Šta je novo?

e porezi - treba pomoć

Jel ima jos neko problem sa e-porezi?
Pokusavam da se prijavim u delu 'Регистрација ФЛ као ПО' ali kad kliknem na 'Potpisi i podnesi' jednostavno se nista ne desava.
Inace se logujem normalno, podneo sam pre 2 meseca poresku prijavu za preduzetnike i sl.
 
Ima li ko ideju koliko dugo nece raditi LPA? (Lokalna Poreska Administracija, sajt gde se vide zaduzenja za porez na imovinu) Vec 5 dana najmanje ne radi (radilo 15.)
 
Ima li ko ideju koliko dugo nece raditi LPA? (Lokalna Poreska Administracija, sajt gde se vide zaduzenja za porez na imovinu) Vec 5 dana najmanje ne radi (radilo 15.)

Kad ti prikaže grešku pri loginu izbriši :7777 iz url-a i ponovo otvori tu adresu. Upravo ušao :smash:
 
Za Nis mi treba, kaze da ne radi, ne moze login uopste da se kuca.
www.lpa.ni.rs
 
Poslednja izmena:
Bg portal nekad radi, nekad ne. Sad mi ovo izbacuje:
"Грешка приликом пријаве на систем !
Дошло је до грешке у раду. Порука : Ne postoji korisnik sa ovim korisničkim imenom i lozinkom! Molimo ponovite prijavu !

Корисничко име и лозинка су унети неисправно.


Програмски систем разликује велика и мала слова, тј. КОРИСНИК није исто што и корисник. Проверите да ли је на тастатури притиснут тастер CapsLock.
Пријава"
Zato nisam pomenuo, mislio sam da su isti problemi :)
 
Da li je neko u skorije vreme rešavao problem sa ePorezima?
Koristim Win7 64 bita.
Ja sam prvi put pokušao u decembru. Imao problem i rešio ga kako je jperovic objasnio.
U međuvremenu se nisam logovao i pokušam ponovo pre par dana i neće.
Od tada sam pokušao sve što sam po internetu našao i ništa ne pomaže.
Deinstalirao sam bio sve programe i midlvere, instalirao ponovo, obrisao sve MUP serfitikate, pokušao sa najnovijom javom, pokušao sa javom 8u91, izmenio bundl-ovanu verziju jave u folderu eporeza.
Ništa ne uspeva.
Čelik, radi. Doduše ne verifikuje sertifikat, ali to je jer sam pobrisao sve MUP sertifikate kao što je jperovic napisao.
Logovanje na CR radi (u stvari radio je pre 10ak dana, trenutno izlazi greška koja mislim da je do njih - "WSDL for service http://secsrv:7001/CRISWSSecurityApplication/CRISWSSecurity?wsdl not loaded").
Postoji li još neko rešenje?
 
Da li je neko u skorije vreme rešavao problem sa ePorezima?
Koristim Win7 64 bita.
Ja sam prvi put pokušao u decembru. Imao problem i rešio ga kako je jperovic objasnio.
U međuvremenu se nisam logovao i pokušam ponovo pre par dana i neće.
Od tada sam pokušao sve što sam po internetu našao i ništa ne pomaže.
Deinstalirao sam bio sve programe i midlvere, instalirao ponovo, obrisao sve MUP serfitikate, pokušao sa najnovijom javom, pokušao sa javom 8u91, izmenio bundl-ovanu verziju jave u folderu eporeza.
Ništa ne uspeva.
Čelik, radi. Doduše ne verifikuje sertifikat, ali to je jer sam pobrisao sve MUP sertifikate kao što je jperovic napisao.
Logovanje na CR radi (u stvari radio je pre 10ak dana, trenutno izlazi greška koja mislim da je do njih - "WSDL for service http://secsrv:7001/CRISWSSecurityApplication/CRISWSSecurity?wsdl not loaded").
Postoji li još neko rešenje?

Ja sam uspeo da rešim ovaj problem na sledeći način:
1. Instalirao sam 32bit verziju Jave 8 u 91 - https://www.itechtics.com/download-java-8-update-91-offline-installers/
2. U folderu gde je instalirana eporezi aplikacija sam obrisao jre folder
3. Napravio novi jre folder i u njega iskopirao fajlove iz Java foldera iz ProgramFiles (x86)

Posle ovoga aplikacija više ne vraća java grešku.
Ako i dalje neće da radi treba obrisati sve personal sertifikate.
Nakon instalacije pokrenuti na lokalnom računaru instalirani program "Token Manager" čija se ikonica nalazi u donjem desnom uglu ekrana pored sata. Proveriti Tab "Certificates" ukoliko se na kraju reda sa imenom vlasnika sertifikata nalazi crveni znak X, treba kliknuti (desni klik) na svaki red i birati opciju "Install".

