Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

To je za one koji ne koriste chip za prijavu na portal?
 
Da li je neko dobio obaveštenje od eUprave da verifuje nalog upload-ovanjem lične karte ili pasoša?
Dobio sam ja i imam rok do 1 jula da im posaljem skeniranu L. K.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Mogu da uploaduju fotografije obe strane LK

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Dobio sam ja i imam rok do 1 jula da im posaljem skeniranu L. K.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Ja sam dobio taj e-mail je klasicno pecanje, zadja recenica u tom e-mailuje klasicna pretnja
P Размислите пре него што одштампате./ Think before you print

Da li neko ko ima malo mozga moze ako je e-mail validan da sastavi tako nesto i posalje. Prijavio sam se na portal kada sam vadio novu zdravstvenu knjizicu, portal je bio u haosu cak povremeno ni validan certifikat nisu imali jer je server bio prepoterecen. Kada sam se prijavljivao i podnosio zahtev za novu zdravsvenu svi podaci koji su poverljivi i koji mogu da se zlopotrebe su popunjeni. Dobio sam knjizicu ali sam dosao u situaciju da nisam mogao da podignem lekove jer knjizica je kasnila, supruga je dobila a meni je kasnila nedelju dana, lekove koje sam trebao da podignem ne mogu da cekaju; lekovi za srce i inuslin.
Pitam bilo kog razumog zasto se ako je to legalno, ako nije lazni e-mail e-uprava ne obrati MUP-u zamolnicom (radio sam kao sef informatike u jednoj opstini i vrlo dobro znam kako se radi provera, plus svaka opstina je preko ZIS-a povezana na MUP-ovu bazu) za proveru podataka nego u stili klasicnog socijalnog inzinjeringa trazi da im se dostavi kopija licne karte. Vrlo lako na taj naci moze se uraditi kradja identiteta, uzmimo npr. sad trenutno ponavljanje izbora da ne navodim mogucnosti otvaranja firmi i zaduzivanja zrtve.
Mislim da treba traziti proveru od odeljeja za visoko tehnoloski kriminal ako postoji validna adresa, ono sto sam ja nalazio na netu nije postojalo kao validna adresa. Plus da li je aj zahtev zakonski validan, eto pitam se da li vlast mozda ceslja biracke spiskove pa proverava da li nko ko nije glasao je ziv ili mrtava, ako je ziv a nije izasao na glasanje da primene neke metode repesije na tog gradjanina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno vesti.gov.rs veze nema sa pravom e upravom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
dobio mejl...nesto mi sumnjivo...koj ce im moja LK? i da treba i da ne treba ne dam im. Nek ugase nalog, otvoricu novi kada mi bude trebalo.
 
Stiglo je i meni . I meni je sumljivo i pomislio sam napraviću novi neka gase

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
A šta ako budu tražili LK prilikom otvaranja novog naloga?
Pozdrav
 
Traže svakako


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ko te tera, ne kapiram. Uvek postoji alternativa..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ko te tera, ne kapiram. Uvek postoji alternativa..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Da ne ispadne kao politicko prpeucavanje tvoj odgovor mi na to lici. Da li si gledao danasnji izvestaj o zarazenima i umrlim od korone u Srbiji? Sta ako nas opet zakljucaju kao prosli puta sve preko +65, gde je tu alternativa, da li si ti svestan da ni djubre nisam smeo da idem da bacim, kod lekara nisi mogao da dodjes, nema prevoza i ti pises o alternativama. Hoce ti da ides da placas racune mojoj tetki koja neume da barata sa androidom, hoces li da joj kupujes hranu, hoces li da me vozis kod lekara ili ako mi opet zabrane da izlazim ti da me vozis po BG uprkos zabrani???
 
Ja nisam dobio nikakvo obavestenje, ali sam video na nekim vestima, pa sam se ulogovao na portal eUprave, poslao .pdf ocitane LK i posle nekog vremena dobio potvrdu na email da je prosla provera i da je sve ok.
 
Kada se udje na portal e uprave stoji header/info da se uradi update podataka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je ovo aktuelno jos od doba vanrednog stanja.

Rok je prvo bio 1.jun , sada je 1.jul


eUprava.jpg
 
Ja nisam imao pojma o ovome, nisam dobio nikakav mejl od njih. Na putu sam i verovatno se neću vratiti do 1. jula. Srećom kod sebe uvek imam sve bitne podatke pa sam im poslao pdf očitane LK i odmah mi je stigao mejl da je odobrena registracija.

Neverovatni su!

