Šta je novo?

e porezi - treba pomoć

Azurni su sa odgovaranjem, barem je tako bilo pre mesec dana. Ne znam sada ako budu imalu navalu mailova zbog one objave pa se mozda oduzi, ali meni su odgovorili isti dan; poslao tada jmbg i sutradan je radilo.
 
Poslali su mi mi copy paste odogovor da cistim history i slične gluposti, pa sam ih ljubazno zamolio da mi umesto toga reše problem kako si napisao i tako su i uradili i sad 24 sata kasnije mogu da podnosim prijave. Sad probao u test okolini.

Hvala!
 
Poslali su mi mi copy paste odogovor da cistim history i slične gluposti, pa sam ih ljubazno zamolio da mi umesto toga reše problem kako si napisao i tako su i uradili i sad 24 sata kasnije mogu da podnosim prijave. Sad probao u test okolini.

Hvala!

@perafilozof

Pošto još uvek (iz istog razloga) ne mogu da podnosim prijave, interesuje me da li aplikacija ePorezi sama izračunava (zateznu) kamatu na poreski dug za prihode koji nisu prijavljeni u zakonskom roku od 30 dana ili to mora posebno da se izračuna i doda na obračunate iznose poreza i doprinosa?
 
Meni radi aplikacija celik, eporezi se startuje ali pise "kartica nije pronadjena, molim ubacite karticu" a kartica je ubacena. A na drugom racunaru radi ok. Win 10 je u pitanju, doduse nisam siguran da li sam drugacije instalirao nego na prosloj masini . Jel ima neko neku ideju

Mene zezalo ovo ovih dana na cp laptopu. Da bih provalio danas da je nakom nekog update aktivirao i neki interni citac smart katica (koji nemam pojma ni gde je :) )
I onda izgleda eporezi pokusavaju iz njega karticu da ocitaju pa kazu nije ubacena kartica.
Nasao ga u device manager-u i disable device i posle toga odmah proradise eporezi.
 
@perafilozof

Pošto još uvek (iz istog razloga) ne mogu da podnosim prijave, interesuje me da li aplikacija ePorezi sama izračunava (zateznu) kamatu na poreski dug za prihode koji nisu prijavljeni u zakonskom roku od 30 dana ili to mora posebno da se izračuna i doda na obračunate iznose poreza i doprinosa?

Ja sam pokušo da sam računam koristeći neki kalkulator koji sam našao na netu. Ali, svaka prijava mi je bila odbijena i aplikacija mi je prijavila grešku na obe kamate. Svaki put bilo manje nego što su oni izračunali. Onda samo odem na odeljak lista nepravilnosti i odatle kopiram koliko su oni izračunali da bude kamata. Zaokružim na veći dinar samo.
 
Evo ja malopre instalirao eporezi aplikaciju.
I radi sve perfekt, nikakav problem.
Ranije sam citao da budu svakakvi problemi (pre 2-3 godine) ali izgleda da su to sredili. Bravoo.
 
Instalirao eporezi app po prvi put, kaze da su citac i kartica povezani, medjutim nakon klika podnesi prijavu vrti do u nedogled, ne iskace popup za pin koji bi trebalo da iskoci, ako sam dobro razumeo ovde sta se pisalo u temi.
Windows 10, pre toga trustedge i nexu apr prosli okej, potpisao dokumenta koja je trebalo da potpisem.
Neko neki hint ili da se bacim na testiranje na drugom sistemu?

Ovako vrti - eporezi.PNG
 
taj problem imam i ja, nisam uspeo da ga rasim. podigao sam virtuelnu masinu i nju koristim za e-poreze...
 
Pisao više puta...

Ako se vrti i neće da izbaci PIN obično (bar kod mene) nije izabrao dobar sertifikat (MUPov) nego neki druge firme.

- U log fajlu (c:\Users\<ime>\eporezi.log) nađem kojim sertifikatom pokušava.
- Pokrenem certmgr.msi i premestim taj iz "Personal" u "Other certificates" (makar privremeno)

Na novim mašinama radi jer nema drugih sertifikata. Tako sam i ja dugo držao Win7 VM.
 
da, upravo to je problem, samo sto ja to ne mogu da radim jer imam gomilu sertifikata koji moraju da budu tu gde jesu... Tako da mi je virtuelka bila jedina/najbrza opcija
 
Pisao više puta...

Ako se vrti i neće da izbaci PIN obično (bar kod mene) nije izabrao dobar sertifikat (MUPov) nego neki druge firme.

- U log fajlu (c:\Users\<ime>\eporezi.log) nađem kojim sertifikatom pokušava.
- Pokrenem certmgr.msi i premestim taj iz "Personal" u "Other certificates" (makar privremeno)

Na novim mašinama radi jer nema drugih sertifikata. Tako sam i ja dugo držao Win7 VM.

To je bio problem, hvala.
 
LPA-ePIA pri pokretanju prikaže pronađene sertifikate da se izabere. Valjda i ePorezi poprave.
 