Sada sve uspešno radi.
Prosto je neverovatno koliko loše pišu ove aplikacije...
 
Ja do sada nisam video nijednu aplikaciju, koja koristi Javu, da je dobra :)
 
Opet problemi ali ovog puta posle poslednjeg update-a windows-a 10.
Posle kucanja PIN-a prijavni prozor se zatvori i ništa se ne dešava posle toga.

Da li neko zna do čega je?
 
Jel realno da je ova aplikacija ovoliko smeće!? 10 puta sam je podešavao na x kompjutera, i uspeo u 50% slučaja da je nateram da radim. Kako? Ne znam..
 
Iz nekog mog iskustva kljucno je instalirati sertifikate na odgovarajuci nacin. Tu ako se napravi greska, nema povratka. Bukvalno mi se desavalo da samo reinstalacija pomaze.
Ako se pazljivo instalira sve po uputstvu, uglavnom nije bilo problema.
 
Ja sam uspeo kao da instaliram na jednom racunaru (od 4), ali kad se konacno ulogujem u sajt, tamo ne vidim nista niti mogu da podnesem poresku prijavu...
 
Iz nekog mog iskustva kljucno je instalirati sertifikate na odgovarajuci nacin. Tu ako se napravi greska, nema povratka. Bukvalno mi se desavalo da samo reinstalacija pomaze.
Ako se pazljivo instalira sve po uputstvu, uglavnom nije bilo problema.

Licna izdata posle 2014. Mupca root 3 i mupca root sertifikati instalirani u Trusted Root Authorities u Current User. Sertifikati sa licne se sami instaliraju u Person za Current usera. Sve komponenete 32 bit. I Eporezi app, i Token manager i Java 8.91. Sve 32bitno. Klik na Prijava, i nista se ne desava.
 
Smara što ne postoji, i nije moguće napisati, eksplicitno uputstvo. E, instaliraj ovo i ovo ovim i ovim redosledom.
 
MUPCA Root u Trusted Root, MUPCA Gradjani u Intermediate, RSIDCardMW ili TrustEdgeID, u zavisnosti od datuma izdavanja LK, Eporezi aplikacija i trebalo bi da radi.
 
Sto se mog iskustva tice, ja to radim sledecim redosledom i dosad nisam imao problema, sve funckionise ePorezi, CROSO, LPA, eUprava, APR... (svi racunari su bili Windows 10 64bit doduse):
-Povezem citac kartica i sacekam da se instaliraju drajveri – windows bi to trebao sam da uradi
-Instaliram MUPCA Root, Root 3, Gradjani, Gradjani2 i Gradjani3 sertifikate sve po uputstvu
-onda ide TrustEdgeID 64bit pa RSIDCardMW isto 64bit
-nakon toga Visual C++ 32bit i 64bit (obe sa mup-ovog sajta), pa onda Celik 64bit
- i na kraju ePorezi aplikacija
- posle toga ostali softver koji je potreban za druge servise XML Signer, NexU itd.
 
Ma kaki, sad sam ih opet sve sklonio, pa opet instalacija i mrka kapa.
Čelik izčita ličnu, ali od ona neka 3 chckboxa, 2 su zelena, prvi je crven.
Sve cert sam stavio u Local computer. Mupcaroot i mupcaroot3 u Trusted root, MupcaGradjani 1 2 i 3 u Intrmediate, ovi sa lične sami odu u Personal. 64 bit TrustEdge.
Mrka kara..

