Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Imam isti problem kao kolega, prijavio sam se ne eUpravu, i pokušavam da zakažem termin za pasoš i nakon klika na pokreni uslugu izlazi ista greška. Mislim da je to zbog toga što mora da prođe još 48h od trenutka kreiranja naloga (tako piše u mejlu). Verovatno je i kolega probao da odmah nakon registracije zakaže termin, ali mislim da to nije moguće, jer sistem ne prepoznaje korisnika dok se ne dobije još jedan mejl nakon 48h od registracije.
 
Imam isti problem kao kolega, prijavio sam se ne eUpravu, i pokušavam da zakažem termin za pasoš i nakon klika na pokreni uslugu izlazi ista greška. Mislim da je to zbog toga što mora da prođe još 48h od trenutka kreiranja naloga (tako piše u mejlu). Verovatno je i kolega probao da odmah nakon registracije zakaže termin, ali mislim da to nije moguće, jer sistem ne prepoznaje korisnika dok se ne dobije još jedan mejl nakon 48h od registracije.
Vodite računa meni je taj njihov mejl otišao u nepoželjnim ili ti u "Junk"
 
Ja i mislim da ima radno vreme, cini mi se do 22h da sam negde procitao da servis radi ako se setim gde sam video kacim link znaci ne drzite me za rec da je do 22h ali mislim da tako bese.
 
Nesto tu stalno ne radi kako treba, evo meni ja se juce revakcinisao i stize mi ponovo obavestenje da treba taj jucerasnji dan da se revakcinisem, obavestenja thunderbird stavlja u spam. Kad sam primio prvu dozu vakcine sigao je SMS i email, sad nista, isto bio petak i sutra ujutro stiglo ali sad nista. Mozda smeta vrucina:)
 
Moram da se dematujem, evo cim sam pisao stigla mi potvrda o revakcinaciji i drugi e-mail digitalni zeleni sertifikat i to lepo u Inbox.(y)
 
Ja i mislim da ima radno vreme, cini mi se do 22h da sam negde procitao da servis radi ako se setim gde sam video kacim link znaci ne drzite me za rec da je do 22h ali mislim da tako bese.
Ja sam pre neku noc posle ponoci (oko 00:05) zakazao termin za licnu kartu, svi termini su bili popunjeni pa je to bio jedini nacin da zakazem za 30-i dan.
 
Treba da vadim pasos za dete, svi kazu da se uplacuju dve uplatnice, jedna od 3000 a druga od 600 Rsd. Ali kada odem na sajt euprave i generisem uplatnicu on mi generise jednu od 3600Rsd. Da li je to ok ili moraju dve? Da se ne izletim
 
Treba da vadim pasos za dete, svi kazu da se uplacuju dve uplatnice, jedna od 3000 a druga od 600 Rsd. Ali kada odem na sajt euprave i generisem uplatnicu on mi generise jednu od 3600Rsd. Da li je to ok ili moraju dve? Da se ne izletim
Ok je jedna.
 
dajte link do te uplatnice za pasos ako nije problem???
 
Jel ok da se generiše uplatnica, pa plati preko onog qr koda? Kako dalje? Dostavim tu generisani uplatnicu ili oni u sistemu imaju da je plaćeno?
 
Jel ok da se generiše uplatnica, pa plati preko onog qr koda? Kako dalje? Dostavim tu generisani uplatnicu ili oni u sistemu imaju da je plaćeno?
Ja sam tako. I otišao u sup sa rukama u džepovima bez ijednog papira i sve prošlo vrhunski glatko, prosto mi bilo neverovatno. Nijedan jedini papir, slikanje, otisci i doviđenja
Jel ok da se generiše uplatnica, pa plati preko onog qr koda? Kako dalje? Dostavim tu generisani uplatnicu ili oni u sistemu imaju da je plaćeno?
Ja sam ištampao online uplatu ali nije trebala, nađe te službenik u sistemu da si platio za dve sekunde . I otišao u sup sa rukama u džepovima bez ijednog papira (izvod, državljanstvo...ništa, samo uplatnica za svaki slučaj ali ni ona nije trebala) i sve prošlo vrhunski glatko, prosto mi bilo neverovatno. Nijedan jedini papir, slikanje, otisci i doviđenja
 
Pre 7 dana sam ušetao u M.Rakića PS, sačekao 10' jer sam došao toliko ranije od zakazanog termina i predao zahtev za pasoš.
Danas sam čekao 120' da 12.ljudi pre mene podigne pasoš/lk. Ne može biti sve kako treba, nikako...
 
