Šta je novo?

HDMI to VGA aktivni adapter pitanje...

Obican kinez radi ko sat, probano i na nvidiama i na atiju. Vp cena je oko 10€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledam po KP ima dosta ovih adaptera za 700/1000 dinara, ali pitanje je koji bi radili jer nisu svi aktivni, tako da ne verujem da moze bas svaki.
 
Sorry sto sam ***** pa ne citam teme u kojima sam pisao, ne zalazim u ovaj deo foruma cesto, ne zameri. Ne znam da li sam sad od koristi posle mesec dana ali ajd da probam.

Platio sam ga oko 3500 ako se dobro secam, dakle masno, ali bilo mi je bitno da ga imam odmah. Jedino sto sam pored toga nasao je bilo winwin, tamo bese nekih 1700 i naravno, pojma nemam da li bi isto radio posao, tj da li je dovoljno dobar.

I verovatno bih narucio taj, medjutim, komp mi je bio preko potreban pa mi se nije dalo da cekam da stigne to, jer nisu imali to na lageru. I da, tad jos uvek nisam imao graficku i jedini izlaz na raspolaganju mi je bio HDMI. Kad je stigla grafa, probao sam preko DVI ali sam dobijao strafte po ekranu, po sivim i crnim povrsinama, kao neki straftasti flicker. Takodje, ni kolorit nije bio kako treba, ceo monitor je imao neki ljubicast smek, tako da sam se odmah vratio na taj konverter/adapter.
 
VGA izlaz na mom racunaru se pokvario, tako da sam ostao sa opcijom HDMI -> VGA konverzije. Zanima me da li mogu sa konvertorom koji je pokazan u postu ispod povezati svoj racunar sa monitorom (1680x1050px)? Takodje me zanima, zasto neki spominju audio izlaz, zanima me zasto je to bitno (u smislu da imam integrisani 3.5mm izlaz na maticnoj)

@Taz-91 a ovaj Pogledajte prilog 213692 kazu da je aktivni.
 
Kupio sam adapter kao na slici iznad. U BIOS-u sam odabrao IGFX kao Initial Display Output i memoriju sam stavio na 1024 mb. Restartujem komp, pali se monitor, prikazuje se logotip maticne i nakon toga se pojavljuje crni ekran gde se samo vidi kursor misa kojeg mogu da vucem po tom crnom ekranu. Na momente se pojavljuju kao neke sive kocke (delovi prozora).

Moze li mi iko pomoci kako da resim ovaj problem? Da li bi mogao biti sto mi je rezolucija 1680x1050, a ne FullHD?
 
^Ja nista u BIOS-u pipao nisam. Samo zabo to u izlaz i radi sve. Ako ti ista znaci, i kod mene je 1680x1050.
 
Kod mene je definitivno neki problem. Verujem da komp nesto brljavi jer imam i graficku.
 
To je jedina opcija za nove kartice ako imas samo VGA monitor, ali je bitno da kupis aktivni adapter, jedini za koji znam da je takav a ima da se kupi kod nas po povoljnijoj ceni je onaj HAMA koji sam ostavio u prvom postu, ostali su oko 3.5k, a ovaj je 2.5k na sajtu WINAMP (znas na kog dobavljaca mislim, 2 reci sa 2 pocetna slova W). E sad zavisi koju bi karticu uzimao, prethodna generacija NVIDIA ima DVI-I, ali je na primer nova GTX 970 preko 300e, a polovne su od 230e, tako da se vise isplati uzeti pod garancijom na primer rx 470 +20e za aktivni adapter.

Apsolutno se slazem.
 
...a da bi ikakvu promenu na bolje u slici napravio ovaj kabl? rekbY.jpg
 
Nazad
Vrh Dno