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
 
Citam par stranica u nazad, i ne prosto verujem da gomila ljudi ima isti problem. Zar je stvarno moguce da je tako lose napisana aplikacija??? Kontam da se programer verovatno smeje svima nama ovde (jer njemu RADI) ali to uopste nije smesno vec zalosno i klasicno nestrucno amatersko programiranje, jer covek ocigledno ne zna jedan instaler da napravi koji ce da instalira sve potrebno za rad aplikacije na jednom racunaru gde nikada nijsu bili instalirani ePorezi. Zamisli instaliras Photoshop i kad hoces da ga pokrenes on pocne da redja E fali ti ovo, pa onda ono pa citaj forum pa ne radi, cupas kosu... E tako rade ePorezi... Ili tipa ako ne radi ovo onda instaliraj ono a ako jos onda ne radi e onda ono onamo instaliraj, ili Maaa to je do vaseg windowsa... Katastrofa...
Na nekim racunarima sa novim win 10 64 ePorezi preko noci prestanu da rade bez ikakvog objasnjenja ili pop-upa sa greskom vec samo vrti pescani sat pa ti bacaj pasulj i gledaj sta moze da bude.
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme imaju problem (oni ili Halcom) sa novim Halcom karticama + Gemalto citac i to najvise na Windows 7. Kada klijent dobije novu Halcom karticu mora da instalira novi Nexus Personal, nakon toga ePorezi aplikacija kaze da su "Citac i kartica prepoznati" i prilikom klika na "Podnesi prijavu" kaze da je doslo do greske (nece da otvori dijalog za ukucavanje PIN-a).

Probano na Win7 32bit i 64bit na istoj masini, sveza instalacija - ne radi. Isto sve na drugoj masini - radi iz prve.

Halcom tehnicka podrska kada cuje za problem uvek krece od banalnih stvari, kao na primer - mora update drivera za Card Reader. I u slucaju Gemalto-a CT30 nakon updatea na driver iz 2016 god, dobije se uzvicnik u Device Manageru i citac uopste vise ne radi. I onda kazu imate problem sa citacem (Code 52) i to treba neko da vam resi.

Na masini na kojoj iz nekog razloga proradi Win7+Halcom+Gemalto CT30 (drajver za citac iz 2014) - sve radi savrseno, tako da drajver ne bi trebalo da bude problem.

Ovo je odgovor poreske uprave na gore pomenuti problem:

>>>>>>>
Poštovani,

Obaveštavamo Vas da postoji još uvek nerešen problem pristupa sa novim Halcom sertifikatima (izdatim posle januara 2019. godine) i win7 operativnim sistemom i to samo na pojedinim računarima.

Na reševanju ovog problem se radi.

Možete pokušati na računaru sa win10 operativnim sistemom ili pak sertifikatom drugog sertifikacionog tela.

Ukoliko je vaš sertifikat izdat pre gore navedenog datuma, onda:

Reinstalirajte softver Nexus Personal

Obrišite sve sertifikate iz dela "Start-Control panel-Internet options-Content-Certificates-Personal", ubacite karticu (token) i pokrenite aplikaciju.

Pokušajte sa promenom USB porta i isključite sve druge čitače kartica (uključujući integrisane) ukoliko ih imate na računaru.

Ukoliko imate i druge elektronske servise (eBank i sl.), razdvojite sertifikate na različite računare, moguće je da njihovi softveri „smetaju“ jedni drugima.

Podesite antivirusni program na računaru tako da dozvoli izvršavanje aplikacije ePorezi.

Ukoliko Vaša računarska mreža prolazi kroz “proxy”, potrebno je da omogucite komunikaciju kroz http i https portove (80 i 443 ) za host "eporezi.purs.gov.rs"

S poštovanjem,
Tehnička podrška PU
<<<<<<


Da li je neko nasao trajno resenje ovog problema? Na istoj problematicnoj masini stavljen Windows 10 i sve radi OK iz prve.
 
Citam par stranica u nazad, i ne prosto verujem da gomila ljudi ima isti problem. Zar je stvarno moguce da je tako lose napisana aplikacija??? Kontam da se programer verovatno smeje svima nama ovde (jer njemu RADI) ali to uopste nije smesno vec zalosno i klasicno nestrucno amatersko programiranje, jer covek ocigledno ne zna jedan instaler da napravi koji ce da instalira sve potrebno za rad aplikacije na jednom racunaru gde nikada nijsu bili instalirani ePorezi. Zamisli instaliras Photoshop i kad hoces da ga pokrenes on pocne da redja E fali ti ovo, pa onda ono pa citaj forum pa ne radi, cupas kosu... E tako rade ePorezi... Ili tipa ako ne radi ovo onda instaliraj ono a ako jos onda ne radi e onda ono onamo instaliraj, ili Maaa to je do vaseg windowsa... Katastrofa...
Na nekim racunarima sa novim win 10 64 ePorezi preko noci prestanu da rade bez ikakvog objasnjenja ili pop-upa sa greskom vec samo vrti pescani sat pa ti bacaj pasulj i gledaj sta moze da bude.
Uglavnom nije do e-poreza već loše instaliranih sertifikata i middleware-a. Ponekad je potrebno raditi gimnastiku ali uvek proradi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Prijavio se za serfitikat u MUPu, međutim nema šanse da instaliram TrustEdgeID, nebitno da li je 32bit ili 64bit verzija. Windows 10 LTSC je OS. Instalirani svi redistributable paketi od 2005 godine naovamo. Java 8. Lična je iz 2014. godine decembar mesec.
 