Sta god da upisem na naslovnoj eporeza, ne nalazi nikakve rezultate. Pokusao i sa pib-om i sa svojim imenom. Ako preko onog menija dodjem do poreskog sanduceta, samo me vrati na naslovnu da se prijavim ponovo. Neko jos slican problem?

eporezi.JPG
 
Pročitaj post: #117
 
Svašta, pa gde im je na naslovnoj strani neka vrsta obaveštenja da je potrebno ručno neko da me aktivira :)
Hvala, poslao mejl, nadam se da je do toga.
 
Sta god da upisem na naslovnoj eporeza, ne nalazi nikakve rezultate. Pokusao i sa pib-om i sa svojim imenom. Ako preko onog menija dodjem do poreskog sanduceta, samo me vrati na naslovnu da se prijavim ponovo. Neko jos slican problem?

Pogledajte prilog 291905

@Ixinho Identično kod mene. Stvarno treba da negde postave obaveštenje u vezi te aktivacije, uzalud danima pokušavam sve mislim da je nešto do mene.
Jesi slao mail na onu adresu ili si išao preko one njihove kontakt forme na sajtu ?



@Geble @perafilozof hvala ljudi, šaljem i ja mail...
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobijao grešku "kartica nije pronadjena, molim ubacite karticu", svašta nešto sam probao od stvari koje su ovde navedene, ali ništa nije pomoglo.

Ali jedna stvar mi je bila čudna - u Device manageru mi je prikazivano kao da imam 4 smart čitača, a imam jedan. Probao sam da 3 disable-ujem, a ostavim samo jedan i uspelo je, nemam više "kartica nije pronađena" grešku.
 
Ja cu totalno da posizim od ove stvari....Satima, ali satima se lomim da ovo namestim i nista...I dalje greska "doslo je do greske prilikom citanja"...

Ja samo ne mogu da verujem da u 2020toj godini neko ovako nesto dozvoli da se desava, zvanicno uputstvo je spremis citac kartica, licnu sa sertifikatom i redom preko aplikacije eporezi radis...

A u praksi treba da se juris sa nekim sertifikatima, da namestas po browserima, pa na nekom radi, na nekom ne radi....Sta da radi neki poljoprivrednik koji o ovome ne zna nista? Jer su oni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*I da odradi sa softverske strane nesto pismeno...

Ako moze neka procedura licna karta je od pre mesec dana, imam ele.sertifikat, u koracima sta i kako, jer cu totalno puci...Ili na neki post da se ukaze pa gde da gledam...
Hvala
 
Imaš na sajtu MUP-a uputstvo za instalaciju sertifikata i svih pratećih programa. Kreni to tom uputstvu, jer mnogo toga mora da se uradi kako treba - jedan pogrešan korak je dovoljan da ti ne rade eporezi.
Pozdrav
 
Ni jedan jedini sertifikat ne treba da se instalira da bi eporezi radili! Treba onaj Trust edge i driver za čitač. Problem pravi nešto drugo što imaš instalirano, a to još nisam ukačio šta je. Ja sam se isto tako patio sa sertifikatima, ali nije do njih. Obriši ih sve. Potrebni sertifikat se sam instalira sa kartice i ukloni nakon vađenja kartice. Ono Mupca gradjani, to nista ne treba.
Ja imam komp sa dva admin naloga. Na jednom mi eporezi rade, a na drugom ne. Ovaj na kom mi ne radi je krcat kojekakvim alatima. Nešto ga kolje. Ovaj na kom mi radi je kolko tolko klot, jer sve što instaliram, instaliram for current user.
Pritom, ovaj nalog na kom mi ne radi, je radio neko vreme i onda prestao :D nešto sam instalirao što ga je utepalo.

Tako da, kad ispucaš sve opcije, kao što sam ja, napravi novi lokalni nalog i probaj na njemu.
 
Poslednja izmena:
jel ovo ne radi svima od 12 ili meni prvi pokusaj da otvorim eporezi aplikaciju oko 12 pa ne radi ?
takodje ne radi ni sajt eporezi.purs.gov.rs imaju odrzavanje.
sad ne znam jel ja radim nesto lose ili samo los termin pokusaja
 
aplikacija im ima radno vreme kao i kancelarije, od 12 do podne...

tako je uvek, ne radi im aplikacija (pise kao odrzavanje) svaki dan posle nekog vremena pa do ujutru u neko vreme...
 
Što je dokaz da tamo neko iza vrti pedale i kuca na papir koji se skenira pa nama izbacuje na ekran.
 
mislim da ne zelim da poverujem u to... :D
 
ja i dalje ne mogu da pristupim eporezi aplikaciji.
da li je i kod vas to slucaj ?
 
vikend je... od kad radi drzavna sluzba vikendom? :D
 
Ima li još neko problem sa unosom telefonskog broja u profil?

Moj je stari šestocifreni i neće da ga prihvati niti je moguće dodavanje bilo kog drugog simbola u polje.
Ako dopišem neku cifru iza, ne stiže verifikacioni SMS.
210112-104403.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno