Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Uspeo sam da se prijavim,ali preko microsoft edge-a,Firefox nece,ne znam zasto.
Probao sam da podesim za obavestenje dokumenata,ali svaki put izbacuje gresku.
Odaberem i sms obavestenje i kad kliknem sledeci korak izbaci gresku i odstikliran sms,samo email stoji i dalje obelezen.

w6NKiGDC.jpg
 
Uspeo sam jednog rodjaka da registrujem na sajtu euprava zato sto mora uskoro da zameni licnu kartu.Nije uzeo sa cipom a ulica gde zivi je promenila naziv pa sad mora da vadi drugu licnu kartu posto mu ova nema cip.
Interesuje me jedno pitanje vezano za porez.Sestra mi kaze da ce mu sada obracun za porez stizati na sajtu euprave i da mu nece slati kuci putem pisma.Da li je to istina jer on je stariji covek i ne znam uopste kako ce se snalaziti sa mejlovima i slicnim stvarima?
Ako je to tacno da li se negde to moze naznaciti na sajtu eprava da mu taj izvestaj salju na kucnu adresu putem pisma ili ne moze?
 
E upravu za bilo sta zahtevnije, ukljucujuci i porez, treba ili da imas elektronski potpis ili onu token aplikaciju, tako da ne verujem.
Zapravo, imas na sajtu

Грађани који нису корисници Портала еУправа своја пореска решења добиће на стандардни начин – преко јавног поштанског оператора.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@bojke1
Ako fizičko lice otvori nalog na portalu e-uprava, pošalje kopiju lične karte kao deo procedure prijavljivanja, tada će i obračun poreza na imovinu dobijati SAMO preko portala e-uprava. (Bez obzira da li koristi usluge portala, u ovom slučaju zakaže termin za ličnu kartu).

pokušao sam to da izmenim za svoje roditelje ali su me šetali od službe do službe i odustao sam.
Ionako i ja proveravam njihove naloge i plaćam porez. Njima stigne SMS i email da imaju novi dokument u sandučetu.
 
Pa ja sam ga i prijavio na sajt euprava i registvao na njegovo ime iz razloga sto mu se promenila ulica u kojoj stanuje pa sad mora da menja i licnu kartu.U startu je pogresio sto licnu kartu nije uzeo sa cipom nego sad mora vaditi novu.Iz tog razloga sam ga i prijavio da bih mogao da mu zakazem termin za vadjenje licne karte da ne ceka.
I posle toga mi sestra kaze da ce mu obracun poreza stizati iskljucivo na sajtu euprava.
A on to ni ne zna da koristi,mislim na proveru email-a tako da cu morati ja da se cimam oko toga.Pa moram da pamtim njegovu email adresu i sifru.
Da li se moze nekako taj nalog izbrisati sa sajta euprava ili se to ne moze uraditi?
Pa da mu opet porez na imovinu stize preko pisma iz poste?
Pretpostavljam da ne moze ali barem da pitam?
 
Meni nije jasno odakle informacija da će morati elektronski? Meni je stigao porez elektronski, kada sam kliknuo da ga otvorim, izašlo je upozorenje da sledećim klikom potvrđujem prijem rešenja i ako to uradim onda mi neće stići papirno rešenje. Logujem se sertifikatom.
Moj otac ima nalog na E-uprava bez sertifikata i ne može da otvori sajt lpa jer nema sertifikat. Porez na imovinu mu je normalno stigao na papiru. To se dešavalo letos, između roka za plaćanja drugog i trećeg kvartala. Ne znam da li je bilo promena od tada.
 
Svi koji su ranije imali nalog za proveru poreza (korisnicko ime i lozinku) mogu da dobiju podatke za dvofaktorsku autentifikaciju kad kreiraju nalog na eUpravi. Licno probao na dva naloga. Ja nazalost nisam imao nalog za proveru poreza i kod mene nema opcije za kreiranje.
Verovatno ce u buducnosti omoguciti negde izdavanje parametara za dvofaktorsku autentifikaciju samo sto to ide polako.

Je li aktuelno još ovo da onaj ko je imao nalog na lpa ranije može sad ako se registruje na E upravu da dobije podatke za dvofaktorsku autentifikaciju bez odlaska u neku poštu/LPA gde bi dobio te podatke ? Da otvorim za oca nalog u tom slučaju...
 
Ja sam ranije koristio LPA sa sertifikatom, privremeno ostao bez sertifikata i logujem se kroz dvofaktorsku.
Član porodice je imao logovanje sa user i pass na LPA i sada koristi dvofaktorsku. Ja sam radio oba prebacivanja i pisao sam u ovoj temi da je proces tekao na dva različita načina i za jedan od naloga nisam dobio sve potrebne podatke za logovanje i nakon više pokušaja. Nekoliko dana kasnije je sve prošlo bez problema.

Update: htedoh da napišem, ako ne uspeš iz prve, pokušaj ponovo.
 
Da li može da se loguje na eUpravu sa digitalnim sertifikatom koji je izdala PKS fizičkom licu?
 
Instalirao sam na novom racunaru sve potrebne aplikacije za E-upravu, prepoznaje mi licnu kartu na Celiku, sertifikati su instalirani, ali imam problem sa logovanjem. Da li se bira SIGN ili AUTH sertifikat za logovanje?
Kada izaberem SIGN izbaci mi gresku. Kada izaberem AUTH samo mi se pojavi bela strana a URL je otprilike: https://prijavas.eid.gov.rs/commona...cator=mfasc&sessionDataKey=razlicitikarakteri.
Probao sam i na Chrome i na Edge i nista...
 
Instalirao sam na novom racunaru sve potrebne aplikacije za E-upravu, prepoznaje mi licnu kartu na Celiku, sertifikati su instalirani, ali imam problem sa logovanjem. Da li se bira SIGN ili AUTH sertifikat za logovanje?
Kada izaberem SIGN izbaci mi gresku. Kada izaberem AUTH samo mi se pojavi bela strana a URL je otprilike: https://prijavas.eid.gov.rs/commona...cator=mfasc&sessionDataKey=razlicitikarakteri.
Probao sam i na Chrome i na Edge i nista...

Bira se AUTH,ali ako je brauzer Firefox mora se posebno podesiti.
Ovo se odnosi ako je MUP-ov sertifikat.
Meni je i instalirano na laptop-u i app TrustEdgeID,a sertifikati su samo na LK,ne na racunaru.
 
Poslednja izmena:
Izabrao AUTH, probao preko Chrome-a i Edge-a i neće, samo bela strana...
Isto imam TrustEdgeID, u Personal su mi sertifikati.
Palo mi je na pamet da je možda do Ad blokera ali nemam ga instaliranog na Edge-u a takođe sam ga ugasio za eupravu i sve povezano s tim.
 
Izabrao AUTH, probao preko Chrome-a i Edge-a i neće, samo bela strana...
Isto imam TrustEdgeID, u Personal su mi sertifikati.
Palo mi je na pamet da je možda do Ad blokera ali nemam ga instaliranog na Edge-u a takođe sam ga ugasio za eupravu i sve povezano s tim.

Ja nemam taj folder Personal,jer su mi sertifikati samo na LK.
Na Edge-u se logujem bez problema,i nista nisam morao da podesavam.
 
Možeš li da popraviš drugi link? Ni pretraga mi ne nalazi ništa za "ovlašćeno lice".
Hvala ti.

Nakon logovanja > gore u meniju > Ovlasceno lice...

1b3575f88f414c995d1231769476dcfa.jpg
 
Da li nekome opcija <Izdaj podatke> radi ovih dana?
Probao sam kada se logujem sertifikatom i posebno username i pass ali kada kliknem izdaj podatke za generisanje podataka za ConsentID sve stoji prazno?
Chrome/FF/Edge isto.
 
Ovo moze biti zgodno: "Nova usluga MUP na portalu eUprave – „Zamena vozačke dozvole“

https://rs.n1info.com/auto/nova-usluga-mup-na-portalu-euprave-zamena-vozacke-dozvole/

Odlična stvar, trebalo bi sve "usluge" da obezbede na ovaj način. Jedino je ovaj deo sporan
Bezbednost podataka u ovom celom procesu je dignuta na najviši nivo. Građani pristupaju portalu sa kvalifikovanim elektronskim sertifikatom

Ako mora kvalifikovanim elektronskim sertifikatom, većina će odustati pošto je i to procedura koja iziskuje novac i vreme.
 
Sada sam probao sa sertifikatom da se prijavim i nestala je poruka da nemam prava, ali nemam nikakvih podataka za preuzimanje.
 
Kada se ulogujes sertifikatom i ima neki izvestaj/uverenje koje moze da se skine.
 
Odlična stvar, trebalo bi sve "usluge" da obezbede na ovaj način. Jedino je ovaj deo sporan


Ako mora kvalifikovanim elektronskim sertifikatom, većina će odustati pošto je i to procedura koja iziskuje novac i vreme.

Ne iziskuje nista,ako je LK izdata posle 08.2014-te,onda samo odes i trazis da ti ucitaju sertifikat,i ne kosta nista ako to radis u MUP-u.
 
Nije toliko bitno da je posle 08.2014. Meni je izdata pre tog datuma sa cipom (tokom 2013). Skinuo obrazac sa neta, popunio, otisao u policijsku upravu i stavili cert. Sve gotovo za 15 minuta.
 
Znam, ali svodi se na isto, odlazak u policijsku upravu. Biće bolje kad više servisa ponude građanima na ovaj način.
 
Da li neko zna da li moze da se trazi da se ucita kv. el. sertifikat prilikom podnosenja zahteva za novu LK, ili mora da se ceka da se ona uradi?
 
Nije toliko bitno da je posle 08.2014. Meni je izdata pre tog datuma sa cipom (tokom 2013). Skinuo obrazac sa neta, popunio, otisao u policijsku upravu i stavili cert. Sve gotovo za 15 minuta.

Bitno je jer nisu mogli da ubace u LK,a obrazlozenje je upravo to sto sam rekao.Tako je meni receno.
 
Da li neko zna da li moze da se trazi da se ucita kv. el. sertifikat prilikom podnosenja zahteva za novu LK, ili mora da se ceka da se ona uradi?

Moze.Posto nisu mogli da mi ucitaju u staru koja je izdata pre 08.2014-te,onda sam zatrazio novu i trazio da mi ucitaju el.sertifikat.
To sam naglasio pri podnosenju zahteva i posle dva dana kada sam dosao da podignem ucitali su mi odmah i sertifikate.
 
Nazad
Vrh Dno