Šta je novo?

VDSL, IPTV instalacija urazlicitim prostorijama

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,757
Poena
425
E pa ljudi, treba mi pomoc.
Uzeo sam box paket, posto mi je kablovski operater uzasan.
Ruter se trenutno nalazi u mojoj sobi i povezan je na PC.
Tv na koji zelim da povezen stb je u drugoj sobi, odvojen zidom.
Prvobitno sam razmisljao samo da izbusim zid i provucem mrezni kabl od rutera do stba u drugoj sobi.
Ujak mi je pomenuo da bih mozda mogao da odradim dve uticnice u zidu, sa obe strane, 'ajde da kazem zenske i da u jednu bocnem kabl iz rutera, a u drugu kabl ka stbu.
Da li je izvodljivo?
Mozdas neki predlog za elegantnije resenje?
 
To rešenje sa utičnicama je svakako moguće. Pored toga, fleksibilnije je. Recimo, kad krečiš, isključiš kablove i ništa ti ne smeta. Ako bi kabl samo prošao kroz zid, onda bi morao da ga preskačeš. Ako si u mogućnosti, postavi utičnice.
Dopuna: bolje je da postaviš dva kabla i utičnice sa po dva konektora. Možda ti nekada zatreba, pored IPTV, i žičani internet u drugoj sobi.
 
Poslednja izmena:
Aj valjda je ovo prava tema za moje pitanje. Imam dve kuce jedna pored druge u prvoj kuci je telekomov vdsl, iz te sam provukao lan kabel za komp u drugu kucu. E sad hocu da povezem u drugoj kuci d3i sa internetom. Ne bi da provlacim jos jedan kabel, nego sam mislio da uzmem switch ili wifi ruter za drugu kucu. Da li moze da radi kako sam ja zamislio? Izvucem lan kabel iz kompa, pa u switch ili ruter odatle jedan za komp, drugi za d3i.
 
Može baš tako. Ako ti ne treba wifi, onda stavi svič.
 
Nazad
Vrh Dno