Šta je novo?

Pregorele zute zice na molexima

Vladanje

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2015
Poruke
107
Poena
69
Poz ljudi, imam graficku MSI R9 270x 2 gb od skoro. Od kad sam je uzeo, grejala se kao luda u igrama ,tipa 90 stepeni i nisam znao do cega je..menjao pastu, ubacivao dodatne hladnjake ali nije bilo pomoci..skoro, pre neki dan osetim miris paljevine kod kucista u trenutku kad sam palio neku igricu,
skinem stranicu kad unutra izgorele zute zice na molexima pomocu kojih sam povezao gpu. Doduse, imam neko napajanje koje navodno ima 35A na 12v ali je relativno staro... nema ni 6 pin konektor za napajanje gpu. Da li da uzmem novo napajanje i sta je uzrok paljenja molexa i grejanja graficke?
 
Poz ljudi, imam graficku MSI R9 270x 2 gb od skoro. Od kad sam je uzeo, grejala se kao luda u igrama ,tipa 90 stepeni i nisam znao do cega je..menjao pastu, ubacivao dodatne hladnjake ali nije bilo pomoci..skoro, pre neki dan osetim miris paljevine kod kucista u trenutku kad sam palio neku igricu,
skinem stranicu kad unutra izgorele zute zice na molexima pomocu kojih sam povezao gpu. Doduse, imam neko napajanje koje navodno ima 35A na 12v ali je relativno staro... nema ni 6 pin konektor za napajanje gpu. Da li da uzmem novo napajanje i sta je uzrok paljenja molexa i grejanja graficke?

Pa koliko vidim ta graficka zahteva 2x 6pin od napajanja, a tvoje napajanje nema ni jedno.
Uzrok paljenja molexa je prevelika snaga zahtevana od graficke od napajanja koje nije napravljeno ni za slabe grafe.
Za graficku mogu samo da pretpostavim da je i ona jadna od muke pregrevala, jer ako je sve u redu sa njom i pasta zamenjena kako treba i ventovi rade ne bi trebala da pregreva konstantno.

Sent from mTalk
 
Poz ljudi, imam graficku MSI R9 270x 2 gb od skoro. Od kad sam je uzeo, grejala se kao luda u igrama ,tipa 90 stepeni i nisam znao do cega je..menjao pastu, ubacivao dodatne hladnjake ali nije bilo pomoci..skoro, pre neki dan osetim miris paljevine kod kucista u trenutku kad sam palio neku igricu,
skinem stranicu kad unutra izgorele zute zice na molexima pomocu kojih sam povezao gpu. Doduse, imam neko napajanje koje navodno ima 35A na 12v ali je relativno staro... nema ni 6 pin konektor za napajanje gpu. Da li da uzmem novo napajanje i sta je uzrok paljenja molexa i grejanja graficke?

Brate, Rexpower napajanje imaš zar ne :D Većina kung fu napajanja su pošteno deklarisana, napišu da daje 12A na 12V grani i ko se razume zna šta da očekuje... al onda imaš i drugu stranu kao što su Rexpower ili RC napajanja. Ova druga su još u ponudi kod nas i na njima regularno stoji 35A. Nemaju sestopinac za grafu naravno a ni više od dva molexa :) Menjaj to ili nemoj koristiti računar... ne mogu ti opisati koliko je ljudsko napajanje bitno za sve komponente. Na svemu uštedi al napajanje mora biti kvalitetno.
 
Nasviran procesor i graficka sa 2x6pin na nekrstenom napajanju koje nema ni 6-pin konektor.
Dobro sto nije puklo da napravi rupu u kucistu.

Kao sto je covek pre mene rekao, vadi to i kupuj neko ozbiljnije.

Sent from mTalk
 
Brate, Rexpower napajanje imaš zar ne :D Većina kung fu napajanja su pošteno deklarisana, napišu da daje 12A na 12V grani i ko se razume zna šta da očekuje... al onda imaš i drugu stranu kao što su Rexpower ili RC napajanja. Ova druga su još u ponudi kod nas i na njima regularno stoji 35A. Nemaju sestopinac za grafu naravno a ni više od dva molexa :) Menjaj to ili nemoj koristiti računar... ne mogu ti opisati koliko je ljudsko napajanje bitno za sve komponente. Na svemu uštedi al napajanje mora biti kvalitetno.


Ovo je napajanje :D

https://www.amazon.de/ATX-Netzteil-Tronje-Switching-ATX-550-ID13775/dp/B00H02UKVK

Vasa reakcija je garant: https://www.youtube.com/watch?v=BzUWKSYjpgQ :D
 
Poslednja izmena:
Hahahahahaha, moze se reci ds je otprilike tako :D

Sent from mTalk
 
Tronje... ajd sto je napajanje jadno,ali i ime... :D
 
Poz ljudi, imam graficku MSI R9 270x 2 gb od skoro. Od kad sam je uzeo, grejala se kao luda u igrama ,tipa 90 stepeni i nisam znao do cega je..menjao pastu, ubacivao dodatne hladnjake ali nije bilo pomoci..skoro, pre neki dan osetim miris paljevine kod kucista u trenutku kad sam palio neku igricu,
skinem stranicu kad unutra izgorele zute zice na molexima pomocu kojih sam povezao gpu. Doduse, imam neko napajanje koje navodno ima 35A na 12v ali je relativno staro... nema ni 6 pin konektor za napajanje gpu. Da li da uzmem novo napajanje i sta je uzrok paljenja molexa i grejanja graficke?

To napajanje slobodno baci u kantu, a tvoj cpu i grafika trose u igrama 200w pa uzmi neko napajanje koje ima kablove 2x 6pina. Niko se nije rodio a da sve zna, bolje pitaj dva puta, ovo je tvoja tema?

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?385150-Pregrejavanje-Msi-R9-270x-2-gb&p=4795854#post4795854
 
Nazad
Vrh Dno