr pise stize mail, nije stigao, ja mogu da se ulogujem, ker rok istekao jeste. Procitaj radio sam u opstinskoj upravi, preko ZIS-a mogao sam da vidim tvoje podatke iz l.k. gde si sve ziveo, selio se i koliko licnih karata si promeni. Kad je to tad moglo a bilo davno, sta tek sad moze. Pusti to ispiranje mozga da sve mi pravimo teorije zavere, neko zna malo vise od tebe i sticajem okolnosti radio sam tamo jer mi je firma likvidirana i 17 godina je u stecaju, ogroman kapital, gde idu pare iz stecajne mase? To ti je fora kao i sa moratoriumom, ko nece ne mora a ne smes da izlazis napolje imas +65, banka nema trajni nalog, banka ne radi, kako uplatiti ratu, Pitaj ljude koliko je kamata za ta tri meseca, nije to bio grejs period nego moratorium a nijedan sluzbenik banke ako su zvali na telefon nije saopstio da tece kamata na dug, navodno je guvernerka rekla negde u nekom dnevniku ali se to nije ponovilo i napisalo, pisalo se o koroni i evo ucinjeno nam imamo moratorium. ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
^Nema potrebe da siris pricu i stitis svoj stav uvredama, drzi se e-uprave to je tema.
Pricam za ove gluposti oko prepoznavanja lica preko kamera itd... ako dodje do toga... adresa za nase podatke je policija, a ne e-uprava. Ajde da razmislimo koliko nas uopste ima nalog tamo.
Kao sto sam napisao niko ne tera ni tebe ni bilo koga da verifikuje svoj nalog slanjem skena LK, jednodstavno nemoj to da uradis i eto.

Edit: inace taj moratorijum mi bas dobro dosao, zatvorio sam neke druge rupe i sada cu nastaviti da otplacujem ostalo, hvala im na tome.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
^Nema potrebe da siris pricu i stitis svoj stav uvredama, drzi se e-uprave to je tema.
Ajde da razmislimo koliko nas uopste ima nalog tamo.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Evo da ne sirimo temu koliko ljudi ima nalog, mnogo, ko god je imao komp i net u BG podnosio je zahtev preko kompa za novu zdravstvenu jer su redovi pred filijalama bili kilometarski, video svojim ocima.
Moze moderator da zatovri ovu temu, sto se mene tice suzdrzacu se daljnjeg repliciranja
 
Pretpostavljam da ovi iz euprave žele da se uvere da je baš Pera Perić, jmbg 20101999765432 otvorio nalog na eupravi (ili neko iz istog domaćinstva). Ne znam kako drugačije nego da pošalje fotku pasoša ili LK. Ko zna sa kakvim situacijama su se susreli, pa sad krpe 'propust'

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pre nekoliko godina su agencije za registraciju automobila otvarale naloge za svakog klijenta kome su registrovale kola. Gomile ljudi nisu ni znali da imaju otvoren nalog, niti su ga ikad sami koristili.
Nego, par pitanja za vas kojima su sad tražili LK radi verifikacije naloga:
1. Kako se logujete na eupravu? Da li sa elektronskim sertifikatom ili ne?
2. Ako se ne logujete sa sertifikatom, dali ste ikada to uradili i povezali nalog koji se loguje sa username/pass sa nalogom koji se loguje sa sertifikatom?
Pitam ovo jer meni sad nisu tražili LK. Imam nalog sa username/password kombinacijom. Prvi put kad sam se ulogovao sa sertifikatom, ponuđeno mi je da povežem taj i nalog koji se loguje sa username/pass. Ovih dana sam se isto logovao sa username/pass, ali nisam nijednom dobio informaciju da treba da pošaljem LK - jednostavno, nemam onaj baner na koji treba da se klikne. Ni sa telefona, ni sa računara...
Možda im moja LK ni ne treba, jer je sertifikat dovoljan za autentifikaciju?
Pozdrav
 
Danas sam napravio nalog, ali ne zavrsih termin za pasos. U narednih 20 dana nema termina.
 
Na NBg postoje posebni termini nedeljom za LK/pasoš. Obično može da se nadje termin ranije nego radnim danima.
Ja juče zakazao dva termina za kraj jula (radnim dan). Nije mi hitno, dokumenta ističu na jesen...
Pozdrav
 
A kako se zakazuje za nedelju na Nbg, nema opcije?
 