Inače, nalog sam kreirao pre sto godina sa šifrom. Da li je moguće sada promeniti način autorizacije (dodati 2FA ili el. sertifikat)?
 
Poslednja izmena:
Mail je mozda prevara, ali ako nisi verifikovan i kada se ulogujes na sajt e uprave dobices informaciju i link za upload dokumenta. Svako moze da se uloguje i proveri svoje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde vodi link na kome pise "na adresi" pri dnu?
 
Evo teksta obavestenja sa samog portala
IMG_0269.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko misli da je mail prevara neka ode na https://euprava.gov.rs/ pa neka se sam uveri .

Ako neko nema i hoce da registruje nalog i da prijava bude putem korisnickog imena i lozinke
mora na https://registracija.eid.gov.rs/kreiranje-naloga da prilozi slike vazece licne karte ili pasosa.

Ako je nalog ranije kreiran ( prijava putem korisnickog imena i lozinke ) trenutni rok za potvrdu naloga je 1.jul.

Tokom maja je rok bio do 1.juna.


Oni koji i dalje nisu sigurni ( i misle da ce im sken lk procureti bas sa eid.gov.rs ) neka idi u MUP ( gde je izdata licna karta )
i neka podnesu zahtev za izdavanje Kvalifikovanog elektronskog sertifikata.
Potreban je citac smart kartica i prijava se vrsi uz pomoc licne karte i PIN-a.

http://ca.mup.gov.rs/
 
Nakon logovanja sa sertifikatom moguće je uvezati ranije kreiran nalog sa username/password.
Pozdrav
 
Ko misli da je mail prevara neka ode na https://euprava.gov.rs/ pa neka se sam uveri .

Ako neko nema i hoce da registruje nalog i da prijava bude putem korisnickog imena i lozinke
mora na https://registracija.eid.gov.rs/kreiranje-naloga da prilozi slike vazece licne karte ili pasosa.

Ako je nalog ranije kreiran ( prijava putem korisnickog imena i lozinke ) trenutni rok za potvrdu naloga je 1.jul.

Tokom maja je rok bio do 1.juna.


Oni koji i dalje nisu sigurni ( i misle da ce im sken lk procureti bas sa eid.gov.rs ) neka idi u MUP ( gde je izdata licna karta )
i neka podnesu zahtev za izdavanje Kvalifikovanog elektronskog sertifikata.
Potreban je citac smart kartica i prijava se vrsi uz pomoc licne karte i PIN-a.

http://ca.mup.gov.rs/

Hvala na objasnjenju ali mi ne pada na pamet da idem po blokovima i trazim kopirnicu koja ce mi skenirati licnu kartu, prebaciti to na USB i ja to onda da saljem. Gospoda iz vlasti kao da ne citaju dnevne izvestaje zarazenim koronom i umrlima. Plus da to skeniram negde ti podaci su na tom racunaru i mogu biti zloupotrebljeni, koliko pamtim brat predsednika Vucica upravo ima silne sudske sporove zbog kradje identiteta. Do sledeceg produzenja lk valjda cu umreti imam "pridruzene bolesti" a korona hara.

evo licne karte :) :D, nekoko je profi moz da uradi svasta
http://www.mup.gov.rs/wps/wcm/conne...-96381986-ce17-45bf-83bb-fa6c6c9744d1-kTXD49Q
http://www.mup.gov.rs/wps/wcm/conne...-7b915e35-3849-43f0-ab08-f0bc55a8ac26-kTXD4cG
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze i da se slika LK :)

E onda cu da slikam, al velika je rezolucija na mobu dal ce zguta mail server taj email, imam fore danas i sutra, prvo da nadjem uopste gde su mi fajlovi u kojima imam zapisane podatke za logovanje za mene i zenu.
 
E onda cu da slikam, al velika je rezolucija na mobu dal ce zguta mail server taj email, imam fore danas i sutra, prvo da nadjem uopste gde su mi fajlovi u kojima imam zapisane podatke za logovanje za mene i zenu.

Eh kao da sam prorok, fajlovi su slikani sa mobilnim i normalno preveliki, morao sam da ih kasapim da zadovolje 3GB velicinu. Nikakav povratni e-mail nisam dobio.
 
Poslao im slike moje LK u jpg formatu da bih dobio odgovor: Невалидна екстензија документа .JPG. A traze da jedan od foormata bude jpg.
 
Juce oko 15h poslao iscitanu LK, pdf format. U 22:45h stigao mail da je registracija odobrena.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Mejl?

euprava.png
 
Na kraju sam poslao kao u PDF format.
 
Nazad
Vrh Dno