U Kragujevcu je preuzimanje pasoša na sasvim drugom mestu udaljenom 4-5km od SUP-a i gotovo da nikada nema gužve za preuzimanje
 
Može li neko da mi kaže šta da radim, uradio sam fabrički reset telefona na kojem sam imao podešen ConsentID. Ulogujem se na eupravu pomoću korisničkog imena i lozinke jer ne mogu više dvofaktorski pomoću telefona ali više ne mogu da nađem parametre za podešavanje ConsentID, izgleda mora elektronski sertifikat a nekada nije trebalo. Gde bi trebalo da dobijem taj sertifikat i šta je to ustvari, jel mi treba neki uređaj, čitač? Stalno nešto menjaju, meni najviše treba zbog poreske uprave, da vidim koliko dugujem poreza na imovinu.
 
Mogu ti reci da mozes ponovo aktivirati consentid ali sa me ubijes , ne znam kako. Tak osam i ja imao problem, kliktao tamo i uspeo resiti. Mislim da je neko , u temi, napisao uputstvo.
 
Ja sam pokusavao da generisem drugi kôd na eupravi posle zamene telefona i nisam uspeo. Na kraju sam otisao u postu po novi.
 
@zojape Mislim da se može napraviti backup u aplikaciji i onda bi trebalo da, posle zamene telefona, samo vratiš te podatke iz backup fajla.
Ja to nisam uradio, te sam morao opet u poštu po novi kod.
 
Znači treba u poštu po novi kod, a drugom forumu mi rekoše da treba da im se pošalje mejl za reaktivaciju, probaću, pošta mi je blizu.
 
Kad budes ponovo to radio, samo napravi backup iz Conent ID aplikacije i posle reainstalacije ga vratis i funkcionise :)
 
Ja sam uspeo preko euprave, ali da me ubiješ kako. Ali morao sam da se prijavim sertifikatom.
 
Da li se desilo nekome da plati preko eplati opcije karticom a na salteru kazu da ne postoji uplata. Razmak izmedju placanja i odlaska na salter je 6 dana, tako da je proknjizeno sigurno, sto sam i video u ebankingu. Kome se obratiti?

edit: nasao sam mail za reklamacije
 
Poslednja izmena:
Jutros sam u pošti uzeo novi kod za ConsentID, tražili mi ličnu kartu i odmah odštampali kodove. Aktivirao odmah. Hvala svima na pomoći.
 
Ljudi treba mi pomoc. Registrovao se na eUpravu, dobio mail da sacekam verifikaciju naloga, posle dva dana stigao novi mail da je nalog aktivan. Odem na zakazivanje termima za izdavanje LK/Pasosa izaberem slobodan termin, kliknem zakazi i nakon 20-ak sekundi izbaci mi popup prozorce timeout bla bla. Da li je imao neko slican problem i ako jeste kako da resim ovo. Hvala. PozzzzScreenshot_20210701-182142_Opera.jpg
P.S.
Da napomenem da sam od juce do sada bar 50-ak puta pokusao, isti problem.
 
Mene zanima gde si našao slobodan termin?! :ROFLMAO: Juče koleginica probala da zakaže detetu za LK, nema ništa u narednih 30 dana, sve popunjeno, Voždovac, Palilula...
 
Ja imam veseliji problem. Imam zakazano za danas, pasoš, koji sam JEDVA zakazao pre mesec dana, ali, budala, nisam skrinšotovao ekran, računajući da će mi info o terminu biti uvek dostupan. Sad zovem da pitam, znam da je danas, znam i minute, samo ne znam da li je 16:45 ili 17:45. U Supu se niko ne javlja, na centrali kažu "neće se ni javiti, gužva je", a na sajtu e-uprave je trenutno podatak o detaljima termina nedostupan, čuveno "servis trenutno nije dostupan".. čak mogu da vidim i taj EGN broj, ali ništa dalje od toga..tako da, hteo, ne hteo, otići ću ranije, pa ako nije, onda za sat ponovo. Ovako sam mislio da im ne pravim gužvu..
 
Ljudi treba mi pomoc. Registrovao se na eUpravu, dobio mail da sacekam verifikaciju naloga, posle dva dana stigao novi mail da je nalog aktivan. Odem na zakazivanje termima za izdavanje LK/Pasosa izaberem slobodan termin, kliknem zakazi i nakon 20-ak sekundi izbaci mi popup prozorce timeout bla bla. Da li je imao neko slican problem i ako jeste kako da resim ovo. Hvala. PozzzzPogledajte prilog 311133
P.S.
Da napomenem da sam od juce do sada bar 50-ak puta pokusao, isti problem.
Meni tako za zenu kad sam pokusao da zakazem termin. Proslo jutros u 5
 
Nazad
Vrh Dno