Šta je novo?

MSI greska tokom bios update

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Drugari imam plocu MSI P67A - GD65 iz windowsa je uradjen update za plocu i sto je najgore nije zavrsio update do kraja. Sada ne mogu nikako da aktiviram plocu, kada upalim racunar sve radi, ventilatori rade i to traje nekoliko sekundi i automatski se restartuje ( LOOP ). Da li postoji neka varijanta da uradim update? Probao sam da vadim bateriju, da uradim ciscenje memorije pomocu dzampera, ali nazalost nista. Vadio sam i ram pokusavao da pokrenem sa jednim stikom ali nazalost nista. Na toj ploci je bio procesor I5 2500k.

HVALA!
 
Sija li zelena dioda na ploci?
Ta ploca ima dual bios, ako prvi zakaze aktivira se drugi.
 
na ploci svetle samo lampe koje se nalaze iznad procesora ima ih cetri ili pet. Vidim da pise da ima dual bios samo mi nije jasno kako se pali taj drugi, sve sam probao i nista.
 
Skini najnoviji bios fajl koji nije exe, pošto su najnoviji exe, vidi tu i na forumu:
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=164135.0

Npr E7681IMS.1J0, reimenuj u E7681IMS.ROM ili/i AMIBOOT.ROM, formatiraj flešku na FAT32, obavezno usb 2.0, kopiraj fajlove u rut može oba E7681IMS.ROM ili/i AMIBOOT.ROM, o možeš dodati i taj 1J0, dekonektuj sve diskove, ubodi flešku nazad, uradi Clear Cmos, i probaj.

Ako ne nije u lupu, ostavi ga par minuta, jer možda radi iako ne postuje.

Ako neće probaj držati pritistuno Ctrl-Home, ako neće probaj pritisnut power taster.

Ako neće verovatno nema spasa.
 
Ako neće verovatno nema spasa

Naravno da spasa ima.

Odes u servis koji ima eprom,covek ce skinuti cip i flesovati poslednji bios fajl,vratice cip u plojku i wolla...ploca radi !
 
probaj prvo sa savetom monsieur Ricka. Sve novije msi ploče to podržavaju.

preimenuj pomenuti bios na .rom , ubaci u root fleške , otkači sve hdd-ove i cd-romve,
i udeni u usb na ploči. to u 99 posto slučaja pali.
 
Kad je MSI u pitanju, BIOS ima svoj recovery name.

E, sad, najverovatnije to mora biti isti BIOS koji je uflešovan.

Da li je to prethodni ili ne, najbolje probati oba.
 
Nazad
Vrh Dno