Šta je novo?

Skyworth (Super IPS) televizori?

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,888
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ima li neko iskustva sa modelima kompanije Skyworth. Vidim u specifikacijama da imaju Super IPS ekran (šta god to značilo) i da su znatno skuplji od ekvivalentnih Fox, Vox i sl. proizvođača. Posebno me interesuje model Skyworth 32E3000. Mogu ga nabaviti za oko 18k dinara.
 
Ni taj sajt nije relevantan, iskljucivo winwin.rs, it svet i eponuda zbunjuju ljude, kazu videli smo na sajtu, odem na sajt, kad ono nema to sto su trazili, pitam ih gde ste videli, kazu eponuda ili google, i posle ih samo razocaram jer nemamo to sto oni traze... Upravo na sajtu gledam 43e700a i cena je 41k za kes...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Ja sam uzeo u WinWInn-u Skyworth neki uhd od 55 inca i sta reci, efekat DSE samo takav, tamne pruge po vertikali na belim povrsinama,za ove "strucnjake" tj njihove servisere to je za tu cenu normalno, a objasnjavao sam im pola sata sta je to DSE efekat ili ti efekat prljavog ekrana. Vratio tv nazad, posle nekoliko dana i trazio drugi ili povracaj novca, ali to ovde kao u crkvu da si dao, e moj zapade, zapade, hiljadu godina smo jos, josss
 
I ja sam razmisljao o tom tv-u. Onom najvecem 4k. Posle gledam.....vecina sporta sto pratim i ako se radi o full hd-u ne prikazuje dostojnu sliku tog kvaliteta...jese full hd ali bit rate katastrofa i ona uzmes 4k tv i na njemu gledas demo, neke klipove sa yt i par kanala sa astre i to je to. Mnogo para a u stvari gledas istu sliku. Kad krenes da pratis sadrzaj vise ne vidis razliku izmedju 1080p i 4k.Razlika je ogromna ali je ne vidis kad prestanes da razmisljas o tome. Da spomenem i to da je razlika uocljiva tek na televizorima vecim od 55".Na manjim se slabo moze nesto videti razlike i to kad stavis jedan tv pored drugog,pustis isti sadrzaj,zamrznes i onda razgledas sliku. Ne bih zeleo da povredim necija osecanja ovim postom ali ako covek objektivno pogleda tako sad stoje stvari. Pravo vreme za kupovinu ovakvog tva je kad na satelitu bude 4k kanala koliko sad ima fullhd kanala. Tad ce i filmovi biti 4k i ostali sadrzaj a to je za dosta godina,ne mogu tacno da kazem za koliko. Do tada samsung ili lg 55 ili vise, fhd i da te bog vidi. Ko ne razmislaj o finansijama 65" 4k tv iz momenta :) pa tamani i gledali 480p strimove na njemu :)
 
Bio sam sinoć u WW-u (kucao na drugoj temi zašto). Imaju izloženo dosta Skyworth modela. Meni deluje sasvim dobro. Sivo-srebrna boja kućišta je popriličan plus.

Ako ništa drugo barem Kinezi objavljuju specifikacije panela, pa znaš o čemu se radi.

Na osnovu dostupnih informacija, panel bi morao da bude 10-bitni (da li pravi ili 8 bit + FRC, nemam taj podatak).

E sad kakav je, to bi morao otići do prodavnice, daljinac u ruku i „testirati“ koliko se može. Uvek možeš poneti USB fleš sa raznim video materijalom, kao i potpuno
crnom i sivom slikom da testiraš LED pozadinsko osvetljenje, uniformnost crne, koliki je IPS žar (glow) i efekat prljavog ekrana.
Takođe ako se misli priključiti PC, onda treba proveriti da li može 4k @ 60Hz @ 4:4:4.
 
Poslednja izmena:
Radi dobro, ali nemaju baš neki plejer. Čini mi se da nema podešavanja titlova (veličina, boja, pozicija). Ja često pustim film na telefonu (MX Player) i tako gledam.
 
I ja sam imao lose iskustvo sa Skywort TV. Radio je oko 18 meseci bez problema, jedino sto je cesto imao problem sa usb, kada pustim film znao je cesto da zabode ceo tv i samo vadjenje iz struje je pomagalo da proradi opet.
Nakon 18 meseci riknulo je osvetljenje, zamenuli su ga i kada je dosao sa popravke radio je opet 7 dana i isto se desilo i tako 3x za redom. Onda sam dobio povracaj novca.
TV je bio uzet u WW, model je bio od 32inca hd rezolucije.
Jedino da pohvalim WW sto se garancije tice, sve su maksimalno ispostovali i nakon treceg istog kvara nazvali su me i rekli da ce mi refudirati novac.


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Sto se tice SKYWORTH TV-a. Kupio sam jedan u winwin-u, 32", bio na popustu, tipa oko 20k rsd. Kad mu je istekla garancija, nepunih mesec dana nakon toga, je nestala slika (zvuka ima). Odneo sam ga na popravku koja je bila 50e, i to je bilo otprilike u februaru ove godine. Danas opet crkao, isti kvar.
Ako neko planira da kupi ovu marku tva neka ga zaobidje u sirokom krugu!!!
 
Nazad
Vrh Dno