Šta je novo?

e porezi - treba pomoć

kikoinic

Poštovan
Učlanjen(a)
30.10.2016
Poruke
4
Poena
51
Potrebna pomoć. Inače koristim sajt e porezi od početka sa ličnom kartom bez problema. Od juče kada stavim LK u čitač ne daje mi polje da unesem PIN i ne pokazuje mi koje je sertifikaciono telo. Kad stavim druge LK sve to prolazi bez problema. Takav slučaj je i na drugim računarima. U token manageru mi pokazuje sertifikat uredno, u programu čelik pokazuje da je verifikovan digitalni potpis, bez problema potpisujem pdf fajlove kao i program CROSO bez problema digitalno potpisujem. Samo je problem u logovanju na sajtu e-porezi!

Reinstalirao sam sve programe sa sajta MUP-a i sve sertifikate ali ništa. Samo za moju LK ne može da se unese PIN i ne pokazuje koje je sert.telo.

Da li neko zna rešenje za ovo?
 
Lična karta je pre 18.08.2014 ili novija?
 
Novija je 2.6.2015. Koristio sam je bez ikakvog problema do juce

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
A CELIK? Jel' on i dalje ispravno cita tvoju LK i vidi sertifikate?
 
Novija je 2.6.2015. Koristio sam je bez ikakvog problema do juce

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Meni u objedinjenoj proceduri ne radi jedna stara i jedna nova, na više računara probao. Bio i lično u APR u, ljudi ljubazni i hteli da pomognu, ali neće ni kod njih. Lk ispravne, potpisuju PDF, sertifikati ispravni i džabe... Poštini i Halkomovi rade, MUP neće. Samo jedan dan prestali da rade. Probaj da vratiš javu na prethodnu verziju.
 
Meni u objedinjenoj proceduri ne radi jedna stara i jedna nova, na više računara probao. Bio i lično u APR u, ljudi ljubazni i hteli da pomognu, ali neće ni kod njih. Lk ispravne, potpisuju PDF, sertifikati ispravni i džabe... Poštini i Halkomovi rade, MUP neće. Samo jedan dan prestali da rade. Probaj da vratiš javu na prethodnu verziju.
To je izgleda i slucaj kod mene. Kontaktirao sam i eporezi ali znajuci podrsku od njih slaba vajda. Ostaje mi da izvadim neki drugi sertifikat od pks ili poste [emoji20]

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Kada su pocele da ne rade? Da li je to slucajno u zadnje tri nedelje za sve slucajeve? (problem oko DNSova)
(pitam Scousera za one 2)

Kada pogledate jednu koja ne radi i onu koja radi, da li su isti izdavaoci? Ako nisu, od kog izdavaoca ne radi?
 
Evo šta kaže PKS podrška:

Poštovani,
Rešenje problema pristupa sajtu Poreske uprave vidi se i na samoj strani za prijavljivanje na sistem Poreske uprave (strana gde piše Prijavite Se). U gornjem delu iznad prostora za unos PINa, malim plavim slovima piše Uputstvo za neometan pristup portalu Poreske uprave.
http://www.purs.gov.rs/sw4i/download/files/cms/attach?id=750
Primenite to uputstvo i problem će biti rešen. Izvucite, a zatim ponovo ubacite karticu / token.
Ovo se dešava kada na istom računaru koristite više kartica i morate ponavljati operaciju opisanu u uputstvu SVAKI put kad koristite druge kartice U pitanju je propust firme koja je radila aplikaciju za Poresku upravu. Problem se može rešiti i višestrukim pritiskanjem tastera Cancel, ali to nije praktično (treba kliknuti onoliko puta koliko imate sertifikata u skladištu sertifikata na putanji opisanoj u pomenutom uputstvu).
Ovo je, takođe, naznačeno kao jedan od čestih problema u sekciji Najčešća pitanja na našem portalu www.pks.rs/ca.
Rešenje problema pristupa sajtu CROSO takođe se nalazi na njihovom delu sa obaveštenjima - potrebno je da se preuzme I instalira najnovija verzija programa Security Tray.

Srdačan pozdrav,
 
Kada su pocele da ne rade? Da li je to slucajno u zadnje tri nedelje za sve slucajeve? (problem oko DNSova)
(pitam Scousera za one 2)

Kada pogledate jednu koja ne radi i onu koja radi, da li su isti izdavaoci? Ako nisu, od kog izdavaoca ne radi?

Petak, pre dve nedelje. Dve ne rade, jedna radi. Izdavalac je MUP, za obe. Poštini i Halkomovi tokeni i kartice rade.
 
Znaci 2 mupove ne rade a jedna radi? Tesko da je do DNSova onda.
 
Tako je. Inace i dalje ne rade. Gremlini su u pitanju, izgleda. Makedonci koji su radili sistem CEOP a nemaju odgovor,takodje.
 
Evo šta kaže PKS podrška:
Poštovani,
Rešenje problema pristupa sajtu Poreske uprave vidi se i na samoj strani za prijavljivanje na sistem Poreske uprave (strana gde piše Prijavite Se). U gornjem delu iznad prostora za unos PINa, malim plavim slovima piše Uputstvo za neometan pristup portalu Poreske uprave.
http://www.purs.gov.rs/sw4i/download.../attach?id=750
Primenite to uputstvo i problem će biti rešen. Izvucite, a zatim ponovo ubacite karticu / token.
Ovo se dešava kada na istom računaru koristite više kartica i morate ponavljati operaciju opisanu u uputstvu SVAKI put kad koristite druge kartice U pitanju je propust firme koja je radila aplikaciju za Poresku upravu. Problem se može rešiti i višestrukim pritiskanjem tastera Cancel, ali to nije praktično (treba kliknuti onoliko puta koliko imate sertifikata u skladištu sertifikata na putanji opisanoj u pomenutom uputstvu).
Ovo je, takođe, naznačeno kao jedan od čestih problema u sekciji Najčešća pitanja na našem portalu www.pks.rs/ca.
Rešenje problema pristupa sajtu CROSO takođe se nalazi na njihovom delu sa obaveštenjima - potrebno je da se preuzme I instalira najnovija verzija programa Security Tray.

Srdačan pozdrav,

Dekara, hvala na linku. Imao sam par dana na jednoj mašini identičan problem - od svih ličnih karata ne radi samo od osobe koja zapravo radi na toj mašini. Postupio prema utupstvu i riješio problem.

Tako da, probajte i vi...
 
Osim ovoga, izgleda ima i novi problem, kada se Java update-uje na verziju 101:
Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection

Bez rewrite-a Java skartapova (j***ni java programeri za kucne racunare, najgore djubre koje sam igde video, ukljucujuci i sklepan softver u Kini!) jedino da se vrati na starije verzije Jave :(

A sta da radimo mi koji imamo druge digitalne sertifikate, koji nemaju veze sa Srbijom, brisemo i onda gubimo vreme svaki put da ih vratimo :)
 
Osim ovoga, izgleda ima i novi problem, kada se Java update-uje na verziju 101:
Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection

Bez rewrite-a Java skartapova (j***ni java programeri za kucne racunare, najgore djubre koje sam igde video, ukljucujuci i sklepan softver u Kini!) jedino da se vrati na starije verzije Jave :(

A sta da radimo mi koji imamo druge digitalne sertifikate, koji nemaju veze sa Srbijom, brisemo i onda gubimo vreme svaki put da ih vratimo :)

Ne kontam ili ja nemam dovoljno iskustvo kao Java programer za kućne računare. :D
Ako koriste HashMap klasu, zašto je castuju u Collection? Ovo nikad nisam radio jer why would I do that.
 
Vidim po netu da je bas bas puno programera to radilo, a da to ne treba da se radi :) Da li im je lakse, ko bi ga znao...
 
Vidim po netu da je bas bas puno programera to radilo, a da to ne treba da se radi :) Da li im je lakse, ko bi ga znao...

Mene tako nisu učili na fakultetu. Izgleda da mi je zapao dobar profesor i asistenti.
Možda jedino da dekompajliraš problematični .class fajl i popraviš bag. :d
 
Nesto mi ne uspeva da pokrenem i sa starijom Javom :( Da li je neko skoro poceo da koristi ePorezi uspesno?
 
Ja probao na dva kompa sa Win10, nisam uspeo.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ja probao i na W7/10, Srv08... na svima mi javlja onaj isti HashMap crap :) Probao sam sa 3 razlicita builda, 91, 101 i 141/2 (koji god je najnoviji ove nedelje).

Ne volim da cimam druge ljude za takve stvari :(
 
Probaj 111, na njemu mi radi CEOP, na ostalim verzijama neće.
 
Nisam uspeo sa 111, ali sam nekako, jedva, uspeo sa cistim SrvR2 i 91! Sada pravim snapshot i snimam na 5 media za backup taj VM :)
 
Update: Nisam primetio, ali i na ovom VMu, na kome radi, mi se isto javlja HashMap bug :)

Ako nekome ne uspeva da podesi postojece masine, neka instaliran vanilla Windows 7, samo Javu 91 (ili 111), i aplikacije za ePorez, nista vise ;)

Da li jos nekom vec 2 dana ne radi portal kako treba? Posaljem zahtev za status, ali pola zahteva ne prihvata. Nekada me vrati na Upit stanja samo sa G/F/R ili tako nesto (jedno slovo samo) u polju za e-mail :)
A jutros sam zatrazio opet 3 izvoda, zahtevi poslati, ali i dalje nisu stigli! :)
 
danas sam skoro ceo dan proveo resavajuci ovaj problem sa hashmap-om i napokon resio (problem je nastao prebacivanjem citaca i kartice na drugi komp). Resenje je (nadam se) rucno skinuti i instalirati PKSCAClass1.crt, zatim najnoviji token manager 2.2.3 ( TrustEdgeID ), pokrenuti i instalirati sertifikate sa kartice. Nakon ovoga mi je proradila aplikacija. Sve se moze naci ovde u download sekciji http://www.pks.rs/Usluge.aspx?IDUsluge=4&t=2
 
Danas sam izvadio sertifikat u MUP-u, ali moja LK je malo starija (05.07.2012.). Aplikacija ePorezi apsolutno ne saradjuje, a HashMap greska se prikazuje nezavisno od verzije Jave koju koristim (pokusao sa 8u91 i 8u171). Ipak, primetio sam da je ePorezi bundle-uje JVM (valjda bi izbegli razne gluposti):

C:\Program Files (x86)\ePorezi\jre\bin>java -version
openjdk version "1.8.0-internal"
OpenJDK Runtime Environment (build 1.8.0-internal-tuxtard_2017_02_01_14_41-b00)
OpenJDK Server VM (build 25.71-b00, mixed mode)


U prevodu, Boga pitaj sta moze da krene naopako :( Mozda bih mogao da pokusam da pregazim ove binary fajlove sa 8u91 JREovim

Sad instaliram jedam Win7 VM da vidim hocu li ga tu namestiti da radi, ali moram reci da nisam optimista.
 
E ovako ljudi, upravo sam uspeo da se ulogujem na ePorezi.

Prvo, pokusao sam da instaliram JRE 8u91/8u171 i da pregazim bundle-ovanu verziju koja dolazi u aplikaciji. Mogu da potvrdim da nakon ovoga HashMap greske vise nema (sa 8u91). Greska, ipak se ispostavlja, nema nikakve veze sa nemogucnoscu da se korisnik loguje.

E sad, evo kako sam ja uspeo:

1. Start >Control Panel > Internet Options > Content > Certificates > Personal
2. Obrisiste sve licne sertifikate koji imaju veze sa MUP-om (ja sam ih imao 2)
3. Start > Run > "certmgr.msc"
4. Action > Find Certificates > Contains = "MUP".
5. Ja sam oslucio da obrisem sve - imao sam tonu duplikata. !!! UPOZORENJE !!! Brisanje svih MUP sertifikata mozda bas i nije najbolje resenje, ali ja sam se odlucio na to.
6. Pokrenite ePorezi - trebalo bi sad da radi :)

Srecno! :)

P.S. Problem koji mi se sad pojavio jeste da Celik vise ne moze da verifikuje serfitikate (posledica koraka 5!), ali to cu popraviti vec...
 
Meni je pomoglo da obrišem sve sertifikate iz iz Personal sekcije (tu mi je bio i win sert. za enkripciju fajlova) i lični sertifikat iz sercha koji je jperovic predlozio u koraku 4., i posle sam samo instalirao lični sertifikat (jer je ePorezi prijavlio da sertifikat ne postoji). Sve je ovo na Win 7. Dakle, moj zaključak je da se ePorezi muče ako postoji više sertifikata u Personal sekciji.
 
Meni sve radi bez problema sa Win7 64-bitna verzija. Instalirao MUP-ove sertifikate (licna karta posle 2014-te) sav potreban 64-bitni softver i sve radi vez problema. Nisam ni gledao koja je verzija Jave.
 
OT malkice, ali slicna tema, da ne otvaram novu za ovo: zna li neko zasto pola pasosa ne prolazi one "self-passport-control" punktove na aerodromu?


Svi su posle decembra 2009. izdati, ali vidim da je vise od pola nas moralo ipak u drugi red.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno