Šta je novo?

Logitech G700s & Sanyo baterije

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
502
Poena
330
Poz ljudi!

Treba mi savet posto se dvoumim oko kupovine novog seta baterija za misa. Inace, koristim vec par godina Sanyo Eneloop XX baterije (~2500 mah) uz njihov originalni brzi punjac MQR06. Od 8 takvih baterija, dve su u tastaturi, dve u gamepadu, a cetiri koristim za misa (samo ih promenim kako se isprazne). E sad, od tog novog seta od 4 baterije, jedna je definitvno riknula (punjac to detektuje, samo zapisti kad se stavi na punjenje i treperi brzo, sto uputstvu znaci da je baterija crkla). Te XX baterije imaju zivotni ciklus od 500 punjenja (rekao bih da ga ni priblizno nisam dostigao s obzirom da 4 baterije menjam u krug za misa). Naravno, s obzirom da ih koristim vec neko vreme, ne drze napon toliko dobro (samim tim i trajanje) kao sto je bilo ranije. Dvoumim se da li je pametnije uzeti klasicne Sanyo baterije od 2000 mah-a (bele, sa 1500 ciklusa punjenja) ili ponovo ove XX (sa 500 ciklusa punjenja i 2500 mah-a). Pitanje dugotrajnosti (ciklusi punjenja) vs kapacitet. XX bi trebal da je u odnosu na standardne oko 25% duzeg trajanja dok se ne isprazne, ali eto, brze pocinju da otkazuju. Razlika u ceni za set od 4 komada je zanemarljiva, tako da je samo pitanje sta je pametniji izbor. Ako neko koristi u G700 ili G700s ove bele, klasicne, mogao bi da prenese informaciju u smislu koliko dana izdrze pod intenzivnom upotrebom.
 
Poslednja izmena:
Bele definitivno. Crne su u stanju dati vecu struju bez prevelikog pada napona. To ti za mis ne treba.

Ta sto je crkla moze biti da je potpraznjena. Ostavi je na punjacu bez obzira sto signalizira losu bateriju. Ovaj moj punjac se prebaci u trickle mod i na kraju 'ozivi' i takvu bateriju. Proveri je ispocetka i na pola sata-sat. Moguce da je bas crkla, pa da se ne pregreje bezveze i napravi stetu.
 
Hvala na savetu, vidim da i ostale XX zezaju, recimo iz tastature, nece da ih puni, pokazuje isti problem. U tastaturi rade, ali kad ih stavim u mis, kao da su skroz prazne, mis ne reaguje (te su baterije jos matorije od ovih iz misa). Nabavicu set belih, 8 komada, pa idemo sve ispocetka. Valjda ce biti dugotrajnije od crnih.
 
Imas u temi o baterijama odakle i kako i za koliko... Ja sam uzimao od nkona. Nedavno je neko pisao i objasnjavao o novim verzijama eneloopa i razlikama u odnosu na fujitsu...
 
Imas u temi o baterijama odakle i kako i za koliko... Ja sam uzimao od nkona. Nedavno je neko pisao i objasnjavao o novim verzijama eneloopa i razlikama u odnosu na fujitsu...

Bacicu pogled. Vidim da nove bele imaju jos duzi vek trajanja, sa 2100 punjenja (1500 ranije). Razmisljam da uzmem 4 crne i 4 bele, pa cu moci da ih poredim u smislu trajanja i kapaciteta. Samo jos da nadjem te nove verzije i crnih i belih (kontam da ih ima po ovim foto radnjama). Ovo sto vidim po Winu i slicnim radnjama, moguce je da su stariji tip baterija, nesto sto je ostalo na lageru.
 
^
A zasto koristis punjac za baterije? Zasto ne punis bateriju u misu? Ja imam Enelop bateriju koju sam dobio uz misa pre tri godine kada sam ga kupio. Baterija traje desetak sati neprekidnog koriscenja, sto je meni dovoljno za ceo dan (nekome ko intenzivnije koristi racunar to nije dovoljno za celodnevni rad, a narocito gaming). Preko noci ukljucim USB kabl i baterija se napuni. Kada zaboravim da ga napunim koristim ga sa kablom dok se baterija ne napuni i nemam nikakvih problema. Ne vidim razlog da posebno punim baterije i menjam ih.....
 
Srle22, u pocetku jesam koristio punjenje preko misa. Ali problem je sto je taj kabl jako krut i tezak, tako da nije prijatno koristiti misa dok je na kablu. A i gubi smisao, s obzirom da sam uzeo bezicnog misa upravo kako se ne bih zezao sa kablom (da nemam ogranicenja). Ovako brzi punjac + 4 baterije, cim se isprazni, zamenis sledecom i tako u krug. Punjenje preko kabla od misa traje skoro 5 sati, a uz ovaj brzi punjac crna XX od 2500 mah-a se puni za sat i po (ako je skroz prazna, obicno i brze). Bele se pune koliko vidim (2000 mah-a) za oko 75 minuta ako su skroz prazne. Inace, postoji minimalni napon koji je potreban u bateriji da bi ona mis radio. Nizi napon nije problem ako su baterije u tastaturi, sve radi ok, ali u misu se pokazu kao da su skroz prazne (ne reaguje). Ni jednog trenutka se nisam pokajao sto sam uzeo punjac + baterije, mnogo je efikasnije za rad pogotovo ako se mis koristi za posao (90% vremena kod mene).
 
Nazad
Vrh Dno