Šta je novo?

Skyworth (Super IPS) televizori?

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,887
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ima li neko iskustva sa modelima kompanije Skyworth. Vidim u specifikacijama da imaju Super IPS ekran (šta god to značilo) i da su znatno skuplji od ekvivalentnih Fox, Vox i sl. proizvođača. Posebno me interesuje model Skyworth 32E3000. Mogu ga nabaviti za oko 18k dinara.
 
Mi ih prodajemo u WW imaju odlican panel, mnogo su bolji nego Vox Fox i sl. bar sto se kvaliteta slike tice, i nije bilo reklamacija za sada...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Mi ih prodajemo u WW imaju odlican panel, mnogo su bolji nego Vox Fox i sl. bar sto se kvaliteta slike tice, i nije bilo reklamacija za sada...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Vi što ih prodajete u ww predpostavljam imate i dobar ruc (zarada) pa su zbog toga bolji nego ostali? ili sam ja previše skeptičan?
 
Poslednja izmena:
I to stoji :) ali ne, slika je stvarno dobra, neka slobodno neko svrati do vidikovca rado cu mu upaliti tv da vidi kakav je... Slika uopste nije losa, boje su dobre, i svakako iznad proseka u odnosu na druge B brendove... Iskreno ja sam agent raiffa meni je svejedno sta cu da prodam, samo da ide na kredu :d A i sam dobavljac je rekao da se u njega ugradjuju LG paneli, mozda ne oni koji idu u same LG tv-ove, ali da ih svakako proizvodi LG, e sad elektronika sama i nije u nekom rangu, ali boze moj zato je i sama cena niska :)
 
Skyworth ne bi trebalo da se upoređuje sa Adler, Elin, Vox, Tesla i sličnim domaćim brendovima koji su zapravo samo nalepljena imena na generičke kineske ili turske proizvode. Koliko sam čitao, Skyworth zaista jeste proizvođač, tj. već postojeći kineski brend. Zato ga treba upoređivati sa drugim kineskim brendiranim proizvođačima, poput TCL i Hisense. Ali, sudeći po tome kako su se potonji samo nakratko pojavljivali na našem tržištu i brzo nestajali, ne znam kakva je budućnost i ovog proizvođača. Verovatno su firmirani kinezi bili preskupi za najskromniju kategoriju kupaca, a istovremeno nedovoljno brendirani za zahtevnije potrošače.

Inače, video sam jedan Skyworth u ww radnji. Prvi utisak je bio da slika nije ništa posebno. A prodavci ih baš hvale sa entuzijazmom, ističu da je Super-IPS panel itd. Čak i da je Skyworth zapravo LG podbrend, ili da je veoma jak na tržištu SAD, što nisam siguran da su baš istine i ne bi trebalo da se tako govori kupcima. Očogledno je ww uvoznik pa ih agresivnije ističu.
 
Kasno svi odgovori dođoše. Uzeh ADLER 32AE6000. Skyworth bio 17500 a ovaj 19000. Hteo sam Skyworth zbog tog Super IPS panela i što sam video da je brand tipa TCL. Imao neke čekove pa rekoh da uzmem neki trash za igraonicu, da pratimo ligu šampiona i sl. Ovo su WW outlet cene (regularno su oba TV-a oko 25-26k). Do sada nisam imao problem sa WW outlet robom. Uzeh na kraju ovaj Adler jer je Smart odnosno ima Android u sebi za razliku od Skyworth-a (nije loše da se stavi popcorn, neki iptv i sl).
 
I to stoji :) ali ne, slika je stvarno dobra, neka slobodno neko svrati do vidikovca rado cu mu upaliti tv da vidi kakav je... Slika uopste nije losa, boje su dobre, i svakako iznad proseka u odnosu na druge B brendove... Iskreno ja sam agent raiffa meni je svejedno sta cu da prodam, samo da ide na kredu :d A i sam dobavljac je rekao da se u njega ugradjuju LG paneli, mozda ne oni koji idu u same LG tv-ove, ali da ih svakako proizvodi LG, e sad elektronika sama i nije u nekom rangu, ali boze moj zato je i sama cena niska :)

Svaka čast na iskrenosti :) Ako budem imao bilo koga za kredit posalću ga kod tebe :)

Što se Skyworth'a tiče složio bih se sa Star-dusterom ali mislim da je to čista glupost što ih neko povezuje sa LG'jem i to da mogu da imaju super IPS panele mogu da pričaju samo oni koji nemaju pojma šta je zapravo S IPS panel. Nigde ali nigde se ne pominje nikakva saradnja između ove dve kompanije. Pretpostavljam da distributer servira dezinformacije kako bi na kontu LG brenda povećao prodaju nekog Skyworth'a. Smatram da je cela priča apsolutna glupost i da se u Srbiji ljudi bave svakakvim stvarima i pričama kako bi uspeli u svojim poslovnim ciljevima jer kod nas pravosudni sistem ne funkcioniše kako treba. Za ovakve stvari se u inostranstvu pokreću tužbe i plaćaju milionske kazne.
 
