Šta je novo?

e porezi - treba pomoć

Dobio sam ja resenja u sanduce.
Ortak instalirao eporeze i sve mu sljaka bez instalacije ijednog jedinog MUPovog sertifikata. Probam moju licnu kod njega, radi. Dodjem gajbi, poskidam sve MUP sertifikate, pokusam, nece...
Kreiram novog lokalnog usera, poteram eporeze i ulogujem se!!!!!!!!!! Da ga *mjau**mjau**mjau**mjau*m sta je. Ja imam instalirano gomilu software-a na glavnom nalogu, al kako to moze da smeta i sta smeta, nemam pojma..

Vec sam se prijavljivao na ePoreze ali sa drugom licnom kartom i sve je bilo OK. Sada sam pokusao sa svojom i prijavljuje problem sa sertifikatom iako celik cita lepo. Pokusavao svasta, cak i ono njihovo uputstvo ukoliko je prethodno bilo prijava sa drugom licnom kartom i nista...

Uglavnom, kada sam video ovo, iz ocaja kreiram novog korisnika, ne instaliram nista dodatno, pokrenem aplikaciju i sve radi :zgran: Hvala za savet!!! Ovo je puno lakse nego sve ostalo, sada cu imati jedan korisnicki nalog samo za porez - ala su napravili aplikaciju, svaka im cast :d

Inace stiglo je resenje i meni, 10% vise u odnosu na proslu godinu.

Edit: upravo pokusao na svom glavnom user nalogu da pristupim ePorezima i ovog puta sve radi iz prve. Ko zna sta je tu problem...
 
Poslednja izmena:
Ja sam trazio od knjigovodje da mi izvuce Resenje za pausal tako da mi sad i ne treba e porezi, kad budem imao vremena napravicu sertifikat.
Mnogo su komplikovani sa svim tim.
 
Ako je neko imao slučaj...

Stiglo poresko rešenje u ePorezi sanduče, ali ništa se ne dešava kada se klikne. Kako da se iščita ili downloaduje?
tt.jpg
 
Stiglo poresko rešenje u ePorezi sanduče, ali ništa se ne dešava kada se klikne.
Rešeno.

Usput, posle niza pokušaja uspeo sam da proradi ePorezi na osnovnom PCu, inače sam dizao posebnu VM za njega.

U log fajlu (c:\Users\<ime>\eporezi.log) nađem da pokušava sa raznim drugim sertifikatima od korporacija kojima pristupam, umesto MUPovim.
Kada sam ih u certmgr.msi sve ostale premestio iz "Personal" u "Other certificates" - proradilo je.

Poenta: kome radi ePorezi na čistoj mašini a neće na osnovnoj, verovatno se aplikacija zaleće u neki drugi personal certificate.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da verujem kakvo je ova aplikacija i citav sistem smece neopevano. Ja kao neko ko se 10g bavio servisom i 10g programiranjem nisam mogao da je namestim da radi na win 10 masini.
Na kraju sam instalirao vmware, win 7 32b, nikakve drajvere sertifikate i gluposti, samo 32bitni middleware (u mom slucaju za stare karte) i eporezi app i radi.
Samo u srbiji moze da se ocekuje od preduzetnika da preuzimaju resenje prego sistema koji nije plug & play. Sramota
 
Bas lepo sto je dati OS upravo izgubio podrsku i svi apeluju da se napusti.
 
Ja ne mogu da verujem kakvo je ova aplikacija i citav sistem smece neopevano. Ja kao neko ko se 10g bavio servisom i 10g programiranjem nisam mogao da je namestim da radi na win 10 masini.
Na kraju sam instalirao vmware, win 7 32b, nikakve drajvere sertifikate i gluposti, samo 32bitni middleware (u mom slucaju za stare karte) i eporezi app i radi.
Samo u srbiji moze da se ocekuje od preduzetnika da preuzimaju resenje prego sistema koji nije plug & play. Sramota

Nikakve probleme nisam imao na win10 da instaliram i pristupim E-porezi aplikaciji. Instalirao u firmi na više od 6 Win10 računara.

Instaliram Javu 64bit

Sa sajta MUP-a skinem TrustEdgeID 64bit ili RSIDcardMW 64bit u zavisnosti od toga kad je izdata LK.

Na svim računarima je Gemalto CT40 čitač. Skinem zvanične drivere sa gemalto sajta.
Skinem Čelik i VisualC++ basic da proverim jel može da se očita LK.

Skinem e-porezi sa sajta i pokrenem i to je to.
 
Poslednja izmena:
Problem mogu da budu i cert-ovi koje imate ukoliko ste u korporativnom okruženju. Ono sa čim sam ja imao problem je više cert-ova u Iexplore, Tools, Internet Options, Content, Certificates. Nakon export-a i brisanja onih koji su tu, ostao je samo onaj sa lk i sve je proradilo.
 
Citiraću gospođu iz tehničke službe "Niko nije imao problem".

Kako da prebacim sertifikate u personal? sve ih gura na drugo mesto. Probao sam nešto, ali nisam uspeo. Da li treba da budu i u trusted ili samo u personal? Pametnjakovići kažu da disejbluješ sve čitače kartica, da preuzmeš sve sertifikate sa mupovog sajta, instaliraš validne tri aplikacije, i samo to i "niko nije imao problem". Navodno, po njima, provera kartice u aplikaciji ne služi rđavom k... Šta god da staviš u neki čitač će prikazivati da je ok i da su sertifikati ok. Dok, kada kreneš da se prijaviš onda kaže da nemaš sertifikate.

Da li je moguće da neko očekuje od mog oca koji je 1955 godište i vozač po profesiji ceo život da to uradi? Šta nije u redu sa njima?
 
Nema potrebe da ih prebacuješ. Obriši sve sa putanje koju sam naveo, ali prethodno uradi export istih. Isprobano više puta. Javu moraš imati, ali verujem da je već imaš.
 
Nema potrebe da ih prebacuješ. Obriši sve sa putanje koju sam naveo, ali prethodno uradi export istih. Isprobano više puta. Javu moraš imati, ali verujem da je već imaš.

Probao sam export/import, ali mi ih ne učita. probaću ponovo. možda je stvarno do Jave ili tako neke gluposti, mada ne vidim kakve veze to ima sa importom sertifikata.
 
Za eporeze nije potrebno instalirati bilo kakve sertifikate. Jedini potrebni sertifikati su oni sa kartice, a njih aplikacija sama instalira i ukloni.
Ako imaš neki problem, to nisu sertifikati
 
Uspelo je sa instalacijom gemalto drajvera sa sajta proizvodjaca i reinstalacijom jave.
 
Možda će nekom biti od koristi, meni je ePorezi aplikacija proradila nakon instalacije Celik aplikacije, pre toga ne. Mašina na koju sam instalirao notebook sa čistim Win10, koji ima integrisan čitač. Drajveri i sve redom je OK.

Redosled instalacije:
1) ePorezi instaliran, ubačena kartica, odmah je prepoznata, ali nije htela da me uloguje, neki problem sa sertifikatom je prijavila
2) Instaliram Javu, nema razlike, ista greška
3) Instaliram Trust Edge MW, ista greška
4) Instaliram Celik, ubacujem karticu, sve očitava
5) Palim ePorezi i uspevam da se ulogujem uspešno
 
probao na dva računara u svim varijantama i neće da radi. pokrene se i prepozna čitač i karticu, ali nikad ne izbaci prozor za pin.

zanimljivo je da mi je nekad davno na nekom računaru proradila bez ikakvih posebnih koraka


čelik radi, probao oba i 32 i 64 bit.
uspeo i da potpišem pdf fajl pomoću lk

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogledaš c:\Users\<ime>\eporezi.log koji sertifikat koristi da se zakači.
Ako nije taj iz lične karte, izbaciš ga iz Personal certificates programom certmgr.msc (premestiš u Other People), pa probaš ponovo.
 
uopšte nema pomena sertifikata, ja sam prilično siguran da on ne stigne do dela sa sertifikatima, već samo vrti satic (tu je hash greška, ali videli smo da se ni njenim rešavanjem ništa ne dobija...)

ovi mi je trenutno na dva računara kući (službeni i moj),

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
U poslednje vreme imaju problem (oni ili Halcom) sa novim Halcom karticama + Gemalto citac i to najvise na Windows 7. Kada klijent dobije novu Halcom karticu mora da instalira novi Nexus Personal, nakon toga ePorezi aplikacija kaze da su "Citac i kartica prepoznati" i prilikom klika na "Podnesi prijavu" kaze da je doslo do greske (nece da otvori dijalog za ukucavanje PIN-a).

Da li neko možda ima ideju za isti problem ali Win10 Pro, Halcom kartica neće da radi, javlja "došlo je do greške u čitanju sertifikata" kao i u citiranoj poruci. U Token Manager-u piše Unknown card. Na drugom računaru još gore, ePorezi ne prepoznaje uopšte čitač i u token manageru piše "Card is empty / unreadable". Stavljene najnovije verzije svega i nikakvu razliku ne pravi.
 
Da li je neko dobio e-resenje za porez na imovinu preko e-uprave?
 
Ja nisam pa zato sam i pitao
 
Ako si dobio papirno rešenje, to ti je to. Zavisi i od opštine, neke još nisu izdale rešenja. I na kraju krajeva, definitivno postoji kriterijum (ne znam koji) zašto neko dobije elektronsko rešenje, a neko papirno. Verovatno ima veze sa stanjem naloga na e-upravi ili lpa.gov.rs
Pozdrav
 
Hvala na odgovoru,nisam dobio ni papirno resenje a na sajtu pise da svi koji su registrovani dobijaju e-resenje.
 
Proveri stanje na lpa.gov.rs. Moguće je da još nisu izdali rešenje - u tom slučaju imaćeš samo (3) akontacijska zaduženja za ovu godinu, i eventualne uplate.
Pozdrav
 
Šta može da se uradi kad se pojavljuje sistemska greška 500?
 
To je problem sa njihovim serverom, nema veze s korisnikom.
 
@ perafilozof:

Treba da posaljes mail na [email protected] da te registruju kao poreskog obveznika. Trazice ti jmbg i treba da prodje jedan dan posle dok ti se aktivira da mozes da podnosis prijavu.
 
Dobro, mada mi čudno iz razloga što već plaćam porez za stan, valjda sam samim tim već u sistemu?
 
Odvojeno je izgleda, i ja sam mislio posto isto, ali mora ovako. Bas sam imao istu situaciju pre mesec dana i do toga je.
 
Ok, ja sam im odmah i poslao mail još u petak, nego što će da mi odgovore tek od ponedeljka neki dan.
 
Nazad
Vrh Dno