Šta je novo?

E-uprava Republike Srbije

Devix89

Slavan
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poruke
1,601
Poena
245
Pozdrav kolege forumaši. Malo sam listao forum i ustanovio da nema teme koja bi mogla da se bavi sajtom E-uprave Republike Srbije, koji iz dana u dan otvara nove mogućnosti. Najnovija mogućnost sajta će biti izrada elektronskih zdravstvenih knjižica bez odlaska u filijalu, što je po meni ekstra (hvala bogu pa se setiše). Pored toga postoji sijaset drugih mogućnosti što se tiče ličnih dokumenata itd. Malopre sam kevi, babi i dedi rezervisao termin za LK, što me je spasilo neviđenih muka :D

Ideja je da ova tema bude mesto gde će se razmenjivati iskustva, pohvale, kritike eventualno pomagati ako neko negde zapne npr. sa sertifikatima itd., s obzirom da je njihov forum u opštem rasulu:

http://eparticipacija.euprava.gov.rs/default.aspx?g=topics&f=1&p=5
 
Da li nekako moze videti da li je elektronska ZK izdata, ako nije elektronski trazena?
 
Imam nalog koji sam otvorio pre nekoliko godina sa email adrese kojoj više nemam pristup. Ne znam koju sam šifru stavio na sajtu euprave.

Ne mogu napraviti novi nalog jer se vezuje za JMBG. Da li je realno da ne mogu ništa da uradim pogodom ovoga?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Imam nalog koji sam otvorio pre nekoliko godina sa email adrese kojoj više nemam pristup. Ne znam koju sam šifru stavio na sajtu euprave.

Ne mogu napraviti novi nalog jer se vezuje za JMBG. Da li je realno da ne mogu ništa da uradim pogodom ovoga?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

Probaj sa elektronskim sertifikatom ako imaš LK sa čipom i PIN kod od iste.

@Alfa: Mislim da od 15.11. kreće varijanta sa karticom KZO, možda tada puste to što tražiš... nisam stigao pregledati ceo sajt, ima dosta toga korisno.

Ja ga koristim za poslove u firmi, pa sam se malo više zainteresovao za ceo taj sistem. A forum im pretvoren u male oglase, nije mi jasno kako administrator to ne vidi :D
 
Poslednja izmena:
Nemam karticu sa čipom

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Nemam karticu sa čipom

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока

E krastavac.. u tom slučaju mislim da je jedina varijanta da napraviš LK sa sertifikatom... eventualno da kontaktiraš nekog putem sajta.

EDIT: [email protected]

A postoji i formular za kontakt na sajtu pa pokušaj.
 
Poslednja izmena:
Probaću, ne vadi mi se samo zbog toga lična karta, postojeća mi važi još 5 godina

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
LK bez cipa ti vazi do 2021???

Moju ZK bi trebalo da su odavno uradili, jos septembra, ali cisto me zanima :)
 
Do 2022.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Moze li da se obrise postojeci nalog a zatim da se otvori drugi sa istim mejlom i drugim imenom?
 
Moze li da se obrise postojeci nalog a zatim da se otvori drugi sa istim mejlom i drugim imenom?


Nalog je vezan za JMBG, to je nepromenljivo polje, a za ostala polja ne znam da li se mogu menjati. U svakom slucaju se moras uspesno ulogovati da bi mogao pristupiti izmeni podataka na nalogu.
 
Samo da napomenem da e-usluge za neka mesta ne rade iako postoje na sajtu. Konkretan primer, narucio sam izvod iz Dimitrovgrada i uplatio takse. Na portalu je proknjizena uplata i pisalo je da se ceka da maticar preuzme slucaj. Tako je stajalo neko vreme pa sam pozvao opstinu Dimitrovgrad i oni su mi rekli da to oni ne koriste. Pa sam morao da slikam uplatnice (trazili su da se uplate neke druge vrednosti ali su pristali da na ovo) i rucno napisan zahtev i da im posaljem na mail.
 
Problem sa eUprava sajtom je što matičari nemaju povratnu informaciju (recimo neko obaveštenje mejlom) ukoliko neko podnese neki zahtev a matičar, ili službenik zadužen za proveru sajta eUprave, ne posećuju sajt redovno. Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu je godinama urgiralo da lokalne samouprave imaju svoje sisteme za onlajn podnošenje zahteva vezanih za matične knjige, lokalne samouprave su ulagale sredstva u razvoj istih (u hardver i softver) da bi posle nekoliko godina, tadašnja Uprava za digitalnu agendu u okviru ministarstva, odlučila da pokrene servis eUprava i obesmisli sva ulaganja lokalnih samouprava. Na stranu sve ovo, pojedini servisi su fokusirani na grad Beograd i nisu dostupni građanima u ostalim mestima.
Kao što sam već napisao, nema povratnih informacija ukoliko neko podnese zahtev ili čak izvrši uplatu putem sajta, a i sama navigacija nije srećno urađena (mislim na deo gde administratori i matičari imaju pristup), te je veoma teško doći do potrebne informacije (barem je tako bilo kada sam poslednji put bio ulogovan u admin deo, bilo je to dosta davno pošto naši građani ne podnose zahteve preko sajta eUprave). Da bih došao do informacije da je neko bilo šta uplatio, morao sam da prođem kroz nekoliko nivoa menija, i to toliko neintuitivnih da nisam ni znao više gde da tražim.

Većina opština ima navedene usluge (morale su to da popune) ali retko koja proverava sajt.
 
Retko ko je i znao za sajt dok nije došlo do ovoga problema sa LK i KZO. Biće ovo dobra reklama, jer verujem da su i matičari zanemarili servis iz razloga što je bio mali broj korisnika zainteresovanih za usluge.
Sent from Tunguzija.
 
Ja sam pre dve godine uzeo novu vozačku dozvolu preko e-uprave. Moram da pohvalim da je taj deo dobro odrađen; proknjižena uplata nakon dan-dva, a kada je dozvola stigla u policijsku stanicu, dobio sam mailom obaveštenje da dođem da je preuzmem.
 
Ja sam pre dve godine uzeo novu vozačku dozvolu preko e-uprave. Moram da pohvalim da je taj deo dobro odrađen; proknjižena uplata nakon dan-dva, a kada je dozvola stigla u policijsku stanicu, dobio sam mailom obaveštenje da dođem da je preuzmem.
+1 Isti slucaj i kod mene.
Pozdrav
 
Ima li neko isustvo sa prijavom, zaboravio sam sifru, posto sam nalog otvorio odavno, i prilikom pokusaja da povratim, izbacuje mi gresku: Дошло је до грешке приликом слања лозинке за унету електронску пошту.
ne znam sta to znaci, da li je sajt jos uvek u haosu zbog navale ili sta je. a odeljak za pomoc skoro id a ne postoji osim neke mejla drese na koju sam posalo upit...
 
Sačekaj odgovor mailom, stiće ti za dva do tri dana... Ja sam ovih dana odradio par zahteva nesmetano. Registracione nalepnice takođe rade bez problema.
Sent from Tunguzija.
 
Ima li neko da je uspesno obavio zahtev za zamenu stare vozacke dozvole?

Ne ide mi se u rodni grad i daje 2500din na put + da gubim vreme, imam citac kartica ali ne mogu da prodjem prvi korak izgleda da je do browsera i do jave, nece da mi ocita karticu iako mi MUP-ova aplikacija celik ocita uredno sve podatke...
Ako ima neko ko je uspesno zanimalo bi me njegovo iskustvo, kako je uspeo to da odradi

Hvala unapred
 
Ja sam ćaletu pre neki dan završio - probali chrome, ne radi.

Na kraju smo uspeli iz internet explorera 11.
 
Chrome ne podržava Javu. Najbolje je raditi iz Internet Explorera.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Edit: Evo nakon dosta peripetija uspeo sam. Prosli put kad sam probao pokusavao sam 5 sati i odustao. Izgleda da nisam lepo stavio security exception link u java control panel-u.
Pa onda mi falili neki mupovi sertifikati, ali na kraju sam uspeo.
Hvala
 
Hmm, podižem temu iz mrtvih :D
Imam isti problem sa zahtevom za novu vozačku, činilo mi se da će biti laka operacija ali avaj.
Da li neko može da malo pojasni celu priču sa Javom?
Pratio sam uputstvo sa e-uprave ali bez rezultata...
 
Na kom koraku je zapelo? Da li izbaci neku grešku? Verzija Jave i pretraživača?
 
Onaj drugi korak kada treba da povuče podatke sa lične karte. Javu sam za vikend ažurirao, ali nisam pri kompu da vidim verziju, IE isto nisam siguran.
Čim dođem kući, proveravam pa pišem.
Inače sam čitač radi, bar što se tiče očitavanja LK.
 
Java verzija: Version 8 Update 131 (build 1.8.0_131-b11).
IE verzija: 11.0.9600.18538 Update versions: 11.0.38 KB (3203621).
 
Rešio sam, problem sa javom i exception site list.
 
Nazad
Vrh Dno