Nemam običaj da uskačem u diskusije ovakvog tipa, ali baš juče sam bio u WinWin-u i imao prilike da gledam neki video koji je išao uporedno na 2 Samsunga, LG, Sony i taj Skyworth 43" (do tada nikad čuo nisam za tu marku). I bio prilično iznenađen kvalitetnom slikom. Ništa ja nisam uočio da su slike na Samsung tv-ima i LG-ju pored išta bolje od tog Skyworth-a. Sony je bila najbolja slika, ali je taj Sony em 40" em oko 150e skuplji od tog Skywortha. Bili su tu i neki Fox i Telefunken sa prilično neubjedljivom slikom u odnosu na ostale (svi tv-i 40-43").
Ne znam da li se kvari, kakav ima meni, daljinski i te ostale stvari, ali u pogledu slike i cijene mi je taj Skyworth ostavio baš dobar utisak. Sony jeste bolji ali 150 eura uštede i skoro 8cm veća dijagonala ni slučajno nisu za baciti.
Ljudi kupuju jeftine smart-telefone kineske proizvodnje i manje poznatog brenda, pa su zadovoljni (koliko para-toliko muzike), a kad razmislimo na temu TV-a, šta ti treba u stvari. U gradovima većina ljudi ima ili kablovsku ili IPTV, znači treba ti samo HDMI priključak, pristojna slika i zvuk, a tjuneri uopšte nisu bitni. Praktično ti treba monitor sa dobrom slikom i zvučnicima. Naime ja kao korisnik SBB-ovog trio paketa i dobrog Android TV box-a koji pušta sve video formate i rezolucije (Tronsmart MXIII Plus) od TV-a tražim dobru sliku, pristojan zvuk (ništa spec.) i bar 2 HDMI priključka. Pa ako još uštedim koji evro, kud ćeš bolje. Upravo sam i došao na forum da se pobliže raspitam o ovoj marki. Naime znam ja da su Sumsung i LG brendovi, ali ako ima za manje para nešto pristojno (slika i ton), zašto ne iskoristiti to. No slažem se da je i rizik jer očito u Srbiji ljudi s ovom markom nešto i nemaju iskustva.
Naravno, sve je stvar ukusa, ali cijena je baš konkurentna.
 
Običan TV plus android box najbolja kombinacija. Doduše, ja kod kuće imam smart LG 47LA667S (netcast platforma) i na njega sam nakačio lap bez ekrana (skinuo i plastiku, ostala samo baza). Neki intel dual, 2gb mem i ssd 64gb (za njega dodao još 20eu). To kida kako radi. Kodi (za stream televizije), popcorn i twitch i ništa više mi ne treba.
 
preko HDMI kabla
 
Super-IPS je LG Display panel.

Ne kupujte televizore sa IPS panelima, samo VA ako ćete ih koristiti za TV program i filmove.
 
Samo ukratko...
Za početak IPS paneli imaju kontrast na nivou TN+Film panela (retko koji prebacuje 1.000:1; najgori VA panel ne ide ispod 3.000:1)
i samim time nisu za filmove (crna koja nije crna plus loša crna uniformnost).
Jeste, boje su bitne, al' moderni *VA paneli su tu isto jaki. I onda čuveni IPS glow :d. "Veselje" u mraku i mračnim scenama.

Naravno, postoje i *VA paneli koji su isto šit.

http://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
http://hdtelevizija.com/2015/03/01/oled-vs-ips-lcd-vs-s-pva-televizori-usporedni-test/
 
a ako se pomerimo par cm od centra tv-a koji je onda bolji? I ako npr tv gledamo u nekom osvetljenom ambijentu koliki je kontrast?
 
Pa ni uglovi gledanja kod *VA panela nisu uopšte loši.

Imam dva TV-a sa *VA panelima - na Samsungu su uglovi ok,
a na Soniju su odlični (pretpostavljam da je Sharpov *VA).
 
VA panele proizvode Samsung, AUO i Innolux dok je Sharp minoran.
Naravno da razlike postoje.

Koliko sam čitao i istraživao, trenutno su AUO VA TV paneli najbolji.
---

Skyworth je 6. svetski i 3. najveći kineski (iza TCL i Hisense) prodavac TV-a po tržišnom učešću!

Na Tmallu da birate.

Zanimljivo je da ne stavljaju u specifikaciju koje panele koriste. Hm...
 
znaci nema promena na VA panelima kad se gleda pod uglom? El si obracao paznju na led televizore napravljenje od 2012 te godine pa na ovamo? :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima, nije IPS u pitanju.

Zato sam ti otkucao, zavisi koji VA panel je u pitanju jer nije svaki isti.
Neki imaju uže, a neki i dosta široke uglove gledanja. Zato sam ti otkucao moja dva slučaja :).

Na mom konkretnom Soniju je 171° horizontalni ugao gledanja.
 
VojvodaSrbski je u poslednjih x dana upao u opasan maraton hajpovanja xxVa panela i pljuvanja IPS-a :) Mozda je red da malo popustis gas.

Za početak IPS paneli imaju kontrast na nivou TN+Film panela (retko koji prebacuje 1.000:1; najgori VA panel ne ide ispod 3.000:1)

Tacno je da VA paneli imaju visi kontrast ali kao da je to jedino bitno.
Uz to nije tacno da retko koji IPS prebacuje 1000:1, jeste da su losiji od VA panela na tom polju ali danas cak i za 150e imas dovoljno dobre IPS, od 180-200e i odredjene modele sa odlicnim AH-IPS panelima i 1200-1300:1 kontrastom sto uz kvalitetnu fabricku kalibraciju i dodatne modove nikako nije ''krs i djubre'' kakvim (iz nekog cudnog razloga) pokusavas da ih predstavis u poslednje vreme :) Treba pomenuti da za iste pare (oko 200e) mogu da se kupe i neki odlicni AMVA modeli, cak i 27'' AMVA za 25k din http://www.benq.com/product/monitor/vz2770h/, 23.8'' verzija je oko 22.5k din.

Na kraju i jedni i drugi su dobar izbor pa ne vidim razlog za pljuvanje IPS-a uz toliko velicanje VA panela jer su, bar u toj najpopularnijoj cenovnoj klasi, prilicno izjednaceni kada se sve sabere i oduzme.

PS

Pogresan thread, ovaj je o televizorima, htedoh da otkucam u podforumu o monitorima ali svejedno.
 
Poslednja izmena:
Posto je ovo tema jelte o Skyworth-u, dobili smo njihove smart modele i pravo da vam kazem nisu losi uopste, smart program je osnovni, ali radi mnogo fluidnije u odnosu na smartove drugih B brendova, dobra je I slika, a I zvucnici su sasvim solidni za TV od 41k za 42inca ili 28k za 32inca varijantu i da 3god garancije :p
 
Ima tema za kompjuterske panele, ovde je reč o TV panelima.

I samo balansiram na forumu naspram LG Display IPS dogme :).

IPS/PLS/AHVA kompjuterski paneli imaju svoju namenu.

Tema su Skyworth TV-i i IPS paneli koje navodno imaju, a taj info je nemoguće naći kod Kineza.

Posto je ovo tema jelte o Skyworth-u, dobili smo njihove smart modele i pravo da vam kazem nisu losi uopste, smart program je osnovni, ali radi mnogo fluidnije u odnosu na smartove drugih B brendova, dobra je I slika, a I zvucnici su sasvim solidni za TV od 41k za 42inca ili 28k za 32inca varijantu i da 3god garancije :p
Skyworth je ozbiljna kompanija, sam otkucao. Nije OEM čunga-lunga kompanija :).
 
Poslednja izmena:
Napisah da sam pogresio thread ali komentar ostaje jer si u poslednjih 10-ak dana prilicno hejtovao IPS a hajpovao xxVA :)

I samo balansiram na forumu naspram LG Display IPS dogme .

Nisam znao da ta tehnologija ima svoje vernike ovde :) Sve tehnologije tj svi paneli imaju svoje mane, ne vidim zasto bi neko poceo da obozava bilo sta od toga.
Inace to sto si pisao ne lici bas na ''balansiranje'' vec na forsiranje tvoje xxVA dogme :)
 
Poslednja izmena:
Posto je ovo tema jelte o Skyworth-u, dobili smo njihove smart modele i pravo da vam kazem nisu losi uopste, smart program je osnovni, ali radi mnogo fluidnije u odnosu na smartove drugih B brendova, dobra je I slika, a I zvucnici su sasvim solidni za TV od 41k za 42inca ili 28k za 32inca varijantu i da 3god garancije :p

Mislim da je cena nerealno visoka za pojedine modele ,da li je to uvoznik postao nazajazljiv ili sta god ,ovom cenom ulazite vecu u ,lg, samsung ....segment ,sto je van svake pameti za c brend.Primer
http://www.winwin.rs/tv-audio-video...0x1080-full-hd-hdmi-usb-t2-tuner-6797742.html
..
 
To je sa gugla, najveca greska koju ljudi rade kada pretrazuju neki proizvod u WW... Jel pise da ga nema na stanju? Ja sam sad usao direktno na sajt, ima samo dve 43-ke, jedna je 38k za kes, a drugi je 50k s tim sto je taj 4K smart, tako daa sledeci put teazite direktno na sajtu, a ne na guglu... Nije da sad nesto branim cene, jake su generalno, ali opet svi znate zbog cega :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno