Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Mogu da ih posalju postom. To sto ne rade salteri... nek rade nesto “u pozadini” ili od kuce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto bi? Oni ce plate primiti bez obzira na to da li su ih zaradili.
 
Kancelarija za ITE:

Све услуге МУП-а су привремено угашене док се не заврши ванредно стање, јер ни шалтери не раде.

Сва документа која вам истекну у току трајања ванредног стања, имате право да користите као да су валидна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radnici na upravnim poslovima su prebačeni u "call centar", zovu lica koja su u samoizolaciji i proveravaju da li su kod kuće.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Uzas pored tih pametnijih poslova.

Citao sam i to da to mnogo revnosno rade - tri puta na dan ih zovu i obilaze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E prijatno iznenadjenje da je sada potrebna JEDNA uplatnica za produzenje registracije za vozila koja se vode na preduzece.

Popunjenu uplatnicu sa posebnim pozivom na broj tehnicki pregled dobije na eUprava... ali nazalost i dalje treba potvrda iz banke, zbog par prevaranata... a i ne moze neki bot tamo da to odmah (automstski) proknjizi.

Opet ovo je bar neki napredak!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Objedinjena uplatnica funkcioniše već godinama. Da, svi negoduju zbog potvrde...

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Godinama? Zasto onda u mupu ocekuju 5-6-9 uplatnica (i naravno potvrdu)... makar od 2017. znam da je tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Službeni auto registrujem u oktobru. Valjda se nije ništa menjalo od tada. Registrujem ga preko agencije. Ja njima novac preko računa (ne može kartica, ne može keš), oni meni nalepnicu. Valjda oni uzimaju potvrdu iz banke.
 
Mozda se njima “veruje”. Mozes da platis preko racuna - u sustini tada bi imao tri naloga za prenos: polisa osiguranja, tehnicki i izdavanje nalepnice (~4000+500) i ova objedinjena uplata drzavi. A onda im doneses potvrdu iz banke za polisu i ovo objedinjeno.

Ili njima platis u kesu ili karticom (provizija koju ce tvoja banka da ti naplati je kao za podizanje novca na salteru druge banke!).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Godinama? Zasto onda u mupu ocekuju 5-6-9 uplatnica (i naravno potvrdu)... makar od 2017. znam da je tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od 2014. pa i ranije funkcionišu izdvojeni šalteri i objedinjena uplata. Lepo si rekao U MUP-u očekuju pojedinačne uplate. Bilo je reči da će i oni preći na objedinjenu, ali sad ćemo videti, zbog korone će biti u kolapsu narednih meseci kad prorade.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
2020. još uvek nema POS terminala, ili neki portal gde je moguće platiti karticom i završiti sve za 2 min...
 
Službeni auto registrujem u oktobru. Valjda se nije ništa menjalo od tada. Registrujem ga preko agencije. Ja njima novac preko računa (ne može kartica, ne može keš), oni meni nalepnicu. Valjda oni uzimaju potvrdu iz banke.

Novac uplacujes na namenske racune (budzet RS, trezor...), a ne na racun agencije. Uplatilac za pravno lice mora biti bas to pravno lice. Potvrdu iz banke moras uzeti sam, jer placas sa svog racuna (tj. sluzbenog).
 
Agencije rade kola na operativnom lizingu, svi ostali kao sto je Jericho napisao, od uplatnica su potrebne 3, objedinjena uplata prema drzavi, tehnicki, polisa, i opciono cetvrta kome treba zeleni karton.

Dakle mora uplata sa onog pravnog lica na koje je registrovan automobil i originalna potvrda iz banke. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no zato sto ne priznaju skenirane potvrde mejlom ali suvise je mnogo prevaranata i falsifikatora a oni u muriji nemaju dvojicu sa malo mozga i pomalo znanja da totalno ukinu potvrde vec automatizuje proces.
 
Evo našao sam dokument po kome smo izvršili uplatu.
Račune rade u XLS :)
Naplatili su mi 200 dinara neku potvrdu banke.

Odem kod njih, ako treba radim tehnički (za nov auto sam dobijao tehnički prilikom kupovine, za godinu dana star mi rekli da ne treba), ostavim im neko ovlašćenje ili šta već na memornadumu, to koleginica spremi, oni pošalju račun na mail. Sutradan odem po nalepnicu, saobraćajnu i daju mi original računa. Mislim da je sutradan zato što čekaju uplatu na izvodu.
Ja obično volim da sve rešim odjednom, ali su mi ovi na putu od kuće ka poslu, pa nije problem da stanem i dva puta. A koliko sam shvatio, cene su sada svuda manje-više iste, razlika u nekoliko stotina dinara.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200407_180219.jpg
    Screenshot_20200407_180219.jpg
    258.5 KB · Pregleda: 118
Eto znaci i oni vade potvrdu :D ludilo.

Ja sam platio 4000 tehnicki, izdavanje nalepnice 500 i 100 din potvrdu u banci... AO sam kupio od osiguranja direktno (zbog kasko).

A sve ovo bi moglo da se zavrsi preko eUprave, prenosom na taj objedinjeni racun ili nek bude i dina karticom... bez potvrda i odlazaka u banku. Cim se proknjizi uplata, a danas imamo Instant... da to tehnicki vidi i izda nalepnicu.

Dobro je makar ima jedan racun. Od koga je dosta je za pocetak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To nije po propisu, ali ocito se agencija kotira visoko u MUP-u gde zavrsavaju papirologiju.
 
Zaista ne znam za propise. Bavim se sa dve specifične delatnosti, pa mi se vrti od propisa u istima. Ne moram da brinem još i oko propisa za registraciju.
Sad sam se setio da sam 2018.ovaj auto odozgo registrovao u drugoj agenciji. Za njih sam siguran da su "skromno kotirani", jer su zaista mali, tamo sam registrovao, više kao drugarski, da ih podržim. Sad sam našao račun, ista priča. Prebacio im ceo iznos, samo što mi nisu ispostavili po stavkama, već sumirano.
 
Agencije rade kola na operativnom lizingu, svi ostali kao sto je Jericho napisao, od uplatnica su potrebne 3, objedinjena uplata prema drzavi, tehnicki, polisa, i opciono cetvrta kome treba zeleni karton.

Dakle mora uplata sa onog pravnog lica na koje je registrovan automobil i originalna potvrda iz banke. *...

Promakla mi ova poruka. Auto za koji sam kačio račun nije na lizing. Pravno lice je vlasnik, ja vlasnik tog pravnog lica.
I u dve potpuno različite agencije, koje rade u različitim beogradskim opštinama, sam registrovao auto na taj način.
 
To nije po propisu, ali ocito se agencija kotira visoko u MUP-u gde zavrsavaju papirologiju.
Definitivno nije po propisu. Radim na izdvojenom šalteru kao ovlašćeno lice, i gaze nas do bola sa propisima. Pogotovo sada u ovim kriznim momentima, sa nedorečenim i neorganizovanim ovlašćenjima.

Svaki dan 9 sati radim, plus kod kuće minimum 2 sata dok papirologiju spremim za razduženje.

Dnevno preko 100 poziva primljenih.

U Subotici trenutno rade moj i još tri šaltera (na 100.000+ stanovnika), peti šalter je u karantinu jer je koleginica u izolaciji.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A sta nije po propisu? To sto on plati njima, a oni proslede pare? I izdaju racun...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do 2017/2018. je moglo tako, da legnu komplet pare na račun firme, pa da mi obavimo registraciju u ime fizičkog ili pravnog lica, tj. rasporedimo sredstva ka trezoru, Mupu, osiguranju itd... Kasnije je to NBS regulisala i zabranila.

Ovo je po propisima jedino ako on njima fizički ostavi keš, i ovlašćenje (i to samo ako je preduzetnik). Za DOO se priča tu završava, sve mora direktno sa računa, nalogom za prenos + potvrda iz banke.

A kako je naša država "uređena" tako su "uređena" i pravila od grada do grada, odnosno od policijske uprave do policijske uprave.

Kako se nalazim na međi između SU, SO i BT, (tu je i Kanjiža ponekad), mogu da posvedočim da jedna stvar prolazi kod jedne policjske uprave, dok kod druge ne.

I sve zavisi kakav "rang" (čitaj: vezu), agencija ili TP imaju na pravom mestu.



Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Promakla mi ova poruka. Auto za koji sam kačio račun nije na lizing. Pravno lice je vlasnik, ja vlasnik tog pravnog lica.
I u dve potpuno različite agencije, koje rade u različitim beogradskim opštinama, sam registrovao auto na taj način.

Bolje brisi onu fakturu da nekome ne padne na pamet da je istrazuje :D.

Protivno propisima je sigurno (koliko god oni bili *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ni).
 
Mogu samo da zakačim i iz druge agencije :d
Ove gore niti poznajem, niti sam vezan za njih, ali sam tamo više puta radio registraciju, jer su mi blizu i nisu smarači. Imam jedne još bliže, bio 2x, nijednom nisam bilo šta uradio, a zaposleni su se ponašali kao da sam im na prilazu objektu zgazio sekretaricu. Ili bar njenog kućnog ljubimca. Do sledeće registracije imam vremena, pa ako se setim, pitaću ih.
 
Da... Ok su u Suncu skroz, i Zemun i Ledine, ljubazni su i preko telefona.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sada se promenio zahtev za LK i pasos, moze samo 1 clan porodice da se prijavi ( bilo je 2)?

Isto, period su smanjili na 1 mesec unapred, bilo je 2.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Da li je neko dobio obaveštenje od eUprave da verifuje nalog upload-ovanjem lične karte ili pasoša?
 
Nazad
Vrh Dno