Мени је све то мутно,поготово што нисам знао док нисам прочитао на интернету,у новинским вијестима,пар дана прије истека.Међутим не можемо ништа,јер је овако много боље и једноставније заказати за одређене услуге.Пропусти су вјероватно били,мада се они позивају на неки нови закон о безбједности итд.Требали би ови плаћени заштитници грађанских права то проучити,али нисам видио да се неко огласио поводом тога.Једноставно,ко хоће да користи,нема избора.
 
Da li moze da se zakaze za vozacku preko e-uprave? Ja nisam uspeo da nadjem na sajtu.
 
Evo konacno stigli e-mail sa odobrenjem za elektronsku identifikaciju, uf.
 
Je li stiglo nekome na mejl obavestenje da imaju neki elektronski dokument u sanducetu e-Uprave?
Ja sam pogledao i stiglo mi je poresko resenje za imovinu.

Stvar je sto Foxit PDF reader upozorava da je elektronski potpis za taj dokument unknown.
E-uprava - very safety, much wow!:S:
 
Stiglo meni pre par nedelja. Acrobat Reader isto javio nešto oko potpisa, al' se nisam udubljivao.
Pozdrav
 
Potpis je za njih nuklearna fizika. Danas zovem Poresku u Subotici jer kasne sa rešenjima za porez na prenos apsolutnih prava za motorna vozila (šalje se mailom zbog Kovida). Kaže žena "ja ne mogu da otvorim koleginicim mail, a ona nije tu, prosledite na moj mail". Ja prosledim tri maila, tri prijave, na dve mi se vrati da je mailbox pun. Zovem je ponovo, kaže: "vidim ja šta se dešava, ali morate razumeti da radimo na JEDNOM računaru za celu Suboticu, Mali Iđoš i Kanjižu". Tri opštine, od kojih jedna ima 150.000 stanovnika...

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Znaci sada stize mail kada nesto posalju u poresko sanduce?
 
Tako je meni bilo za porez za imovinu, iznenadio sam se, prvo nisam znao je li neki phishing ili stvarno...
 
Drugari, molim za savet -- upravo je spomenut LPA (lokalna poreska administracija), stigao je sada godišnji obračun za porez na imovinu, dosta mi znači taj portal jer preko njega kontrolišem svoj porez na imovinu (lepo vidim stanje, uplate, pozive na broj, račun, sve, lako mi za ebanking plaćanje), i to radim i za oca, majku, i dve tetke. Naravno, oni su stari, nemaju pojma, sve obavim za njih.

Sad više ne mogu da se ulogujem ni na jedan od navedenih naloga!

Обавештавамо вас, као корисника Портала локалних пореских администрација (ЛПА, lpa.gov.rs) са налогом и шифром, да више нећете моћи да приступате Порталу ЛПА на тај начин већ можете то да урадите са двофакторском аутентикацијом. Након што себи генеришете двофакторску аутентикацију моћи ћете да приступате Порталу ЛПА.

Traže da se na mobilni instalira aplikacija (koja važi samo za jednog korisnika!). Moji roditelji nemaju smartphone! Kakve su ovo ludosti? To je portal samo za informisanje, nije moguća bilo kakva izmena podataka, samo obični uvid u stanje zaduženja i uplate.

Očigledno tu ništa više ne može da se učini, a ne mogu ni na svom Androidu da 5x kloniram app ConsentID koju zahtevaju da se instalira. Uh! :(
 
Poslednja izmena:
Mozda mogu neka ovlascenja da se naprave kao na ePorezi... vidi sa podrskom
 
Hvala. Podrška mi nikada nije odgovorila na email. Sa više različitih adresa.

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Uloguj se sa el. sertifikatom (lična karta) na LPA portal, ako si u mogućnosti da uzmeš lične karte od roditelja i rođaka. Za login sa el. sertifikatom nije potrebna dodatna autentifikacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala. Da li je za logovanje sa el.sertifikatom potreban čitač LK?
Ako da, u svom posedu nemam pet LK... :(

Često me pitaju za stanje, i svima plaćam kvartalno. Trebale bi mi često LK fizički onda.
 
Poslednja izmena:
Naravno, čitač obavezan i nisu skupi.

Zato sam naveo ako si u mogućnosti da dođeš do ličnih karti, tj. da žive negde blizu pa da se uloguješ kad dođu u posetu, na kafu, ili ti odeš do njih sa laptopom.

Pretpostavljam da ne proveravaš LPA za sve njih na nedeljnom ili mesečnom nivou, već okvirno jednom kvartalno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako imaš ličnu kartu sa čipom onda u MUP-u.

Privatno možeš nabaviti sertifikat od Pošte, PKS-a, Halkom i možda još nekoga, ne znam napamet...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno