Šta je novo?

Pomoc oko odabira kucista

bocacu

Poštovan
Učlanjen(a)
26.09.2014
Poruke
6
Poena
51
izvinjavam se administratorima nisam pazljivo procitao upustvo o postavljanju tema, ako je moguce prebacite u deo predvidjen za temu.
 
Dugo sam razmisljao o tom ms kucistu ali se sada pojavio i ovaj tt i fd kod nas u radnjama za nesto malo vise novca pa mislim da opravdavaju tu razliku ako ne gresim
 
ok, znam da ja trebam da presudim ali su to dva modela skoro indeticna po izgledu. Zanima me samo koje je kvalitetnije i bolje za isti iznos novca razlika je samo 200 dinara
 
Fractal Define S ima 2-3 mane, nema mesto za optiku i mozda moze biti mana sto nema horizontalne police za hdd (losije se hlade hdd pogotovo kad ih je vise) i filter u podu se izvlaci pozadi (za razliku od R5).
Tom Termaltake se filter prasine izvlaci pozadi, a sve ostalo kao ima.

Znam da je na mom FD kvalitet izrade veoma dobar.

Imaces 1 hdd rece + ssd, ako hdd postavis da kraj njega duva ventilator, verovatno nece biti problem sa njegovim hladjenjem.

Ako ti treba optika idi proveri oba kakvi su pa ako TT ne zaostaje kvalitetom za FD, uzmi TT, inace mozes koji god.
Obavezno, ako je moguce, vidi uzivo oba.
 
Ne optika mi nije potrebna, hvala na pomoci video sam i ja mane kod fd s koje i nisu problematicne iz razloga sto ce uvek biti po jedan hdd i jedan ssd jedino sto moze da se kaze da je mana je filter koji se izvlaci pozadi. ali prevelika mi je razlika od 5000-6000 hiljada izmedju s i r5.
 
Moj glas ide za Fractal Design. Zaista kvalitetno kućište, lepog dizajna, prostrano (duva promaja). :) Zanimljivo rešenje za hdd, savršeno za vodena hlađenja ko voli, zvučna izolacija. Vidim da su izašla dva nova modela u Define seriji, Define C i Define Mini C. Nešto manjih dimenzija u odnosu na Define S. Nemaš potrebu za R5 koji je dosta skuplji i ima 8 pozicija za hdd 3,5/2,5 i 2 za ssd.
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-c
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/define-series/define-mini-c
 
Fractal define s, za tih 80€ je odlicna kupovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno