Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Da li je nekome upisan rezultat testiranja na IgG antitela u D.Z.Sertifikat (ko nije vakcinisan) iz neke od privatnih laboratorija?
 
Имам једно техничко питање... повезао читач картица, очитао личну карту, све ради ок. Прошле недеље ми је издата нова лична карта, дакле потпадам у ону групу ЛК које су издате после 18.08.2014. што се тиче инсталације софтвера. У програму "Token manager" не видим ништа у табу "Certificates", али у Čelik-u у одељку "Приказ сертификата" видим:
-Серфитикат за аутентификацију и шифровање
-Сертификат за електронски потпис
Након што кликнем на неки од њих имам опцију "Install certificate". Међутим у упутству пише да би сертификати требали да се ишчитају већ приликом уласка у програм Token manager, а мени је тамо празна листа, не приказује сертификате.
Моје питање јесте шта ми је даље чинити, да ли да извршим инсталацију из апликације Celik или има нека друга цака како да се појави прво у Token manager-u?
На крају се све само средило после рестарта лаптопа. Сада имам приступ свему на еУправи што ми је било потребно, мало сам прелето, нисам се баш пуно удубљивао. На крају сам купио Gemalto CT40 читач картица.
 
Proradi a kako ne zna se,u mom slucaju ovako
3 instalacija Consentid posle hard reseta tel,nista kucano vec uzet Reg kod iz PU ovaj put,postin 1 nije valjan jer izgleda da je ID uvek isti,i
odmah proradilo.
Predhodno su mi trazili iz IT JMBG,email i sifru,cini se da je tamo neki bug.
Kad radi stvarno laganica,dokle ce...
 
nekako se ulogovao na sajt euprave i hteo da zakazem za izdavanje pasosa,
kad kliknem na pokreni uslugu izlazi mi ovo upozorenje Молимо Вас пријавите се на систем да би сте могли да користите услугу.
a naravno da sam ulogovan, jel su nesto oni menjali pa ukinuli ovo ili ne znam da trazim?
Da li je neko skoro zakazao vadjenje pasosa preko e-uprave?
edit'' izasao pa ponovo usao sad nema dugmeta pokreni uslugu
Isti problem se i meni desava. Da li si uspeo da ga resis?

Probao Safari, Firefox i Internet Explorer. Svuda dobijem istu gresku a naravno da sam ulogovan.

Registrovao sam se samo sa mejlom i odradio SMS verifikaciju, dakle imam onaj osnovni nivo pouzdanosti ili kako ga vec zovu.
 
Isti problem se i meni desava. Da li si uspeo da ga resis?

Probao Safari, Firefox i Internet Explorer. Svuda dobijem istu gresku a naravno da sam ulogovan.

Registrovao sam se samo sa mejlom i odradio SMS verifikaciju, dakle imam onaj osnovni nivo pouzdanosti ili kako ga vec zovu.
Isti problem.
Na mom nalogu ne radi a kad ukucam podatke od supruga tako radi.
 
Ne znam da li ste probali da obrišete cache data i cookie za e-upravu iz vašeg browsera?
Probajte možda pomogne?
 
Evo i ja malo da opljunem po E-Upravi, tj ePlati...
Trenuntno ne radi ni jedan mehanizam plaćanja osim generisanja uplatnice (ako se to može nazvati mehanizmom plaćanja).
 
Mala pomoc. Zenina licna karta je izdrata pre 2014, al ima elektronski sertifikat sa kojim ne mogu nista da radim na eupravi, jer ne detektuje u browseru njen sertifikat. Moj i burazov radi, a to su MUPCA Gradjani 3 i 4. Ovaj stari MUPCA Grajani mi uopste ne izbacuje na listi.

Jel mora da vadi novu licnu kartu ili ja nesto nisam podesio kako treba?
 
Koliko mi se čini više ne važe sertifikati na lk izdatim do 2014.
 
Važe, ako su izdati skoro. Ja sam pre 2 godine uzeo, radi i dalje. LK iz 2013.

@Stiven
Može biti da je problem ako su vaše LK novije, pa si instalriao softver za njih.
 
Kako sam čuo, LK izdate do avgusta 2014 imaju stariju verziju chipa na koji više ne mogu da ubace novi sertifikat kada stari istekne.
Ti si uhvatio poslednji voz, ja ću morati da menjam LK.
 
Na početnoj strani kažu da ne može se pristupiti svim opcijama ako se loguje sa user/pass-om...
Da li se zna šta radi/ne radi?
Imam neko vreme napravljen nalog sa user/pass-om, nisam ga koristio. Da li on može nekako da se "prebaci" u sertifikat?
 
Uspeo sam sa lk izdatom pre 2014. Nisam imao instaliran RsidCardMW. Posle instalacija i reboota prepoznao mi je sertifikat.
Cudi me da nisu mogli da naprave sveobuhvatni installer koji ima sve licne karte podrzane a ne da skidam pojedinacno pa da se pitam koji prvo instaliram. Takodje uz installer treba da dodju i CA sertifikati a ne i njih pojedinacno da importujem. Posle samo ocitas LK exportujes sertifikat importujes i radi.
Ovako ako je meni komplikovano kako je tek normalnim userima.
 
edit: uspeo sam
na strani "Moja eUprava" je link еИД, i nakon toga izlazi deo sa QR kodom i podacima za prijavu na aplikaciji (ID i Reg. Code). Isto to sam pokušao i sinoć, ali nije radilo. Moguće je da sam portal ima radno vreme, ne bi me ništa čudilo

Ali nakon podešavanja apliakcije, ne uspevam da se logujem, i browser i on vrte u prazno :|
 
Pitanje: Istekao mi je serifikat, tj nisam ga ni koristio do sada. Trebam da odem u SUP da produžim, to mi je jasno, ali spominje se i PIN lične karte da treba?
Jel on neophodan? Pri logovanju? Ne sećam ga se, ni gde mi je...Mislim, ako produžavam sertifiakat, da onda tražim i PIN?
P.S. Sad gledam, l.k. datum izdavanja 20.08.2014...:LOL: Proverio sam u čitaču, ima MUP CA Root 3 i MUP CA Gradjani 3, tako da sam miran, bar što se toga tiče...
 
Što se PINa tiče, ja ga znam, ali me je službenica prilikom produženja sertifikata pitala da li da ostane stari PIN ili da ga promeni. Tako da mislim da nije neophodno da ga znaš, ali opet, zavisi na koga naletiš.
 
Što se PINa tiče, ja ga znam, ali me je službenica prilikom produženja sertifikata pitala da li da ostane stari PIN ili da ga promeni. Tako da mislim da nije neophodno da ga znaš, ali opet, zavisi na koga naletiš.
Ček, a da li treba (PIN) pri logovanju (pored l.k. i sertifikata)?
 
Treba
 
Svaki put kada se koristi sertifikat traži se PIN. Na primer, i kada se elektronski potpisuje neki dokument.
 
Ako znate pin, uštedećete par minuta u policiji. Ko ne zna, mora da popuni dodatni formular i da se uradi reset PIN-a. Bitno je da odmah naglasite da ne znate pin, da bi vam dali taj dodatni formular.
 
edit: uspeo sam
na strani "Moja eUprava" je link еИД, i nakon toga izlazi deo sa QR kodom i podacima za prijavu na aplikaciji (ID i Reg. Code). Isto to sam pokušao i sinoć, ali nije radilo. Moguće je da sam portal ima radno vreme, ne bi me ništa čudilo

Ali nakon podešavanja apliakcije, ne uspevam da se logujem, i browser i on vrte u prazno :|

Opet, pa u krug. QR kod se nekad pojavi, nekad ne pojavi. Sa logovanjem nisam imao problem. Na tom portalu uvek imam osećaj da me neko iz beka zeza.
 
Nazad
Vrh Dno