Prijavio se za serfitikat u MUPu, međutim nema šanse da instaliram TrustEdgeID, nebitno da li je 32bit ili 64bit verzija. Windows 10 LTSC je OS. Instalirani svi redistributable paketi od 2005 godine naovamo. Java 8. Lična je iz 2014. godine decembar mesec.

Koju ti grešku prijavljuje TrustEdgeID?

Ja sam više puta imao problem ukoliko čitač nije uključen u računar. Čim uključim čitač, instalacija prođe. Takođe instaliraj certifikate mup-a pre nego što instaliraš TrustEdgeID.
 
Neku generičku grešku, da ne može da završi instalaciju. Nema kodnog broja greške niti bilo šta slično. Sertifikate sam instalirao. Čitač je uključen i smartcard servis radi u pozadini.
 
Naterao poreze da rade, prvo zezala java. To sam rešio vraćanjem na 8u112 (izem ti moderni net, za svaku akciju mora nekakav nalog da se otvara). Posle su problem pravili serfitikati. E sad, prvo sam ih instalirao automatski pa je Celik radio ali ePorezi jok. Pa sam pratio ono mupovo upustvo, prvo obrisavši sve njihove sert sa sistema. Root u trustedcerts a gradjane u intermediate. E sad tamo piše localmachine a toga nema na Windows 10, ja sam snimao u registry. Rezultat, ne radi eporezi, čita celik ličnu ali kaže digitalni potpis ne valja. Odem na tokenmanager i dva crvena iksa stoje. otvorim cert i uradim automatic cert install bez biratanja lokacije. eporezi magično prorade. Celik radi isto, čita ličnu ali dig. potpis i dalje ne valja!!! Isti taj potpis preko kog se logujem na eporeze kao ne valja ali je dobar za eporeze. Bože sačuvaj. Pre brisanja certova imao sam četiri zelene kvakice u čeliku ali nisu radili eporezi iako je potpis kao valjao. Mada je to bilo do jave izgleda. Suma sumarun izvadio sam uverenje bez da idem u poresku ali je ovo sizifov posao. Bruka i sramota da je neko uzeo pare a svima nama ostavio posao instaliranja sertifikata i svega ostalog.

Što sam mogao forsirao sam 32bit, za svaki slučaj.
 
Ah, nemam snage da ovo sredim... Naravno da mi nista ne radi...
 
1. Croso portal mi radi, uspeo sam da se registrujem i da mu pristupim.

2. ePorezi aplikacija mi ne radi, kada kliknem na dugme Podnesi prijavu, krene da se vrti pescani sat (ucitava nesto) i tako vrti do besvesti - u logu stoji: Error while fixing alias: java.util.HashMap cannot be cast to java.util.Collection

3. Na lpa.gov.rs sam uspeo da se ulogujem i vidim 2 poreska obveznika, jedan je fizicko lice a drugo je moja preduzetnicka ranja, ali za oba poreska obveznika mi stoji obavestenje: Nisu pronađeni evidentirani računi.
Za mene kao fizicko lice ok je da nema evidentiranih racuna ali mi nije jasno zasto za preduzetnicku ne vidim nesto vezano za pausalni porez koji placam?

Kad se ulogujem na lpa.gov.rs za oca, vidim sve sto treba...
 
Da li neko zna koja je razlika izmedju lpa.gov.rs portala i eporezi.purs.gov.rs portala?
 
Koju ti grešku prijavljuje TrustEdgeID?

Ja sam više puta imao problem ukoliko čitač nije uključen u računar. Čim uključim čitač, instalacija prođe. Takođe instaliraj certifikate mup-a pre nego što instaliraš TrustEdgeID.

Svaka cast za ovo sa Trusted Edged-om i ukljucenim citacem prilikom instalacije.
Pokusavam na novom racunaru pa cemo videti kako ce da se zavrsi.
 
Nazad
Vrh Dno